VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kolínsko

15.4.2017

Málo míst ve školkách? Pomůže stavba za miliony

Kolín – Nedostatek míst v jeslích. Problém, na který obyvatelé Kolína poukazují už řadu let. Nyní se radnice pustila do řešení těchto nesnází. Kolínu se podařilo získat dotaci na dostavbu pavilonu Mateřské školy Chelčického. „Do městské rady už jde návrh na zahájení veřejné zakázky," upřesnil místostarosta Michael Kašpar.

15.4.2017

Velikonoce nemají v populární kultuře tolik místa jako Vánoce, říká farář

Kolín /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Velikonoce pro lidi obecně neznamenají tolik, co Vánoce a vnitřní podstata Velikonoc nemá v populární kultuře tolik místa. Takový názor má kolínský farář Ján Halama.

15.4.2017

V Brodě budou odkalovat vodovod

Český Brod - Od úterý do pátku bude v Českém Brodě pokračovat pravidelné odkalování a odvzdušňování vodovodní sítě.

14.4.2017

Stavba může ohrozit Železného muže

Vyžlovka - Vyžlovští chtějí dodělat vodovod a kanalizaci v některých ulicích. Neradi by však stavbou zasáhli do triatlonu.

14.4.2017

Pražská ulice se má stát vstupní branou města

Kolín /FOTOGALERIE/ – Kompletní přeměna Pražské ulice by se, alespoň z podstatné části, měla uskutečnit ještě letos.

14.4.2017

Skautky v Červených Pečkách podpořily sbírkový projekt Pomozte dětem

Červené Pečky /FOTOGALERIE/ - Skautské středisko v Červených Pečkách s názvem Junák podpořilo v pátek 14. dubna dlouhodobý sbírkový projekt Pomozte dětem.

14.4.2017

KRÁTCE: Předškoláci mohou k zápisu

Kolínsko - Zápis ve Vitisích, bleší trh v Kolíně. Přinášíme vám krátké zprávy.

13.4.2017

Chtějí Kolíňáci točité schodiště na parkán chrámu?

Kolín /ANKETA, FOTO/ – V rámci chystaných úprav parkánu okolo kostela sv. Bartoloměje přichází radnice s myšlenkou propojit parkán lehkým točitým schodištěm s prolukou v ulici Politických vězňů.

13.4.2017

Veřejných toalet není dost, města je většinou dotují

Je ve městech dostatek veřejných toalet? Na tuhle otázku nejspíš každý, kdo někdy zavítal do cizího města, odpoví záporně. Zatím nepříliš probíranou otázkou ale je, proč k takové situaci vůbec dochází.

13.4.2017

Starosta provedl zájemce po Kolíně

Kolín /FOTOGALERIE/ - Tradiční procházku tentokrát starosta Kolína Vít Rakušan pro zájemce z řad obyvatel města nikoli po klasických památkách, ale po objektech moderní architektury 19. a 20. století.

13.4.2017

Studenti z Kolína staví fotbalový stadion z vlnité lepenky

Kolín /FOTOGALERIE/ – Co by podle studentů mohlo přilákat turisty do České republiky? Možností je více: fotbalový stadion nebo galerie umění z vlnité lepenky. Soutěže ve stavbě modelů budov se zúčastní i kolínští studenti.

12.4.2017

Pohřešovaného muže našli

Kolínsko – Policie od úterního odpoledne pátrala po muži s posttraumatickou demencí těžkého stupně, který odešel z pečovatelského domu.

12.4.2017

Kam vyrazit na Kolínsku?

Kolínsko - Přinášíme vám kulturní tipy z Kolínska.

12.4.2017

Počet nehod způsobených střetem se zvěří narůstá

Kolínsko - Nehod způsobených střetem se zvěří přibývá každoročně když se mění čas ze zimního na letní. Ke střetům dochází zejména v brzkých ranních hodinách, v místech, kde se zvěř vydává hledat potravu.

11.4.2017

Žáky poprvé čekají jednotné přijímací zkoušky

Kolínsko - Přijímací zkoušky na střední školu jsou pro deváťáky vždy stresující záležitostí. Letos se mohou budoucí studenti středních škol cítit ještě nejistěji, než jindy. Čeká je totiž jednotná přijímací zkouška. Každý, kdo se hlásí na střední školu, musí absolvovat didaktický test z českého jazyka, literatury a matematiky.

11.4.2017

Kam na Kolínsku za kulturou, zábavou i poznáním?

Kolínsko - Přínášíme vám přehled událostí, na které můžete vyrazit.

11.4.2017

Kouřimští chystají opravu Santiniho kaple

Kouřim - Barokní kaple by se mohla začít opravovat na konci léta.

10.4.2017

Lidé berou třídění vážně, nádob na bioodpad přibývá

Kolínsko - Pravidelné svozy bioodpadu jsou již ve městech i obcích v regionu naprostou samozřejmostí

10.4.2017

KRÁTCE: V Nučicích opraví komunikace, Konojedští chtějí opravit střechu

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

10.4.2017

Květná neděle v Českém Brodě: průvodu se zúčastnila stovka lidí

Český Brod /FOTOGALERIE/ - Všude po světě se slavila Květná neděle. Taktéž tomu bylo i v Českém Brodě, kde bohoslužba začínala na náměstí u sousoší Svaté rodiny.

10.4.2017

Výstražná světla ještě neprošla revizí

Pečky, Kouřim - Železniční přejezd na trati z Peček do Kouřimi, který křižuje silnice z Peček do obce Tatce se stal osudným nejednomu řidič. Naposledy se na něm dopravní nehoda stala na počátku minulého týdne, kdy řidič údajně vlivem špatného počasí přehlédl vlak přijíždějící ze stanice Pečky.

9.4.2017

Dobrovolníci čistili řeku Sázavu

Kolínsko - Dobrovolníci se i letos zapojili do úklidu řeky Sázavy. Břehy již tradičně čistili od Chřenovic po Kácov. Hlavním organizátorem byly obecně prospěšná společnost Posázaví a Místní akční skupina Lípa pro venkov.

9.4.2017

Kvůli uzavírce se ruší blokové čištění

Kolín - Nová uzavírka části Ovčárecké ulice v Kolíně spolu s již probíhajícími rekonstrukčními pracemi na Novém mostě značně zkomplikovaly dopravu ve velké části města, nejvíce samozřejmě na Zálabí.

9.4.2017

Cestování vlakem v pondělí zkomplikuje výluka

Kolín - V pondělí od 8:40 do 17:30 hodin proběhne denní výluka jedné traťové koleje v úseku Záboří nad Labem – Řečany nad Labem na trati číslo 010 Praha – Kolín – Česká Třebová.

9.4.2017

Terasy nad řekou by lidé mohli navštívit v létě

Kolín – Otevření teras za městským společenským domem, tedy místa s velmi krásným výhledem na Labe, veřejnosti se pomalu blíží. Rada bude nyní schvalovat pořadí uchazečů na druhou fázi opravy, tedy na rekonstrukci spodní části včetně cest, mobiliáře, zeleně a skel, která budou instalována mezi terasami a dráhou.

9.4.2017

Kluby turistů mají letitou tradici, členů jsou desítky

Kolínsko - Klub českých turistů působí po celé České republice. Činnosti jeho členů ve všech oblastních formách jsou vskutku rozmanité a těší celé generace lidí.

9.4.2017

Dobrovolníci uklízeli přírodu, našli i živé morče v krabici

Kolínsko – Na mnoha místech regionu pokračovaly o víkendu brigádnické úklidy v rámci akce Ukliďme Česko.

9.4.2017

Charitativní běh podpořil postiženého chlapce

Stříbrná Skalice - Už počtvrté se v sobotu krásná posázavská krajina v okolí Stříbrné Skalice stala dějištěm charitativního běžeckého závodu Od nevidim do nevidim pořádaného nevidomým horolezcem a maratoncem Janem Říhou.

8.4.2017

Radimští uklidili kolem říčky Výrovky i cyklostezku

Radim - Na čtyřicet dobrovolníků se před devátou hodinou ráno sešlo u fotbalového hřiště v Radimi. Starosta obce Martin Sýkora na počátek hovořil o tom, že akce je vlastně zbytečná.

8.4.2017

Na náměstí začaly velké úpravy zeleně

Český Brod – Na náměstí v Českém Brodě začala první fáze avizovaných úprav zeleně. Spočívá ve výměně nevhodných a dožívajících dřevin vysazovaných v 70. a 80. letech (zejména tisů a tújí) a výsadbě listnatých stromů a dalších rostlin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies