VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kolínsko

15.5.2017

Dobřichovští se setkali s Dankou Šárkovou

Dobřichov – Autorka společenských románů Danka Šárková přijela do dobřichovské knihovna, aby svým příznivcům povyprávěla nejen o svých knihách, ale také o zážitcích z cestování. Procestovala totiž Afriku i Asii.

15.5.2017

OBRAZEM: Oslavy 580. výročí povýšení Českého Brodu na město

Český Brod - Přinášíme vám bohatou fotogalerii Jakuba Červenky z oslav 580. výročí, kdy byl Český Brod povýšen na město.

15.5.2017

Mohou být parkovací domy řešením pro ucpané ulice?

Také v Česku stále více a více ustupujeme autům. Patrné je to zejména na městských sídlištích. Ulice plné vozů a tak ti, co přijedou o něco později, už je doslova cpou do každé příhodné mezery. Na silnice a třeba i dvěma koly na trávník.

14.5.2017

TÝDEN OČIMA Jakuba Šťástky: Kauza pozemku v Kolíně, modely z vlnité lepenky

Kolínsko - Co všechno přinesl právě končící týden? Kolín se bude zabývat, komu patří pozemek v malé průmyslové zóně. Tanečníci pomůžou postiženým. Žáci základních škol se zapojili do soutěže ve výrobě modelů z vlnité lepenky. Události týdne vybírá on-line editor Jakub Šťástka.

13.5.2017

OBRAZEM: V Jestřabí Lhotě stavěli v sobotu májky

Jestřabí Lhota - Tradiční akce s názvem Staročeské máje se konala v sobotu v Jestřabí Lhotě. Večer pak pokračovali Májovou zábavou, kde hrála k poslechu a akci hudební skupina SOS Banda.

13.5.2017

OBRAZEM: Májové trhy doprovodili šermíři i jižanská a bluesová hudba

Kolín – Hned tři akce se spojily na letošním Májovém trhu pořádaném městem Kolín na Karlově náměstí. Už od rána jej zaplnilo zhruba čtyřicet stánků a to nejen s potravinami, ale i s výrobky z kůže, drátů, lárty a dalších přírodních materiálů. U nejednoho stánku pak prodejce přímo předváděl, jak ony výrobky vznikají. 

13.5.2017

OBRAZEM: Sběratelé tentokrát dorazili ve větším počtu

Kolín – Po měsíci se v saloncích kolínského městského společenského domu opět sešli sběratelé především známek, mincí a pohledů. Vzhledem k několika akcím konaných na nedalekém Karlově náměstí, byla tentokrát účast o něco větší, než bývá obvyklé.

13.5.2017

Ve mlýně vzniknou odborné učebny

Kostelec n. Č. l. - Černokostelečtí neustále řeší kapacitu školy i odborné učebny. Čtyři nové třídy získají černokostelečtí již v září, kdy by měla být hotová kontejnerová škola. Tím vyřeší akutní nedostatek prostoru pro žáky. Dalším problémem se však musí zabývat i nadále.

13.5.2017

Zámky lákají na prohlídky v kostýmech i divadelní scény

Turistická sezona již odstartovala a zámky, hrady i muzea se snaží nalákat co největší počet turistů. Z toho důvodu kromě klasických prohlídek organizují také netradiční prohlídky, při kterých průvodci oblékají různé dobové kostýmy či hrají divadlo.

13.5.2017

Kolínští tanečníci rozhýbali těla také v rytmu hip hopu

Kolín – Především dívky a ženy od dětí z mateřských škol až po seniorky se sešly druhý květnový pátek v kolínském sále Na Zámecké na tanečním večeru organizovaném Reginou Modlitbovou – Hroudovou, vedoucí souboru břišních tanečnic Gina Belly Dance studio Kolín.

13.5.2017

Nový autobusový terminál byl měl mít cyklověž

Kolín – Radnice projektuje cyklověž, tedy automatický parkovací systém pro jízdní kola na budoucím zmodernizovaném autobusovém terminálu.

12.5.2017

Kam za kulturou? Přečtěte si naše tipy!

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí. Kam se podíváte?

12.5.2017

KRÁTCE: V Dobropolské nesmí stavět nákladní auta, muž před strážníky omdlel

Kolínsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

12.5.2017

Studenti vymysleli soutěž pro žáky ve stavbách z vlnité lepenky

Kolín /FOTOGALERIE/ - Slavnostní vyhodnocení soutěže Modelumpus, tedy prvního ročníku soutěže modelů z vlnité lepenky pro žáky kolínských základních škol, se uskutečnilo v pátek v atriu střední stavební školy. Žáci tvořili modely na téma budova budoucnosti.

11.5.2017

Do parku si Kouřimští přejí brouzdaliště

Kouřim - Kouřimští městský park zvelebují svépomocí již několik let. Městský park je to, co obyvatele spojuje.

11.5.2017

Zahájení lázeňské sezony: cestu dobou podporuje kolínský starosta

Poděbrady – Slavnostní zahájení už 109. lázeňské sezony se uskuteční o víkendu od 12. do 14. května. Návštěvníky čekají koncerty, diskotéky, módní přehlídky, výstava 140 let výroby skla v Poděbradech nebo například cyklovýlet.

11.5.2017

KRÁTCE: Bazén obsadí závodníci, knihovnu zavřou kvůli opravám

Kolínsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

11.5.2017

Tanečníci z plesu živnostníků tentokrát podpořili tělesně postižené

Kolín – Beznadějně vyprodaný dubnový Jarní bál drobných podnikatelů a živnostníků neskončil tradičně posledním zahraným akordem a tanečním krokem, ale jak bývá u pořadatelů tohoto plesu zvykem, jeho finanční výtěžek i letos podpořil potřebné.

11.5.2017

Zrušení poplatků opět zaplnilo ordinace

Přestaneme vytahovat peníze z kapes nemocných. Poplatky za lékaře stejně žádný regulační efekt nemají. Místo toho nastolíme pořádek v nemocnicích, které často nakupují předra-žené léky a materiál. A zpře-trháme vazby zdravotnických řetězců, které náklady na léčení uměle zvyšují. S takovou vstupovala po volbách na ministerstvo zdravotnictví ČSSD.

11.5.2017

Chladné jaro ohrožuje včely, med může podražit

Včelaři se letos potýkají s nezvyklým počasím. Vloni touhle dobou již včelaři stáčeli první med. Letos je ale situace jiná. „Vidí to všichni, počasí je chladné," uvedl včelař Ladislav Svoboda z Kluků u Čáslavi. Podle něj je to letos vše zpomalené.

11.5.2017

Cyklostezka propojí Poděbrady a Kouřim

Kouřim - Plánovaná cyklostezka z Kouřimi do Poděbrad obce napojí na Labskou stezku.

10.5.2017

Parkovací karty v Kolíně prudce zlevní

Kolín – Rada města schválila změny u parkovacích karet typu A a B. Nově budou moci být vydávány i přenosné parkovací B karty pro podnikatele, kteří provozují ubytovací služby v historické zóně. Dosud bylo možné vydat kartu jen na registrační značku, což samozřejmě ubytovatelům působilo problémy s parkováním jejich hostů.

10.5.2017

Den proti rakovině se zaměřil na onemocnění hlavy a krku

Kolínsko /FOTOGALERIE/ - Žlutá květina je již mnoho let symbolem boje proti rakovině. Letos tomu není jinak. Na ulici už nyní můžete potkat mnoho lidí, kterým není boj s rakovinou lhostejný a zakoupili si květ s tentokrát modrou stužkou.

10.5.2017

Síť mateřských center zahájí o víkendu kampaň na podporu rodin

Praha - Kampaň na podporu rodin se chystá o víkendu spustit Síť mateřských center. Od květnového svátku matek do červnového svátku otců chce téma rodiny dostat do centra pozornosti a upozornit na důležitost rodinného zázemí. Pořádá například akci Rodina Offline. Pořadatelé chtějí vyzvat členy rodin, aby na den odložili mobily či tablety a čas trávili spolu. Kampaň novinářům představila prezidentka sítě Rut Kolínská. První mateřské centrum v ČR vzniklo před 25 lety.

10.5.2017

OBRAZEM: Legiovlak zastavil v Kolíně

Kolín - Legiovlak, který je projektem Československé obce legionářské, připomíná 100. výročí boje československých legií za samostatný stát. V Legiovlaku, který má třináct vagonů si můžete prohlédnout jak vypadal běžný příbytek vojáků.

10.5.2017

K odstraňování autovraků pomáhá i mobilní aplikace

Nepotřebná auta, která už majitelé odmítají nechat opravit a neplatí za ně povinné ručení, se čas od času objevují v ulicích všech měst v regionu. Ze zákona musí majitel odstavené auto zlikvidovat do dvou měsíců od doručení výzvy. Tu ovšem radnice může poslat až v ten moment, kdy zjistí, kdo je majitelem vraku. A tady začíná problém.

10.5.2017

Přístavba vznikne nad školní jídelnou

Zásmuky - Zásmučtí se zabývají přístavbou základní školy, která by měla vyřešit problémy s kapacitou. Vedení města by rádo vytvořilo nové prostory pro odborné učebny. Třídy, kde jsou nyní, by pak mohli sloužit jako běžné učebny nebo například jako školní družina.

10.5.2017

Cyklotour se letos poprvé odehrála na ostrově

Kolín /FOTOGALERIE/ – Dětské cyklistické závody se letos poprvé uskutečnily na Kmochově ostrově. Kdo přišel včas, mohl si trať projet pod vedením trenérů z profesionálního Expres CZ Scott Teamu Kolín. Za své úsilí děti dostaly sladkou odměnu i diplomy, odměnou byl i skvělý zážitek.

9.5.2017

S příchodem jara města ozdobí záhony květin

Rozkvetlé květiny i zeleň zkrášlují tváře měst. Do zeleně i květeny investují města až stovky tisíc korun ročně.

9.5.2017

Oprava autobusáku startuje naostro

Kolín – Stavební firma v úterý naostro nastupuje na rekonstrukci autobusového nádraží. Potvrdil to starosta Vít Rakušan.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies