VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kolínsko

17.5.2017

KRÁTCE: Černokostelecké náměstí uzavřou trhy, klub Céčko hra proti AIDS

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

17.5.2017

Češi fandí rádi pohromadě, v hospodách i na náměstí

Mistrovství světa v hokeji je každoročně nejen sportovní, ale také společenskou událostí, která svede do hospod a na náměstí spoustu lidí, kteří se třeba přes rok o hokej či sport vůbec nezajímají.

16.5.2017

V hlasování veřejnosti zvítězila venkovní učebna

Kolín - Dohlasováno. Skončilo internetové udílení hlasů, které nyní pomohou automobilce TPCA v rozhodování, které projekty podpořit z letošního ročníku grantového programu TPCA pro Kolínsko.

16.5.2017

Výuka prý stále nepřipravuje žáky dobře na maturitu z matematiky

Praha - Současná výuka matematiky stále nepřipravuje studenty tak, aby z ní mohli úspěšně složit maturitní zkoušku. Na dnešní tiskové konferenci to řekla předsedkyně České středoškolské unie Lenka Štěpánová. Počet studentů, kteří nebyli úspěšní u maturity z matematiky, podle ní zůstává pořád vysoký a nic nenaznačuje tomu, že by se měl snížit. Unie by proto chtěla, aby budoucí vláda oddálila povinnou maturitu z matematiky, která má být zavedena od roku 2022 téměř na všech maturitních oborech. Obává se, že jinak počet neúspěšných maturantů velmi stoupne.

16.5.2017

Apelují na dodržování klidu

Doubravčice - Vedení Doubravčic apeluje na obyvatele, kteří porušují dodržování víkendového klidu. Místní by měli omezit hlučné práce jako je sekání trávy, řezání dřeva, používání elektrického nářadí a rušné stavební činnosti o víkendech a svátcích, a to především ráno do 9 hodin a večer do 19.30 hodin.

16.5.2017

Filip Špringl bude reprezentovat Kolín i celý Středočeský kraj ve vědecké soutěži

Kolín – Filip Špringl, žák osmé třídy základní školy Lipanská, reprezentuje Kolín i Středočeský kraj v celorepublikové vědecké soutěži nazvané Science Games. Na jeho úspěch v krajském kole této soutěže upozornila jeho třídní učitelka Iva Kronusová. Ta nešetří chválou na úspěšného žáka, kterého zajímají předměty z oblasti vědy.

16.5.2017

Plaňany se dočkají obchvatu městyse

Plaňany – Velké množství nákladních aut směřujících na radimskou skládku nebo na Prahu trápí plaňanské dlouhodobě.

16.5.2017

Na manželskou smlouvu panují rozporuplné názory. Co na to říkáte vy?

Manželství berou české páry čím dál méně vážně. Je stále více těch, kteří nechtějí, aby byl jejich majetek včleněn přímo do společného jmění manželů (SJM), které vzniká automaticky při uzavření sňatku.

15.5.2017

Zásmučtí uvažují nad obnovou stezky

Kouřimsko - Na kole, pěšky i s kočárkem bezpečně ze Zásmuk do Kouřimi. To je vize vedení obou měst. Stezka mezi městy již v minulosti existovala, v současné době je však dobře sjízdná pro kola jen za dobrého počasí a s velkou trpělivostí. Maminky s kočárky tudy neprojedou vůbec.

15.5.2017

Vojáci v aktivních zálohách by měli dostat vyšší odměny. Vláda podpořila návrh

Kabinet dnes podpořil poslanecký návrh, jenž by vojákům v aktivních zálohách zvýšil odměny za účast na vojenském cvičení. Vyplývá to z výsledků jednání vlády zveřejněných na jejích webových stránkách.

15.5.2017

Dobřichovští se setkali s Dankou Šárkovou

Dobřichov – Autorka společenských románů Danka Šárková přijela do dobřichovské knihovna, aby svým příznivcům povyprávěla nejen o svých knihách, ale také o zážitcích z cestování. Procestovala totiž Afriku i Asii.

15.5.2017

OBRAZEM: Oslavy 580. výročí povýšení Českého Brodu na město

Český Brod - Přinášíme vám bohatou fotogalerii Jakuba Červenky z oslav 580. výročí, kdy byl Český Brod povýšen na město.

15.5.2017

Mohou být parkovací domy řešením pro ucpané ulice?

Také v Česku stále více a více ustupujeme autům. Patrné je to zejména na městských sídlištích. Ulice plné vozů a tak ti, co přijedou o něco později, už je doslova cpou do každé příhodné mezery. Na silnice a třeba i dvěma koly na trávník.

14.5.2017

TÝDEN OČIMA Jakuba Šťástky: Kauza pozemku v Kolíně, modely z vlnité lepenky

Kolínsko - Co všechno přinesl právě končící týden? Kolín se bude zabývat, komu patří pozemek v malé průmyslové zóně. Tanečníci pomůžou postiženým. Žáci základních škol se zapojili do soutěže ve výrobě modelů z vlnité lepenky. Události týdne vybírá on-line editor Jakub Šťástka.

13.5.2017

OBRAZEM: V Jestřabí Lhotě stavěli v sobotu májky

Jestřabí Lhota - Tradiční akce s názvem Staročeské máje se konala v sobotu v Jestřabí Lhotě. Večer pak pokračovali Májovou zábavou, kde hrála k poslechu a akci hudební skupina SOS Banda.

13.5.2017

OBRAZEM: Májové trhy doprovodili šermíři i jižanská a bluesová hudba

Kolín – Hned tři akce se spojily na letošním Májovém trhu pořádaném městem Kolín na Karlově náměstí. Už od rána jej zaplnilo zhruba čtyřicet stánků a to nejen s potravinami, ale i s výrobky z kůže, drátů, lárty a dalších přírodních materiálů. U nejednoho stánku pak prodejce přímo předváděl, jak ony výrobky vznikají. 

13.5.2017

OBRAZEM: Sběratelé tentokrát dorazili ve větším počtu

Kolín – Po měsíci se v saloncích kolínského městského společenského domu opět sešli sběratelé především známek, mincí a pohledů. Vzhledem k několika akcím konaných na nedalekém Karlově náměstí, byla tentokrát účast o něco větší, než bývá obvyklé.

13.5.2017

Ve mlýně vzniknou odborné učebny

Kostelec n. Č. l. - Černokostelečtí neustále řeší kapacitu školy i odborné učebny. Čtyři nové třídy získají černokostelečtí již v září, kdy by měla být hotová kontejnerová škola. Tím vyřeší akutní nedostatek prostoru pro žáky. Dalším problémem se však musí zabývat i nadále.

13.5.2017

Zámky lákají na prohlídky v kostýmech i divadelní scény

Turistická sezona již odstartovala a zámky, hrady i muzea se snaží nalákat co největší počet turistů. Z toho důvodu kromě klasických prohlídek organizují také netradiční prohlídky, při kterých průvodci oblékají různé dobové kostýmy či hrají divadlo.

13.5.2017

Kolínští tanečníci rozhýbali těla také v rytmu hip hopu

Kolín – Především dívky a ženy od dětí z mateřských škol až po seniorky se sešly druhý květnový pátek v kolínském sále Na Zámecké na tanečním večeru organizovaném Reginou Modlitbovou – Hroudovou, vedoucí souboru břišních tanečnic Gina Belly Dance studio Kolín.

13.5.2017

Nový autobusový terminál byl měl mít cyklověž

Kolín – Radnice projektuje cyklověž, tedy automatický parkovací systém pro jízdní kola na budoucím zmodernizovaném autobusovém terminálu.

12.5.2017

Kam za kulturou? Přečtěte si naše tipy!

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí. Kam se podíváte?

12.5.2017

KRÁTCE: V Dobropolské nesmí stavět nákladní auta, muž před strážníky omdlel

Kolínsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

12.5.2017

Studenti vymysleli soutěž pro žáky ve stavbách z vlnité lepenky

Kolín /FOTOGALERIE/ - Slavnostní vyhodnocení soutěže Modelumpus, tedy prvního ročníku soutěže modelů z vlnité lepenky pro žáky kolínských základních škol, se uskutečnilo v pátek v atriu střední stavební školy. Žáci tvořili modely na téma budova budoucnosti.

11.5.2017

Do parku si Kouřimští přejí brouzdaliště

Kouřim - Kouřimští městský park zvelebují svépomocí již několik let. Městský park je to, co obyvatele spojuje.

11.5.2017

Zahájení lázeňské sezony: cestu dobou podporuje kolínský starosta

Poděbrady – Slavnostní zahájení už 109. lázeňské sezony se uskuteční o víkendu od 12. do 14. května. Návštěvníky čekají koncerty, diskotéky, módní přehlídky, výstava 140 let výroby skla v Poděbradech nebo například cyklovýlet.

11.5.2017

KRÁTCE: Bazén obsadí závodníci, knihovnu zavřou kvůli opravám

Kolínsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

11.5.2017

Tanečníci z plesu živnostníků tentokrát podpořili tělesně postižené

Kolín – Beznadějně vyprodaný dubnový Jarní bál drobných podnikatelů a živnostníků neskončil tradičně posledním zahraným akordem a tanečním krokem, ale jak bývá u pořadatelů tohoto plesu zvykem, jeho finanční výtěžek i letos podpořil potřebné.

11.5.2017

Zrušení poplatků opět zaplnilo ordinace

Přestaneme vytahovat peníze z kapes nemocných. Poplatky za lékaře stejně žádný regulační efekt nemají. Místo toho nastolíme pořádek v nemocnicích, které často nakupují předra-žené léky a materiál. A zpře-trháme vazby zdravotnických řetězců, které náklady na léčení uměle zvyšují. S takovou vstupovala po volbách na ministerstvo zdravotnictví ČSSD.

11.5.2017

Chladné jaro ohrožuje včely, med může podražit

Včelaři se letos potýkají s nezvyklým počasím. Vloni touhle dobou již včelaři stáčeli první med. Letos je ale situace jiná. „Vidí to všichni, počasí je chladné," uvedl včelař Ladislav Svoboda z Kluků u Čáslavi. Podle něj je to letos vše zpomalené.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení