VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kolínsko

3.4.2017

Tipy na kulturní a sportovní akce na Kolínsku

Přemýšlíte už dnes, kam vyrazit o víkendu? Přinášíme vám pár tipů!

3.4.2017

Chraňte se! Klíšťata útočí. A u nás bohužel mohou být infikovaná

Klíšťata. Velký strašák všech příjemných procházek a vůbec jakéhokoli pobytu v přírodě. A strašák skutečně oprávněný vzhledem k možnému přenosu klíšťové encefalitidy a lymské boreliózy.

2.4.2017

OBRAZEM: Pohádková noc začala již ráno

Nová Ves - Na základní škole Prosperity v Nové Vsi začala Noc s Andersenem již ráno, a to tajným výletem pro všechny žáky školy. "Výlet byl natolik tajný, že nikdo nevěděl, kam vlastně autobus jede," vysvětlila zřizovatelka školy Dita Nastoupilová.

2.4.2017

OBRAZEM: Lipanskou stezku odstartoval běžecký potěr

Kouřim - Jednapadesátý ročník běžeckého závodu Lipanská stezka odstartoval běžecký potěr. Na start závodu se nejprve postavili, ti kteří se před nedávnem naučili chodit.

2.4.2017

Kolín udělí Cenu města Luboši Dobrovskému

Kolín – Cenu města Kolína dostane někdejší ministr obrany. Toto oficiální ocenění pro kolínského rodáka Luboše Dobrovského schválili na svém posledním zasedání městští zastupitelé.

1.4.2017

Sezóna začíná, vzhůru za kouzlem hradů a zámků

Nastává čas, kdy se široké veřejnosti otevřou znovu hrady a zámky. Spatřit lze nové expozice či výstavy.

1.4.2017

Severská chůze není pouze o chození

Až zítra, až za týden. Také to znáte? Chcete začít sportovat a ne a ne se do toho nakonec pustit. Sama jsem to měla obdobné. Již od počátku roku říkám, že začnu chodit s holemi.

1.4.2017

Kolín sevře několik uzavírek najednou

Kolín – Plánovaná rekonstrukce plynovodu v Ovčárecké ulici startuje příští týden. Původně se měla celá uskutečnit už v loňském roce, proběhla ale jen její část. Nemohla se dokončit kvůli tomu, že Ovčáreckou ulicí byla vedená objížďka kvůli uzavírce pro změnu tehdy v Nové Vsi.

1.4.2017

Dobrovolníci budou uklízet

Úklid veřejných prostranství patří k jaru. Letos tomu není jinak. V rámci akce Ukliďme Česko, potažmo regionálních akcí Ukliďme Pošembeří a Čistá řeka Sázava se nadcházející dny bude uklízet na mnoha místech Kolínska. Pytle a rukavice budou mít lidé na místech srazu k dispozici.

31.3.2017

KRÁTCE: Toušičtí v sobotu uklidí obec, Kouřimští mohou mít zkalenou vodu

Přečtěte si přehled krátkých zpráv z regionu!

31.3.2017

OBRAZEM: Noc s Andersenem je v plném proudu

Celorepubliková akce Noc s Andersenem je v plném proudu na mnoha místech Kolínska. S redakčním fotoaparátem jsem navštívili Mateřské centrum Pramínek v Dobřichově, kde se sešlo dvaadvacet dětí různého věku.

31.3.2017

V mateřské škole Bezručova roste pohádkovník

Kolín – Pohádkovník Andersenův roste v zahradě Mateřské školy Bezručova.

31.3.2017

Prvňáčci vysadí každý svou lípu, vytvoří nové stromořadí

Kolín – Třída 1. A Základní školy Bezručova se rozhodla, že pomůže s výsadbou stromů. Město vybralo lokalitu, jak potvrdil místostarosta Michael Kašpar, hezké stromořadí by se hodilo vedle psího útulku.

30.3.2017

Školka Chelčického se dočká přístavby za 16 milionů

Kolín – Mateřská škola Chelčického se dočká přístavby. Městu se podařilo získat dotaci, jež pokryje 80 procent z předpokládaných nákladů 16,5 milionu korun.

30.3.2017

Nové jízdní řády do zóny mají začít platit v den stávky

Kolín – Snaha omezit pravidelné dopravní zácpy během ranních a odpoledních špiček prostřednictvím lepšího autobusového spojení pokračuje. Jedná se o úpravu jízdních řádů a tras autobusů, které míří do průmyslové zóny Kolín – Ovčáry. Tam a odtamtud se každý všední den dopravuje za zaměstnáním více než tři tisíce lidí.

30.3.2017

Lidé na trzích nakupují, farmářské trhy ale netáhnou

S jarem začíná sezona farmářských trhů. Zimní přestávka skončila a výrobci a zároveň prodejci kvalitních potravin mohou opět na pulty vykládat zeleninu, ovoce, uzeniny, sýry, mléko, med a další dobroty.

29.3.2017

KRÁTCE: Znovu otevřeli dopravní hřiště i minigolf

Přečtěte si krátké zprávy z Kolínska!

29.3.2017

KRÁTCE: Chystají bezbariérový přístup

Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

29.3.2017

Velvyslankyně Norska se zajímala o kolínské památky

Kolín /FOTOGALERIE/ - Velvyslankyně Norského království Siri Ellen Sletner navštívila ve středu Kolín v doprovodu manžela a pracovníků ambasády. Po městě jí provedl starosta Vít Rakušan spolu s místostarostou Michaelem Kašparem.

29.3.2017

Chtějí vybudovat kulturní centrum

Vitičtí chtějí v obci do budoucna vytvořit kulturní centrum. Obec koupila prostory bývalé hospody, kde by měla být nejen restaurace, ale také multifunkční sál. Prozradil to starosta obce Luděk Urbanec.

29.3.2017

Výuka venku? Většina dětí i rodičů ji vítá

Učit se občas venku na čerstvém vzduchu místo mezi čtyřmi stěnami učeben? K tomu se kloní ve spoustě škol. Však venkovní učebny se dají využít od jara do podzimu. Jenže ne vždy je na jejich vybudování v městské či obecní kase hned dost peněz.

28.3.2017

KRÁTCE: Polepy přispěly na babybox

Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z Kolínska.

28.3.2017

Kauza Roman Pekárek: Náklady na právníky zaplatí bývalý místostarosta

Kolín – V kauze prodeje pozemků za bývalého místostarosty Romana Pekárka, která se táhne už od roku 2010, padlo nyní další rozhodnutí. Tentokrát se jednalo o to, kdo zaplatí náklady na právníky. Po dvou odvoláních rozhodl až nejvyšší soud.

28.3.2017

Vrtulník záchranky loni pomohl ve středních Čechách 231 pacientům

Střední Čechy - Nejčastěji zasahuje u dopravních nehod, pádů z výšek, u případů tonutí a také pokud stav pacienta vyžaduje rychlý transport na specializované pracoviště, například do iktového centra, kardiocentra či hyperbarické komory, sdělila ČTK mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

28.3.2017

Rockeři vybrali na Maximka 9800 korun

Kolínsko /FOTOGALERIE/ - Polabské rockování, které se koná v Nymburce v restauraci U Strejčka, letos pomohlo Maximkovi Čejskovskému z Kostelce nad Černými lesy.

28.3.2017

Krve není nikdy dost. Nové dárce všude rádi uvítají

Krev nelze uměle vyrobit a její potřeba pro člověka je trvalá. Bez zásob krve se neobejde fungování žádné nemocnice. To vědí i v nemocničních zařízeních na Benešovsku, Kutnohorsku a Kolínsku.

28.3.2017

Budova gymnázia dostane fasádu za miliony

Kolín – Po dlouhých letech, kdy obyvatelé znají gymnázium jako budovu s tmavými, oprýskanými stěnami, se chystá změna. Město zadalo projekt na obnovu fasád. Potvrdil to místostarosta Michael Kašpar.

27.3.2017

Nová cisterna pomůže při extrémním suchu

Zásmuky – Velkokapacitní požární cisternu pořizují v těchto dnech Zásmučtí dobrovolní hasiči. Přesněji řečeno v současné době město vybírá dodavatele vozu, který bude v následujících letech sloužit místním dobrovolníkům.

27.3.2017

Krátce: Zalešany kopou kanalizaci

Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

27.3.2017

Kmeny uřezaných stromů zůstaly čnít dva metry nad zemí. Proč?

Kolín /FOTOGALERIE/ - Proč? A proč takto? To jsou otázky, které si pokládají kolemjdoucí při pohledu na pařezy zbylé po pokácených stromech v ulicích Kolína. U autobusového nádraží například zmizelo celé stromořadí lemující ulici Dukelských hrdinů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies