VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kolínsko

19.6.2017

O sport je mezi mladými stále zájem, vede fotbal

Kolínsko /INFOGRAFIKA, ANKETA/ - Ačkoliv dnešní doba nabízí mnoho možností, jak trávit volný čas zcela pasivně, vypadá to, že zájem o sportovní aktivity mezi mladými stále trvá.

17.6.2017

Černokostelecký Paďour odstartoval z pivovaru

Kostelec n. Č. l. /FOTOGALERIE/ - Letošní 19. ročník Černokosteleckého Paďouru odstartoval v sobotu ve 14 hodin u místního pivovaru. Již předtím probíhaly zápisy jednotlivých jezdců na pionýrech. Každý účastník obdržel svítivě oranžovou vestu s číslem, pod kterým se po celou dobu Paďouru představoval. Ačkoliv tato jízda pionýrů nebyl závod, a tedy nešlo o to, kdo bude první, přesto se pořadí jezdců zapisovalo.

17.6.2017

V Kořenicích se konalo druhé kolo Kutnohorské hasičské ligy

Kořenice /FOTOGALERIE/ - Kutnohorská hasičská liga pokračuje. Druhá kolo se konalo v sobotu 17. června v Kořenicích na Kolínsku. Kutnohorská hasičská liga má letos celkem osm soutěžních kol. Polovina kol se běží na terče nástřikové, druhá polovina pak na terče sklopné.

AKTUALIZOVÁNO
17.6.2017

Jiří Paroubek se chtěl vrátit do ČSSD na Kolínsku

Kolínsko - Bývalý premiér Jiří Paroubek se chtěl vrátit do sociální demokracie v Cerhenicích na Kolínsku.

17.6.2017

Policisté se znovu chystají na letní boj proti alkoholu

Kolínsko /INFOGRAFIKA, ANKETA, VIDEO/ - Začíná léto a s ním období festivalů a prázdninových mejdanů. To vše je spojeno s přesuny po silnicích a zvýšenou aktivitou policejních složek v boji proti alkoholu a dalším návykovým látkám v krvi lehkomyslných řidičů.

16.6.2017

Zvířata vedro těžko snáší! Potřebují vodu, stín a klid

Kolínsko /ANKETA, FOTOGALERIE/ - Na víkend sice meteorologové avizují ochlazení, tropické teploty se ovšem brzy zase vrátí. Během horkých dní není těžko jen lidem, ale i jejich zvířecím kamarádům.

15.6.2017

V divadlech končí sezona, prázdniny využijí k opravám

Kolínsko /ANKETA, INFOGRAFIKA/ - Divadla pomalu ukončují letošní sezonu a připravují se na letní pauzu. Nikdy v nich ale není úplně zavřeno. Často jejich vedení využívá volné dny k opravám a údržbě.

14.6.2017

Za hejtmankou přijeli do Kolína hlavně mimokolínští

Kolín /FOTOGALERIE/ - První den, během něhož hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová úřadovala mimo pražské sídlo úřadu, se uskutečnil ve středu v Kolíně.

14.6.2017

Dobrovolní dárci krve zachraňují lidské životy

Kolínsko /INFOGRAFIKA, ANKETA/ - Světový den dárců krve připadá právě na dnešek. Akce se koná pro připomenutí těch, kteří se dobrovolně a nezištně rozhodli darovat krev pro záchranu druhého člověka. Motto letošního Světového dne zní „Každý dárce krve je hrdina.

13.6.2017

Bitva uzavře kolínské náměstí

Kolín – Kolínské Karlovo náměstí bude v době konání slavnostního zahájení 260. výročí bitvy u Kolína uzavřené. Uzavřené budou také přilehlé ulice, kde bude také stanovený zákaz parkování. S uzavírkou náměstí a ulic se počítá v době od 7 do 13 hodin.

13.6.2017

KRÁTCE: Nepotřebné věci můžete věnovat

Kolínsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

13.6.2017

Vlaky mají večer a v noci výluku

Kolínsko - Od dnešní 22 hodin do půlnoci a pak ještě zítra od 18.05 do půlnoci je naplánovaná výluka vlaků na trati Praha – Kolín v úseku z Úval do Českého Brodu. „Z důvodu značně omezené propustnosti úseku mohou vlaky projíždějcí vyloučeným navýšit zpoždění až o 15 minut," řekl Petr Pošta s tím, že vlaky Os 8614 a Os 8615 nepojedou v úseku Úvaly – Český Brod a opačně.

12.6.2017

Tuklaty a Tlustovousy chystají oslavy výročí první zmínky

Tuklaty – V letošním roce si připomínají kulatá výročí v Tuklatech i spádových Tlustovousech. Tuklatští budou slavit 810. výročí první písemné zmínky o obci a v Tlustovousech pak 790. výročí.

12.6.2017

Kolínsko si připomene výročí bitvy u Kolína

Kolínsko - Region si od čtvrtka 15. do neděle 18. června bude připomínat 260. výročí bitvy u Kolína.

