VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Absolventi střední školy obchodní jsou úspěšní na trhu práce

Kolín - Všechny obory Střední školy obchodní – Šťáralka směřují do oblasti obchodu a podnikání. Škola zajišťuje teoretickou výuku, odborný výcvik a praxi v oborech středního vzdělání s maturitní zkouškou (Ekonomika a podnikání), středního vzdělání s výučním listem (Prodavač, Pekař, Aranžér) a nástavbového studia (Podnikání – forma denní, dálková).

28.10.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Veronika Schallenbergerová

Naši absolventi mají vzhledem k propracovanému systému odborného výcviku, praxí a odborných praxí, kterých se účastní od 1. ročníku přímo ve firmách, více praktických zkušeností a dovedností. Jejich uplatnitelnost na trhu práce je proto vysoká. Škola v každém roce z uplynulých šesti let získala od Hospodářské komory ČR Osvědčení potvrzující vysokou kvalitu odborné přípravy.

V oborech Prodavač a Pekař žáci získávají po celou dobu studia stipendium za produktivní práci, v oboru Pekař navíc také stipendium Středočeského kraje.

Teoretická výuka probíhá v areálu školy, kde je k dispozici 21 učeben, z toho 7 odborných, knihovna, tělocvična, venkovní hřiště a atletická dráha.

Žáci se účastní jazykových olympiád, sportovních soutěží, soutěží všeobecných i odborných vědomostí a dovedností, vytváření projektů.
Již potřetí jsme byli velmi úspěšní v celostátní soutěži Český prodavač v EU, aranžérky se prosadily v soutěžích Den Země, Svět kolem nás a Svět růžovými brýlemi.

Úspěšně je rozvíjena mezinárodní spolupráce se SOŠ obchodu a služeb v Rimavské Sobotě na Slovensku, v jejímž rámci probíhají i soutěže Dovednosti bez hranic a FourFest – Dny porozumění.

Žáci závěrečných ročníků jsou již několik let zapojováni do realizace Nové závěrečné zkoušky, při níž NÚV stanovuje jednotná témata stejným oborům v celé republice.

Autor: Redakce

28.10.2012
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Voda v rybnících je stále dobrá

Středověk na tvrzi, Nebovidy červen 2015

Třetí ročník Fesťáku na tvrzi odstartuje v sobotu

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků

Sadská /OBRAZEM/ – Rock of Sadská přinesl mnohahodinovou rockovou smršť s hlavní hvězdou newyorským Pro-Pain a další spoustou domácích i zahraničních kapel.

Tatecká fošna láká na soutěže na vodě i hudbu

Tatce – Další ročník úspěšné Tatecké fošny je naplánovaný na sobotu 26. srpna. Přichystaný je zábava pro děti i dospělé. Akce začíná v pravé poledne, hlavní soutěže začnou hodinu po poledni. Lidé se stejně jako každoročně mohou těšit na přejezd fošny na kole i trakaři nebo na klasickou jízdu v neckách. 

AKTUALIZOVÁNO

Vítězem prvního kola Tip ligy se stal Jaroslav Vedral

Kolín - Vítězem prvního podzimního kola Tip ligy se stal Jaroslav Vedral ze Žabonos, který jako jediný získal 16 bodů.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení