Ti se měli nechat zaměstnávat filmařskými společnostmi, aby pro ně soukromě vykonávali policejní práci. Podezřelí policisté pobírali úplatky za provádění policejních činností pro soukromé osoby,“ uvedla Radka Sandorová, mluvčí Inspekce Policie ČR. Podle našich informací by jeden z podezřelých policistů měl působit na Kolínsku, v Kostelci nad Černými lesy.

Při těchto soukromých akcích používali služební stejnokroj a dokonce služební zbraně, nebo jejich napodobeniny. „Policisté někdy záměrně označovali své uniformy jiným identifikačním číslem,“ řekla Radka Sandorová, mluvčí Inspekce Policie České republiky.

Kromě toho zneužívali policejní informační systém pro zjišťování informací o majitelích motorových vozidel parkujících v místech vyhrazených pro natáčení,“ uvedla dále Radka Sandorová.

Ptáte se, jak policisté zvládli kromě své služby pracovat pro soukromníka? „V nejednom případě se uvolňovali z plánovaných služeb na svém oddělení, někteří tuto mimopracovní činnost vykonávali v době své pracovní neschopnosti,“ uvedla mluvčí.

Několikrát se také stalo, že se občané obraceli na takto „sloužící“ policisty v domnění, že se jedná o skutečnou policejní hlídku, která však odmítla zakročit,“ dodala mluvčí Sandorová.

Mnohdy dokázali odpracovat až 36 hodin pro firmu a následně nastoupit do služby u policie.


Vyšetřování trvalo od ledna letošního roku, nelegální činnost policistů trvala podle mluvčí Radky Sandorové déle než deset let.

„Policisté – filmaři“ jsou podezřelí hned ze dvou trestných činů. Jedním je zneužití pravomoci úřední osoby a dalším přijímání úplatků.

Budou-li odsouzeni, posedí si ve vězení možná až osm let. Organizátor gangu už putoval do vazby, ostatní budou stíháni na svobodě.