AKTUALIZOVÁNO
12.6.2017

Vlaky vyjely proti sobě. Stává se to pravidlem? Na nádražích chybí výpravčí

Kolínsko /FOTOGALERIE/ - Incident, který se odehrál na nádraží v Českém Brodě, v pondělí krátce před třetí hodinou odpoledne uzavřel provoz na trati z Prahy do Kolína. „Osobní vlak vjel na stejnou kolej, na níž již u vjezdového návěstidla do stanice stál vlak jedoucí z Prahy do Košic," popsal událost mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

12.6.2017

Hejtmanka bude ve středu celý den úřadovat v Kolíně

Kolín – Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová plánuje jednou měsíčně zřídit „mobilní kancelář" ve vybraných středočeských městech a celý den tamním obyvatelům pomáhat řešit problémy. Poprvé navštíví Kolín.

12.6.2017

Obyvatelé Velkého Oseku už nemusí pro pitnou vodu k cisternám

Velký Osek – Obyvatelé obce si mohou oddechnout. Skončilo jim náhradní zásobování pitnou vodou pomocí cisteren. To bylo nutné po dobu opravy vodojemu a ještě chvíli po ní, než se vyhodnotily rozbory kvality pitné vody.

12.6.2017

Multifunkční hřiště postaví z vlastní kasy

Kostelec n. Č. l. – Černokostelečtí se rozhodli vybudovat multifunkční hřiště, které by mělo sloužit jednotlivým spolkům, školce, škole, ale také široké veřejnosti.

12.6.2017

Houbaři na úlovky teprve čekají. Je sucho, shodují se

Kolínsko /ANKETA/ - Nerostou. Na tom se v těchto dnech shodnou mykologové i houbařští nadšenci. Po několika květnových dnech, kdy v regionu k překvapení všech začaly vykukovat i hřibovité houby se naděje houbařů zmenšila na minimum.

11.6.2017

Pompézní oslavy poněkud zkalí zchátralý památník

Kolín/Křečhoř - Dvousetšedesáté výročí jedné z nejdůležitějších bitev na území naší země - bitvy u Kolína - si region připomene skutečně pompézním čtyřdenním programem, který odstartuje tento čtvrtek otevřením nové muzejní expozice o této historické události.

10.6.2017

Sucho není kritické, déšť by ale zemědělci přivítali

Kolínsko - Kvůli suššímu počasí museli zemědělci některá pole přesívat. Loni to ale bylo horší, shodují se.

10.6.2017

OBRAZEM: Krajské kolo hasičské soutěže Plamen

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Na šest set mladých účastníků se sjelo do Kutné Hory, aby na atletickém stadionu Olympia ukázalo své dovednosti v krajském kole hasičské soutěže Plamen.

9.6.2017

Úřad bude mít výtah

Radim – Přístup na obecní úřad, poštu i k lékaři je v současné době omezený. V závěru pracovního týdne mohli lidé využívat ještě přední vchod, schodiště však již bylo zbourané.

9.6.2017

Kolínská knihovna chystá prázdninový provoz

Kolín – Kolínská knihovna stejně jako každoročně chystá také v letošním roce na prázdniny upravenou provozní dobu. Ta bude platit od . července do . září na všech odděleních knihovny včetně pobočky na sídlišti.

9.6.2017

Dům U Zlaté štiky má po desítkách let novou fasádu

Kolín /FOTOGALERIE/ – Zrovna pěknou vizitku hlavnímu kolínskému náměstí celá dlouhá desetiletí dům U Zlaté štiky se svou oprýskanou fasádou a pár let i deklovými okny, jež tam zbyla ještě od divadelního představení, nedělal. To se ale nyní konečně změnilo. Lešení je dole a historický dům ukázal svou novou fasádu.

9.6.2017

Po stopách Lecha se vydají na jaře

Kouřim - Po stopách praotce Lecha by se na jaře příštího roku mohli vydat nejen Kouřimští, ale také další příznivci přírody a historie. Stezka, která nese podtitul Po stopách praotce Lecha bude nazvaná Putování místy, kudy kráčela česká historie.

AKTUALIZOVÁNO
8.6.2017

OBRAZEM: Kostýmovaná prohlídka Kolína a Otevřená ulice

Kolín - Kostýmovanou procházkou Kolínem ve čtvrtek v podvečer neoficiálně začal Kmochův Kolín. Vycházku tradičně vedl starosta Vít Rakušan. Plynule pak přešla v Otevřenou ulici, kde jsme také nechyběli s redakčním fotoaparátem. Ze všech jednotlivých součástí Kmochova Kolína pro vás chystáme bohaté fotografické zpravodajství.

8.6.2017

Tipy na akce a výlety. Kam se vydáte?

Kolínsko - Přinášíme vám inspiraci, pokud přemýšlíte, kam vyrazit na výlet. Třeba na hasičskou ligu do Kořenic?

8.6.2017

KRÁTCE: Po ulici se "procházel" krab, zavolali na něj strážníky

Kolínsko - Tak takové oznámení zřejmě dlouho strážníci neslyšeli. Lidé jim totiž volali, že našli kraba a lidé se ho bojí a štítí. Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

8.6.2017

Počet pohozených stříkaček vzrostl

Kolínsko - Použité injekční stříkačky odhozené uživateli drog jsou každodenní realita našich měst. O čistotu a bezpečnost města dbají terénní pracovníci nebo městská policie, může k ní ale přispět i každý občan.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení