VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kolínsko

8.5.2017

OBRAZEM: Záchranáři ukázali svou práci i techniku

Kolín - Den záchranářů připadající v Kolíně tradičně na státní svátek 8. května přilákal opět davy lidí. Připraven byl program s ukázkami práce složek integrovaného záchranného systému na Karlově náměstí, na Kmochově ostrově, na Labi v okolí nové lávky, ve vojenském prostoru v Třídvorské ulici a v areálu AVE Kolín.

8.5.2017

Ptejte se on-line Petra Steklého, šéfa Prostoru Plus a Lepšího místa

Na dotazy čtenářů bude tuto středu od 15 hodin odpovídat Petr Steklý z Prostoru Plus, který provozuje službu Lepší místo. Ta si dává za cíl zlepšovat veřejný prostor s pomocí občanů.

8.5.2017

Mateřská škola bude o dvě třídy větší

Kostelec nad Černými lesy - Kapacitu mateřské školy se chystají navyšovat v Kostelci nad Černými lesy.

8.5.2017

Zmrzliny u jahodové příchuti nekončí, v nabídce je i malibu

Region /ANKETA/ - Fantazii se meze nekladou ani v tvorbě zmrzlinových příchutí. Nabídka je velká, přesto stále vedou zmrzliny klasické.

7.5.2017

Letošní dětský den v režii Oregonu byl jedním z nejlepších v historii

Kolín /FOTOGALERIE/ – Nádherné jarní počasí přilákalo první květnovou sobotu do kolínského lesoparku Borky stovky dětí v doprovodu jejich rodičů na již tradiční dětský den v režii členů Tábornického klubu Oregon.

7.5.2017

Obnova sídlišť v Kolíně pokračuje

Kolín – Revitalizace panelových sídlišť ve městě pokračuje. Jak uvedl místostarosta Michael Kašpar, hřiště u Penny už bude hotové stejně jako chodníky ze zámkové dlažby, jež nahradily staré betonové. Od hřiště směrem k ulici Rimavské Soboty budou mlatové cestičky. Mlat je propustný, takže když zaprší, nemělo by tam být bahno. Dodělává se petanque a následovat bude zasetí trávy a výsadba keřů.

7.5.2017

Český Brod bude mít městského architekta

Český Brod – Městští radní rozhodli, že Český Brod bude mít městského architekta. Ten bude pracovat jako konzultant radnice v oblasti architektury, urbanismu a tvorby veřejného prostoru na poli samostatné působnosti obce.

6.5.2017

Kouřimští opravují silnici

Kouřim - Jedete do Kouřimi? Pak byste se měli připravit na drobnou komplikaci v provozu. Zdržení vás však nečeká dlouhé.

5.5.2017

Den záchranářů je za dveřmi, letos se opět uskuteční program na Třídvorské

Kolín – Snad počasí bude přát letošnímu Dni záchranářů. Koná se tradičně 8. května. Opět se můžete těšit na přehlídku integrovaného záchranného systému.

5.5.2017

Kam vyrazit o víkendu? Přečtěte si naše tipy

Kolínsko - Přinášíme vám přehled, kam můžete tento víkend vyrazit.

5.5.2017

OBRAZEM: Dnes si připomínáme Světový den hygieny rukou

Kolín - Na dnešní den připadá světový den hygieny rukou. Jak si správně mít a hlavně dezinfikovat ruce se lidé mohli dozvědět včera v kolínské nemocnici. „Důležitější než mytí rukou je jejich dezinfekce," připomněla hlavní pravidlo Jaroslava Jirků, nemocniční hygienik.

5.5.2017

Národní cítění: pomáhají ho udržovat skauti i baráčníci

8. května. Konec druhé světové války. Den vítězství, nebo prostě den volna navíc? Občas můžeme zaslechnout názory, že české národní cítění není zrovna silné. Je to ale pravda? Záleží, koho se ptáte.

4.5.2017

Přejezd v Bečvárech uzavřou opravy

Bečváry - Od zítřejšího dne bude uzavřený železniční přejezd v Bečvárech, a to do 10. května. Podle starosty Zásmuk, přes které vede objízdná trasa, je tento přejezd v dezolátním stavu a jeho opravu tak vítá.

4.5.2017

Kolínský zámek dostane fasádu za 4,5 milionu

Kolín /FOTOGALERIE/ – Kvůli deštivému počasí se o několik dní posunul start rozsáhlých rekonstrukčních prací na fasádách kolínského zámku. Nyní už se i přes občasné dešťové kapky pracuje, aktuální etapa by měla být hotová do konce října.

4.5.2017

Kolínští sociální demokraté vyzývají ministryni k odstoupení z kandidátky

Kolín – Zásah policie na ministerstvu školství a obvinění dvou podřízených ministryně Kateřiny Valachové v souvislosti s rozdělováním státních dotací vyvolal silnou nevoli v řadách kolínských sociálních demokratů.

4.5.2017

Tipy z Kolínska nejen na víkend. Kam se chystáte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních akcí. Slavit budete moci třeba již Den matek.

4.5.2017

Pro Maximka vybrali úctyhodných 215 tisíc

Kostelec n. Č. l. - Červenomodré zpívání v Kostelci nad Černými lesy, galavečer Simply the Best v Praze a celorepubliková dražba kytary Honzy Homoly podepsaná mnoha známými umělci. Tyto tři akce měli v minulém týdnu jeden společný cíl. Pomoci nemocnému Maximkovi Čejskovskému a jeho rodině.

4.5.2017

Po Ovčárecké přijde uzavírka v Třídvorské

Kolín – Mnoho oddechu od uzavírek a objížděk si řidiči v Kolíně neužijí. Poté, co skončí práce v Ovčárecké ulici, jež působí dopravní problémy nejen na Zálabí, naváže v létě stavební ruch v Třídvorské ulici.

3.5.2017

Mizí hrací automaty. Kriminalita jde dolů

Kolín – Policejní statistiky za první čtvrtletí letošního roku hovoří o výrazným poklesu kriminality na území města. Vedení města to dává do souvislosti s projektem Bezpečný Kolín, ale zejména s výrazným utlumením hazardu.

3.5.2017

Naučte se správnou hygienu rukou

Kolín - Den hygieny rukou se koná ve čtvrtek od 8 do 11 hodin v Oblastní nemocnici Kolín. Hned u vstupu do pavilonu centrálních operačních sálů, tedy přímo u recepce, si budete moci nacvičit správný postup mytí a dezinfekce rukou.

3.5.2017

KRÁTCE: Mr. Muzikál i pracovní veletrh

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

3.5.2017

Za psa musí lidé platit, města ročně vyberou statisíce korun

Nejlepším přítelem člověka je prý pes. Svým majitelům přináší do života milou společnost a radost, jeho chov ale něco stojí. Nejde jen o pořízení stravy, veterinární péče a další nutné věci pro každodenní život.

2.5.2017

Polní Voděrady mají nový obecní znak

Polní Voděrady – Výtvarník Stanislav Pokorný navrhl pro Polní Voděrady nový znak obce. Jak uvádí v popisu znaku, na modrém štítu v dolní části je stříbrná ryba, nad ní dva zkřížené meče, mezi kterými je pšeničný klas. V době, kdy byla obec založena, bylo v okolí hodně rybníků – o které se staral vodák či voděrad, tak dost možná vznikl název obce, který se používá dodnes.

2.5.2017

Na skládačce se vydá po pěti státech Evropy

Kolínsko - Cestovat do zahraničí se dá jakýmkoli způsobem. To chce dokázat Kolíňák Filip Kretschmer. Do zahraničí se chce vydat na kole, ale ne jen tak ledajakém.

2.5.2017

Prvního máje odstartovaly v Českém Brodě závody veteránů

Český Brod /FOTOGALERIE/ - Na svátek práce se v Českém Brodě již tradičně uskutečnil závod automobilů a motocyklů vyrobených před rokem 1960. Počasí celému dni přálo, a proto startu hlavního závodu, který byl plánován po odbití 12. hodiny na místní kostelní věži, přihlíželo několik stovek lidí.

2.5.2017

Pošta na pár dní omezila provoz

Plaňany - Pošta v Plaňanech na několik dní omezila provoz. Od dnešního dne do 9. května bude v dopoledních hodinách otevřeno vždy pouze dvě hodiny, a to od 8 do 10 hodin. Zkrácená otvírací doba se týká také odpoledních hodin.

2.5.2017

Nálezci jsou dnes o něco poctivější. Bojí se zákona

Odevzdat, nebo si nechat věc pro sebe. To je dilema nálezců peněženek a dalších cenných věcí.

2.5.2017

V Kostelci vznikne stezka s několika altánky

Kostelec n. Č. l. – V černokosteleckém lese vznikne procházková trasa s altánky a dětskými herními prvky. Prozradil to starosta města Jiří Kahoun. Podle jeho slov město na projekt získalo dotaci a v současné době začíná výběrové řízení na dodavatele projektu. „Výstavba by měla začít v létě, případně na počátku podzimu," řekl Jiří Kahoun.

29.4.2017

Deštivé počasí kazí plány organizátorům čarodějnic

Vytrvalý déšť dělá vrásky na čele organizátorům akcí k pálení čarodějnic. Kvůli několik dní neustávajícímu dešti museli už organizátoři v regionu některé akce zrušit.

29.4.2017

Cestovatel Jiří Kolbaba provedl ve své diashow návštěvníky celou planetou

Kolín – Po dávno rozjeté plesové sezoně a úterním startu koncertů vážné muziky v rámci Kruhu přátel hudby se rozjel i letošní další kulturní program v Městském společenském domě v Kolíně. Zahájil jej osobitý cestovatel Jiří Kolbaba svým nejdelším představením nazvaným Fotograf na cestách – splněný sen trvajícím téměř dvě a půl hodiny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies