VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kolínsko

14.9.2017

Kulturní tipy na nejbližší dny

Kolínsko - Co se chystá v regionu?

13.9.2017

Krátké zprávy z Kolínska

Kolínsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv.

13.9.2017

Na kolínský Lidl kdosi namaloval kříž

Kolín – Nesouhlas s retušováním křesťanských křížů z fotografií zachycujících typické řecké památky, jehož se dopustil Lidl, se nevyhnul ani Kolínu. Přímo před vchod do prodejny kdosi namaloval symbol, který na obalech výrobků prodávaných v rámci Řeckého týdne skutečně chybí. „Kdyby na to neupozornila média, možná bych si toho ani nevšimla. Ale teď, když se na to dívám, tak to jasně vidím. Na té fotografii skutečně chybí kříže a vypadá to strašně divně,“ řekla Kolínskému deníku zákaznice Kateřina Šváchová.

13.9.2017

Nedostali jsme žádost, brání se Drážní úřad

Pečecko /INFOGRAFIKA/ - Rekonstruované přejezdové zařízení na trati Pečky Kouřim na silnici z Peček do obce Tatce stále nefunguje. A podle mluvčího Drážního úřadu Martina Nováka ani fungovat nemůže. „Průkaz způsobilosti vydává Drážní úřad na základě podání žádosti. Takovou žádost ale neobdržel,“ vysvětlil Martin Novák.

12.9.2017

Pietní akt v Lošanech pozdravil telefonem z Ameriky Josef Mašín

Kolín/Lošany /FOTOGALERIE/ – Hned tři pietní akty se konaly v symbolický den jedenáctého září - před budovou Obchodní akademie v Kolíně u pamětní desky Václava Morávka se tak stalo již po čtrnácté, v Lošanech před statkem a památníkem Josefa Mašína po třinácté.

11.9.2017

Proč diskutovaný lov kachen začal se zpožděním?

Chotouchov - Řadu reakcí vyvolala skutečnost, že mediálně sledovaný lov kachen na rybníce v Chotouchově začal až poté, co z místa zmizelo vozidlo Ligy na ochranu zvířat. Předseda Mysliveckého spolku Chlum Kořenice Josef Poledne razantně odmítá, že by myslivci začátek lovu úmyslně zdržovali.

11.9.2017

Na otevření teras se přišly podívat stovky lidí

Kolín /FOTOGALERIE/ – V nedělní podvečer se poprvé otevřely zrekonstruované terasy za Městským společenským domem v Kolíně a zájemci v osmnáct hodin večer zaplnili všechny jejich plochy.

11.9.2017

Po prázdninách se opět sešli sběratelé

Kolín – Po prázdninové pauze se v sobotu dopoledne opět sešli v saloncích Městského společenského domu v Kolíně sběratelé především známek, mincí a pohledů.

10.9.2017

Nedělní odpoledne ve Viticích zpestřil Timbersports

Vitice /FOTOGALERIE/ - Obyvatelé Vitic měli v neděli od 14 hodin jedinečnou příležitost přijít se na místní hřiště podívat na muže, kteří soutěží v Timbersports STIHL. Na malém pódiu se Jan Holub a Martin Novotný představili celkem v šesti disciplínách, ve kterých obvykle soutěží i na závodech. Mezi tyto soutěžní kategorie patří Springboard, STIHL Stock Saw, Standing Block Chop, Single Buck, Underhand Chop, Hot Saw. S sebou si přivezli také unikátní náčiní, jež mají dovezené z Nového Zélandu.

10.9.2017

OBRAZEM: Lidé se při večerní procházce v Kouřimi dozvěděli mnoho o historii

Kouřim - Po celém městě Kouřim oslavovali v sobotu večer Sen noci kouřimské, jenž se nesl ve znamení slavných výročí. Návštěvníci si mohli projít noční Kouřim za světla lampiček a svíček a přitom se dozvědět mnoho o historii.

9.9.2017

Po střílení kachen lidé pátrají po labutích s mláďaty

Chotouchov – Na velmi krátkou dobu trvání se zkrátil sobotní lov kachen na rybníce v Chotouchově, kde se obyvatelé obávali o osud labutí rodinky se čtyřmi mláďaty. Poukazovali také na fakt, že lov probíhá v těsné blízkosti rodinných domů.

9.9.2017

OBRAZEM: Na Černokosteleckém vykulení zahrála Mladá Garda

Kostelec nad Černými lesy - Čtrnáctý ročník s názvem Černokostelecké vykulení se konal v sobotu 9. září od 11 hodin. V odpoledních hodinách došlo také k odlévání zvonu. Kromě dobrého piva se návštěvníci pivovaru těšili i z muziky. K poslechu a tanci zahrála i Mladá Garda.

9.9.2017

OBRAZEM: Dračí lodě zavítaly do Kolína již po jedenácté

Kolín - Bubenická show v amfiteátru na Kmochově ostrově zahájila jedenátctý ročník závodů Dračích lodí v Kolíně. Ty se konaly v sobotu 9. září od 10 hodin. Samotné závody odstartují o půl hodiny později. Pro děti byla až do dopoledne připravená Dračí pohádka loutkového divadla Ahoj a kouzelnická show.

9.9.2017

Vzpomenou na Václava Morávka

Kolín - Již čtrnáctý pietní akt se uskuteční v pondělí od 14 hodin před pamětní deskou Václava Morávka, která je umístěná na budově Obchodní akademie v Kutnohorské ulici v Kolíně.

9.9.2017

Strážníci pomohli mladé ženě

Kolín - Krátce po desáté hodině večer dohlíželi strážníci na veřejný pořádek v Kolíně. „Při průjezdu Jaselskou ulicí spatřili u křižovatky s ulici Žižkova mladou ženu, která náhle upadla a zůstala ležet,“ řekla mluvčí kolínských strážníků Helena Honkiszová.

8.9.2017

Lov na rybníce s labutí rodinou vyvolal řadu emocí

Chotouchov – Vlnu nevole mezi místními obyvateli vyvolal plánovaný sobotní lov kachen na místním rybníce. Tam jsou totiž toho času labutě se čtyřmi mláďaty, která podle místních ještě nelétají. Stejně jako Český svaz ochránců přírody se obávají situace, že střelba na nevelkém rybníce labutí rodiče vyžene, a ti už se nemusejí k mláďatům vrátit.

8.9.2017

Archeologové našli v Plaňanech pět hrobů

Plaňany – Práce na vytouženém obchvatu městyse Plaňany jsou v plném proudu. „Na obchvatu v současné době probíhají archeologické práce,“ řekl starosta městyse Martin S. Charvát s tím, že v příštím týdnu by mělo dojít k jednání se Středočeským krajem o dalším rozsahu těchto prací.

8.9.2017

Ze Spojů odstraňují azbest

Kolín /FOTOGALERIE/ – Ochranné oblečení, dýchací masky, uzavřené pásmo. Tak se likviduje azbest na známé vysoké budově Střední odborné školy informatiky a spojů a Středního odborného učiliště Kolín v Jaselské ulici.

8.9.2017

Terasy nad řekou se po letech otevírají, otevření zpestří hudební vystoupení

Kolín /FOTOGALERIE/ – Celé roky tam Kolíňáci nebyli, někteří si ani nevzpomínají, že by něco takového za městským společenským domem bylo. A přece. Kvůli havarijnímu stavu celá léta uzavřené terasy s krásným výhledem na řeku a Práchovnu se opět stanou malým klenůtkem v centru města.

7.9.2017

Schody do nebe otevřou další pěší linii města

Kolín – Radnice vyhodnotila odpovědi obyvatel na otázku, zda se jim líbí nápad propojit proluku v ulici Politických vězňů s centrem města pomocí nového točitého schodiště na parkány chrámu sv. Bartoloměje.

7.9.2017

Deník fotí prvňáčky. Zapojte se!

Region – Se začátkem nového školního roku startuje unikátní projekt Deníku s názvem Naši prvňáci, do kterého se mohou zapojit všechny základní školy v našem kraji. Od 13. září budeme pravidelně každou středu postupně zveřejňovat fotky tříd plných dětí, které letos poprvé usedly do školních lavic.

6.9.2017

Veletrh práce nabídl zaměstnání, brigády, praxi i přednášky

Kolín /FOTOGALERIE/ – První zářijovou středu se otevřely prostory Městského společenského domu Kolín pro Veletrh práce, který se v letošním roce koná ještě v dalších sedmi městech republiky. Ten kolínský zaplnily stánky velkých regionálních firem, nechyběly ani interaktivní hrátky v podobě simulace jízdy sportovním automobilem.

6.9.2017

V Kostelci odlijí pivovarský zvon

Kostelec n. Č. l. – V černokosteleckém pivovaru chystají již čtrnácté Vykulení. Lidé mohou od 11 hodin navštěvovat exkurze. Ve varně se dopoledne začne vařit pod kotlem a hodinu po poledni dojde k napouštění horké mladiny na chladicí štoky. Dojde také k odlévání zvonu.

6.9.2017

Kolíňáci jezdí na houby do sousedních okresů

Kolínsko /FOTOGALERIE/ - Rostou! K potěšení všech vášnivých i příležitostných houbařů houby rostou. Je však důležité vědět kam zajít. Spousty lidí z Kolínska tak míří na houby do sousedních okresů.

5.9.2017

Krása i odpudivost. To kombinuje Zlatá ulice

Kolín /FOTOGALERIE/ – Zlatá ulice, někdy po známé pražské nazývaná i ulička, tedy úzká spojnice mezi Pražskou ulicí a ulicí Karolíny Světlé, je jakoby Bohem zapomenuté místo uprostřed dvou pěkně upravených lokalit.

5.9.2017

Během slavnostního otevření školy zasadili strom

Český Brod /FOTOGALERIE/ - V areálu českobrodské nemocnice se v pondělí uskutečnilo slavnostní otevření nové budovy Základní školy Žitomířská. Přesně v poledne návštěvníky přivítal ředitel školy Jiří Slavík a vedení města.

5.9.2017

Dračí lodě zavítají do Kolína už po jedenácté

Kolín – Bubenická show v amfiteátru na Kmochově ostrově zahájí 11. ročník závodů Dračích lodí v Kolíně. Ty se konají v sobotu od 10 hodin. Samotné závody odstartují o půl hodiny později. Pro děti je dopoledne připravená Dračí pohádka loutkového divadla Ahoj a kouzelnická show.

5.9.2017

První česká chytrá klíčenka začíná sloužit

Kolín - První v České republice a snad dokonce i v Evropě se v pondělí při prvním školním dnu dostala dětem z 6. základní školy Kolín do rukou chytrá klíčenka. Je to obdoba běžné platební karty, kterou budou žáci používat ve školní jídelně, v knihovně, v hromadné dopravě po městě nebo třeba ve Vodním světě Kolín.

4.9.2017

Vodním hrátkám na skluzavce v centru města nepřálo počasí

Kolín /FOTOGALERIE/ – Měla to být atrakce, která oživí ospalou náladu horkého a rozpáleného nedělního města, bohužel, počasí bylo proti. Pořadatelé putovního Slide Festivalu rozložili v neděli ráno do Kouřimské ulice obří nafukovací vodní skluzavku s nabídkou celodenních hrátek za vstupné sto padesáti korun, akci navíc finančně podpořilo město Kolín.

4.9.2017

Parkování v centru Kouřimi chtějí dát systém

Kouřim - Parkování v centru je problémem v mnoha městech. Tématem se v současné době zabývají v Kouřimi, kde chtějí vytvořit projekt pro lepší parkování. „Chceme, aby projektant vytvořil projekt s větší kapacitou parkovacích míst a do parkování vnesl nějaký řád a systém,“ vysvětlila starostka města Zuzana Čiháková. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení