VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kolínsko

6.3.2017

Orientačním během bojovali proti skleróze

Pohybem šířili v Kouřimi osvětu o roztroušené skleróze. Zdejší základní škola Miloše Šolleho se letos poprvé zapojila do čtyřiadvacetihodinového cvičebního maratonu s roztroušenou sklerózou, kterou pořádá Nadační fond Impuls. Cílem akce je motivovat diagnostikované s roztroušenou sklerózou ke zdravému životnímu stylu a pravidelnému pohybu a také působit osvětově pro širokou veřejnost.

6.3.2017

ON-LINE: Vedoucí psího útulku Kolín Alice Vlková odpovídala na dotazy

Alice Vlková, vedoucí psího útulku v Kolíně, odpovídala na vaše dotazy.

6.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Kolínsku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

6.3.2017

Nemocnice se starají o děti svých zaměstnanců, školky otevírají i veřejnosti

Jak si udržet zdravotní sestry? Právě tato otázka stála na začátku nápadu vytvořit v rámci Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově předškolní zařízení, v němž by mohly den trávit děti sester. A jim by pak zbýval čas na práci.

5.3.2017

Studenti gymnázia se na svém plese vydali na Havaj

Kolín /FOTOGALERIE/ – Už předposlední studentský bál letošní sezony se konal v sobotu v kolínském městském společenském domě a studenti 4. B kolínského gymnázia si jej opravdu vyšperkovali. Nejen technikou s obřími obrazovkami, ale i programem sahajícím od předtančení společenských tanců i DC Glow a Promo Dance přes atraktivní brazilské tanečnice či vzdušný tanec na šále.

5.3.2017

Charitativní rockování pomůže chlapci z Kostelce

Polabské rockování, akce, kterou pořádají amatérští hudebníci, letos pomůže Maximkovi Čejkovskému z Kostelce nad Černými lesy. Chlapci, který trpí poruchou trávicího traktu.

4.3.2017

OBRAZEM: Indiáni obsadili sál v Tatcích

Tatce - Stylový dětský karneval nachystal překvapení i pro rodiče. Šest vybraných dětí mělo možnost pokreslit své rodiče. Ti přitom do poslední chvíle netušili, do jaké soutěže se přihlásili. Malování barvami na obličej tatínků a maminek si děti v nejrůznějších převlecích náležitě užívaly. 

4.3.2017

Čtenáři si půjčují detektivky, klasiku i romantické příběhy

Střední Čechy - Literatura je rozmanitá a snad každý žánr má své příznivce. V městských knihovnách v Kutné Hoře, Benešově a Kolíně se tak shodují, že nelze říct, co je nyní tím nejpopulárnějším titulem.

4.3.2017

Čtečky nejsou v kurzu, lidé stále chtějí knihy

Moderní technologie ovládají svět ve všech možných sférách. I knihomolům pomáhají nejmodernější vymoženosti jako jsou čtečky. Čtenáři včetně těch na Benešovsku ale stále fandí klasickým knihám. Stejná situace je i v knihovnách. Čtečky vlastní jen knihovny v okresních městech.

4.3.2017

Ocenění Osobnost roku převzalo osm lidí

Český Brod - Cenu získal i Jan Hába, který v cyklistickém závodě za pouhých 11 dní ujel 1680 kilometrů.

4.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Kolínsku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

4.3.2017

Kam jít dnes večer na Kolínsku tancovat?

Kolínsko – Máte volnou sobotu? Vyrazte na některý z plesů nebo si zatancujte na diskotéce.

4.3.2017

Kam na dětský karneval?

Kolínsko – Období maškarních karnevalů stále trvá. Vezměte děti za zábavou.

4.3.2017

Studenti z Kolína soutěží o 50 tisíc na ples

Kolín - Studenti z kolínské obchodní akademie a gymnázia mají velkou šanci vyhrát 50 tisíc korun na svůj maturitní ples. Účastní se totiž soutěže „To fakt nevyčistíš!" vyhlášené v rámci vzdělávacího programu s názvem „Doodpadu".

4.3.2017

Kaple je téměř hotová, vysvětí ji na pouť

Radimská kaple by měla být do konce měsíce zcela zrekonstruovaná. Náročné opravy začaly na počátku minulého roku, nyní se dokončují venkovní práce. Podle starosty Radimi Martina Sýkory dělníci pracují na chodníčcích v těsné blízkosti kostela, kterým se říká okapové. „Práce posunuly mrazy," řekl starosta s tím, že kdyby bylo na počátku roku tepleji, mohlo být již hotové vše.

3.3.2017

Bájní gryfové budou na střeše snad alespoň v kopiích

Český Brod – Čtyři krásné sochy bájných gryfů, mytologických postav zpodobňovaných z poloviny jako lev a z poloviny jako orel, se nakonec možná přece jen vrátí na střechu sokolovny. Nebudou to už původní sochy, které zde stály více než 130 let a na jejichž kritický stav se přišlo při rekonstrukci fasády, ale jejich kopie.

3.3.2017

Kouřim se věnuje rodinám a mezigeneračním vztahům

Kouřim již dvakrát uspěla v soutěži Obec přátelská rodině. V loňském roce za první místo město získalo 900 tisíc korun

3.3.2017

Neplatiči dluží městským radnicím desítky milionů

Každé město v regionu má své neplatiče a dlužníky. I Kutná Hora se s nimi opakovaně potýká. Mnohdy jsou dlužné částky tak vysoké, že po sečtení překonávají i desítky milionů korun. Města pak nastalou situaci řeší odpouštěním dluhů i vystěhováním.

3.3.2017

Do TPCA přišlo 44 žádostí o letošní granty

Kolín – První kolo už 12. ročníku grantového programu TPCA pro Kolínsko je uzavřeno. Desítky žádostí o podporu neziskových projektů v regionu dorazily do TPCA a nyní je mají v rukou porotci, kteří rozhodnou, které z projektů pošlou do dalšího kola.

2.3.2017

U Nové Vsi spadl přes koleje trakční sloup

Nová Ves I – Poblíž vlakové zastávky spadl ve čtvrtek trakční sloup přes obě koleje, což způsobilo nejen rozsáhlé poruchy trakčního vedení, ale samozřejmě i následné problémy v železniční dopravě na trati Kolín - Praha. Rychlíky byly odkloněny, místo regionálních spojů musely jezdit autobusy.

2.3.2017

Kolín nově nabízí pět míst s portálem pro nevidomé

Kolínská knihovna se připojila mezi místa, kde je k dispozici ozvučený portál FriendlyVox. Ten nabízí využití informačních a komunikačních služeb pro nevidomé.

2.3.2017

Kormoráni plení rybářské revíry

Region - Ještě v roce 1970 žilo v celé Evropě jen 6,5 tisíce párů kormorána velkého. O třicet let později ale odborníci odhadli, že tohoto vodního ptáka je na Starém kontinentě už 370 tisíc párů! Samozřejmě pták za tu dobu doslova zdomácněl i v České republice. A s ním přišly i problémy. Výborný letec a inteligentní zvíře doslova plení rybářské revíry a umí se vyhýbat lovcům.

1.3.2017

Plavání bude povinné. Jsou bazény připravené?

Od nového školního roku by mohly začít platit povinné kurzy plavání na prvním stupni základních škol. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy chce tuto myšlenku podpořit přispíváním na dopravu a také podporou výstavby plaveckých bazénů tam, kde nejsou.

28.2.2017

V kolínské nemocnici instalují babybox nové generace

Kolín – V Oblastní nemocnici Kolín v úterý probíhala montáž babyboxu nové generace. Ten původní byl stále funkční, ale v případě poruchy by se už dal těžko opravovat, například nebyly k sehnání součástky.

28.2.2017

Města i obce se věnují péči o stromy a aleje

Vedení měst a obcí na Kolínsku se zaměřují na stromové aleje. V Zásmukách si již nechali zpracovat posudky na stromy v alejích a ještě v letošním roce by mělo dojít k prořezům a k další péči v aleji, která vede směrem na obec Mlékovice. Stejně tak se město chce postarat o stromy směrem ke kapličce.

28.2.2017

Hledáme webeditora/ku pro Kolínský, Kutnohorský a Benešovský deník

Kolínsko - Láká vás zajímavá práce v internetovém zpravodajství? Máte dobrý přehled o dění ve vašem regionu, nedělá vám problémy čeština a rozumíte si s technikou? Nakladatelství Vltava Labe Media hledá šikovného webeditora či webeditorku pro Kolínský, Kutnohorský a Benešovský deník.

28.2.2017

Drť z chodníků dokáže zabetonovat kanalizaci

Počasí posledních dnů dává jasně najevo, že zima předává žezlo jaru. Z ulic tak pomalu mizí zimní posypový materiál.

27.2.2017

Oprava obou nádraží by mohla skončit současně

Kolín – Výkopové práce na opravě vodovodu v Rorejcově ulici už se notně rozjely, k velkým uzavírkám zatím nedošlo. I když to tak nevypadá a je to trochu jinde, jedná se už o zahájení avizované velké rekonstrukce autobusového nádraží. Potvrdil to starosta Vít Rakušan. „Zkrátka se připravují sítě," vysvětlil.

27.2.2017

Kolínská firma koupí rockového stolu pomohla Srdcerváčům

Kolín – Od roku 2013 jsou Srdcerváči projektem Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením a každý rok představují pětici odvážných lidí, které spojuje zdravotní postižení, ale přitom se nebojí se životem porvat a plní si své osobní i profesní sny.

AKTUALIZOVÁNO
26.2.2017

VIDEO, FOTO: Na masopust zaplavily skanzen davy lidí

Kouřim – Tak, jak se kdysi slavil masopust na Hlinecku, předvedl v neděli v kouřimském skanzenu národopisný soubor Kohoutek z Chrudimi. A to se ví, že masopust v muzeu lidových staveb nebyl jen ve znamení průvodu, který se několikrát za den opakoval. Pracovníci skanzenu tradičně připravili bohatý doprovodný program, ve kterém nechyběla masopustní škola práskání bičem od spolku Keltoviny, lidové občerstvení, speciální alkoholické nápoje místní likérky, tvořivé dílny pro děti i dospělé či poučné povídání o tradicích masopustu, masopustních maškarách a stolování.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies