VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kolínsko

8.4.2017

Na náměstí začaly velké úpravy zeleně

Český Brod – Na náměstí v Českém Brodě začala první fáze avizovaných úprav zeleně. Spočívá ve výměně nevhodných a dožívajících dřevin vysazovaných v 70. a 80. letech (zejména tisů a tújí) a výsadbě listnatých stromů a dalších rostlin.

8.4.2017

Petra Zápotocká: K severské chůzi mě přivedly zdravotní problémy

Kolínsko – Petra Zápotocká je lektorkou Nordic Walkingu. Prozradila nám, že k severské chůzi se dostala kvůli zdravotním problémům a právě z toho důvodu chce tuto chůzi dostat do povědomí více lidí. „Když to pomohlo mně, tak to přeci může pomoci i dalším lidem."

8.4.2017

KRÁTCE: Nučičtí opraví střechu, Kostelečtí zavřeli hřiště

Kolínsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z Kolínska.

7.4.2017

Víte, jak rychle jezdí potrubní pošta?

Kolín - V Oblastní nemocnici Kolín začali připravovat další trasu potrubní pošty, tentokrát v budově H. Každý den přepraví potrubní pošta v kolínské nemocnici téměř 700 pouzder s nejrůznějšími biologickými vzorky. Za loňský rok se tak převezlo zhruba 180 tisíc pouzder.

7.4.2017

Výsledek uzavírky: doprava zažila kolaps

Kolín – Kolabující doprava. Takový byl výsledek prvního dne, kdy začala uzavírka Ovčárecké ulice současně s již probíhající uzavírkou na Novém mostě. „Ze Spálenky do centra jsem jel přes tři čtvrtě hodiny," lamentoval jeden z řidičů nad trasou, kterou jindy projedete za pět, šest minut.

7.4.2017

Zítra startuje Od nevidim do nevidim

Stříbrná Skalice /FOTOGALERIE/ - Charitativní běh Od nevidim do nevidim, který pořádá nevidomý běžec a horolezec Honza Říha, se koná již zítra.

7.4.2017

Zvýšit nájemné o inflaci? Města nedělají. Alespoň většinou

Zvýšit nájemné v bytech, ale i nebytových prostorech mohou města rok co rok o míru inflace, kterou stanovuje Český statistický úřad. Za předchozí rok ji určil na 0,7 procenta. Jak se k této možnosti radnice postavily letos?

7.4.2017

Uklidí okolí měst a obcí

Zásmuky – Na jarní úklid do přírody zve všechny dobrovolníky město a Český svaz ochránců přírody. Lidé, kterým není lhostejné jejich okolí, se sejdou v sobotu v 9 hodin před restaurací U Kozy. Úklidu se mohou zúčastnit také děti všech věkových kategorií.

6.4.2017

O cyklopůjčovny Českých drah je stále větší zájem

Kolínsko /INFOGRAFIKA/ - Oblíbené cyklopůjčovny Českých drah se znovu po zimní přestávce otevřely pro veřejnost. Lidem jsou na vybraných stanicích k zapůjčení jak kvalitní krosová kola, horská kola, tak v některých stanicích dokonce i elektrokola a koloběžky.

6.4.2017

Vitičtí chtějí vybudovat vlastní úpravnu vody

Vitice – V posledních letech se nedostatek vody skloňuje čím dál častěji. O zdrojích pitné vody přemýšlí také Luděk Urbanec, starosta Vitic a přidružených pěti obcí, společně s ostatními zastupiteli.

6.4.2017

KRÁTCE: Chystají opravit silnice

Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z Kolínska.

6.4.2017

Začíná uzavírka Ovčárecké ulice, potrvá do června

Kolín – Uzavírka na Novém mostě začala, ve čtvrtek se k ní přidávají ještě práce v Ovčárecké ulici. Tato akce je plánována už tři roky.

AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE
6.4.2017

Prezident Miloš Zeman se zajímal o sociální služby

Kostelec n. Č. l. /ON-LINE REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ – Prezident Miloš Zeman se svou chotí Ivanou zavítal ve čtvrtek do Terapeutického centra Modré dveře v Kostelci nad Černými lesy v rámci své návštěvy Středočeského kraje.

6.4.2017

Bezpečnost Pražského hradu. Lidé ve frontách a výměny na pozici velitele stráže

Praha – V maskáčích či uniformách hlídají Pražský hrad a zámek v Lánech. Od loňského léta však vojákům přibyla práce kvůli bezpečnostním opatřením na Hradě. Problémem Hradní stráže však je, že se jí dlouhodobě nedaří vyřešit podstav svých členů.

6.4.2017

Místostarosta a architekt diskutovali s Kolíňáky o Komenského parku

Kolín /FOTOGALERIE/ - Místostarosta Kolína Michael Kašpar a městský architekt David Mateásko se ve středu odpoledne setkali s obyvateli Kolína v Komenského parku.

5.4.2017

Zeman při návštěvě středních Čech oznámí termín voleb

Střední Čechy - Prezident Miloš Zeman v pátek odpoledne na tiskové konferenci na závěr své návštěvy středních Čech oznámí termín parlamentních voleb. Řekl to dnes na setkání s krajskými zastupiteli na úvod své třídenní návštěvy kraje.

5.4.2017

KRÁTCE: Na Kolínsku se bude uklízet i vítat jaro

Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z Kolínska.

5.4.2017

Ve Středočeském kraji řidiči stávkovat nebudou

Střední Čechy - Stávka řidičů autobusů by se podle posledních informací měla vyhnout celým středním Čechám. Obyvatelé Kutnohorska, Kolínska i Benešovska tak mohou ve čtvrtek, na kdy odbory celostátní protest ohlásily, zůstat v klidu. Autobusy by měly pasažéry vozit bez omezení.

5.4.2017

Zámek prokoukne! Začíná oprava fasády za 4,5 milionu

Kolín – První etapa dalších oprav fasád kolínského zámku začíná dnes. Konkrétně se jedná o západní křídlo.

5.4.2017

Blíží se schůzka v Komenského parku s architektem

Kolín - Městský architekt a vedení města Kolína budou ve středu odpoledne oslovovat lidi v Komenského parku. Důvod? Budou s nimi vyplňovat anketu.

5.4.2017

Prezident Miloš Zeman navštívil Kostelec

Kostelec n. Č. l. – Terapeutické centrum Modré dveře, které sídlí na náměstí Smiřických v Kostelci nad Černými lesy, navštívil dnes dopoledne prezident republiky Miloš Zeman se svou chotí.

4.4.2017

Město nechalo vyčistit a zkontrolovat kanalizační přípojku

Kolín – Kompletní čištění a kamerovou revizi kanalizační přípojky prováděl v úterý Vodos Kolín u domu s chráněnými byty v Rubešově ulici.

4.4.2017

Kolín soucítí s Petrohradem

Kolín - V souvislosti s tragickou událostí, kdy výbuch nálože zabíjel ve vagónu v petrohradském metru, byla na kolínskou radnici vyvěšena ruská zástava a před budovou městského úřadu zřízeno symbolické pietní místo.

4.4.2017

Policisté opět připomínají pravidla přecházení

Kolín – Právě v tomto týdnu se opět koná akce nazvaná Zebra se za Tebe nerozhlédne!

4.4.2017

Nával dětí kvůli povinné školce všude nečekají

K zápisům do mateřských škol se chystají nyní i rodiče dětí, jimž bude do začátku září pět let. Důvod k takovému postupu je prostý.

4.4.2017

Velkoosečtí na sobotu chystají akci „Z“

Velký Osek – Na akci „Z" zve výbor životního prostředí. Brigáda je naplánovaná na sobotu a sraz je v 8.30 hodin před Dělnickým domem. V rámci brigády se budou uklízet a upravovat veřejná prostranství.

4.4.2017

Vybudují dětské i víceúčelové hřiště

Víceúčelové hřiště chtějí vybudovat v Klášterní Skalici. Stát by mělo v horní části obce, kde je prostor, na kterém se místní setkávají při různých příležitostech. Svými slovy to potvrdil starosta obce Jaroslav Lukeš.

4.4.2017

Zápisy do 1. tříd začínají

Přinášíme vám přehled, kdy se na základních školách konají zápisy do prvních tříd.

3.4.2017

Úvalsko hledá klokana Helmuta

Hlavně v okolí Úval, Tlustovous, Houroušan, ale možná i dále se hledá klokan Helmut. Utekl soukromým majitelům při opravě výběhu.

3.4.2017

Měřit při kulturních akcích hluk? Ano, ale kdo a za čí peníze?

Kolín – Zastupitelé schválili novou vyhlášku o pořádání veřejných hudebních produkcí. Jak uvedl vedoucí odboru školství, kultury a sportu Petr Kesner, nově jsou upravené články týkající se oznamovací povinnosti a možnosti povolení výjimky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies