VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kolínsko

včera 19:19

Objížďka trápí zaměstnance automobilky

Kolín /FOTOGALERIE/ – Popojíždění v koloně a samozřejmě nepříjemné zdržení. To aktuálně přináší všem řidičům a zejména pracovníkům automobilky TPCA při cestě z práce současná uzavírka Ovčárecké ulice v Kolíně a následná objížďka přes zhruba čtyři kilometry vzdálenou obec Veltruby.

včera 17:15

Maminky na mateřské předvedou své umění

Český Brod – Maminky maminkám je název prodejní akce, kterou pořádá spolek Rozmarýna tuto sobotu od 9 do 14 hodin v Oranžové zahradě na Husově náměstí.

včera 15:41

Český Brod bude mít první podzemní kontejnery

Český Brod – Město Český Brod se má sice bohatou husitskou tradici, ale jistý druh vozových hradeb se místním zrovna moc nelíbí. Jsou to hradby kontejnerů na tříděný odpad.

včera 10:52

Vyžlovští vybírají lavice, do kterých usednou žáci

Vyžlovka - Škola na Vyžlovce by měla otevřít v září své dveře žákům. Stihne se však dokončit rozsáhlá rekonstrukce? Starosta obce Jan Pelikán je optimistický. Podle jeho slov jde vše podle plánu.

včera 08:00

OBRAZEM: Na Kmochově ostrově otevřela venkovní miniknihovna

Kolín - Sen, který měla Městská knihovna Kolín podle slov ředitele Pavla Kárníka už zhruba pět let, se nyní stal skutečností. Na Kmochově ostrově u dětského hřiště otevřela první venkovní miniknihovna.

včera 07:09

Na konec školního roku se mohou jedničkáři těšit!

Kolínsko /ANKETA/ - Ten dlouho očekávaný okamžik se kvapem blíží. Těší se na něj děti i jejich rodiče, o učitelích nemluvě. V pátek 30. června si školáci dojdou do školy pro vysvědčení, někteří pro své první výroční, někteří pro své poslední „dětské", které je vstupenkou do života studenta.

21.6.2017

OBRAZEM: Hry pro radost ozvláštnili motorky i šermíři

Kolín – Již po třinácté uspořádali zaměstnanci Základní, mateřské a praktické školy Kolín v čele s Tomášem Křivou Hry pro radost pro postižené děti z celého regionu.

21.6.2017

Mistři šermu se chystají na kolínské slavnosti i Kost

Kolínsko /FOTOGALERIE, ANKETA, ROZHOVOR/ - Letní multižánrové festivaly, historické slavnosti i různé další městské i obecní akce. Tam všude lze o prázdninách vidět vystoupení šermířských a historických skupin, které dokáží navodit tu správnou dobovou atmosféru.

21.6.2017

Test redakce na objížďce: z kruháku u Ovčár jsme v Kolíně na za 20 minut

Kolín /FOTOGALERIE/ – Další uzavírka Ovčárecké ulice odstartovala. Jak to vypadá na objízdné trase? Vyzkoušeli jsme na vlastní kůži.

20.6.2017

Kolínští radní měli výjezdní zasedání

Zibohlavy - S občany Zibohlav se setkali místostarostové Michael Kašpar a Tomáš Růžička. Samotnému setkání, které se konalo v kulturním středisku, předcházela procházka po vytipovaných částech Zibohlav.

20.6.2017

Skanzen nabídne kurz o bylinkách i Svatojánskou noc s lidovými písněmi

Kouřim – Kouřimský skanzen provoní v sobotu odpoledne bylinky. Lektorka Eva Kopecká z průhonické dendrologické zahrady návštěvníkům pomůže objevit, co příroda skrývá pro naše zdraví i chuťové buňky.

19.6.2017

Kolín chce lidem zdarma rozdat kompostéry

Kolín /ANKETA/ – Město Kolín v současné době připravuje žádost o dotaci na podporu domácího kompostování. Pokud město v dotačním programu uspěje, pořídí pro obyvatele plastové zahradní kompostéry o objemu 900 litrů. Kompostéry jsou vyrobeny z materiálu, který se vyznačuje vysokou stabilitou a dlouhodobou životností.

19.6.2017

Běh Ekiden: dejte dohromady pět lidí na štafetu a přihlaste se

Kolín – Léto je tu a s ním i TPCA Beat festival již pomalu klepe na dveře. Jeho součástí bude letos poprvé i charitativní štafetový běh Ekiden.

19.6.2017

Konec oddechu, startuje další uzavírka Ovčárecké ulice

Kolín – Na krátkou dobu si řidiči v Kolíně oddechli od uzavírky Ovčárecké ulice a už je tu další. Startuje v pondělí v devět hodin ráno.

19.6.2017

Jubilejní 15. ročník Cyklo-běhu za Českou republiku bez drog projel Kolínem

Kolín /FOTOGALERIE/ - Cyklo-běh, jehož hlavním smyslem je upozornit na dlouhodobě zanedbávané vzdělání na poli drogové prevence, projel v pondělí 19. června také Kolínem, odkud jezdci pokračovali dále na Mladou Boleslav.

19.6.2017

O sport je mezi mladými stále zájem, vede fotbal

Kolínsko /INFOGRAFIKA, ANKETA/ - Ačkoliv dnešní doba nabízí mnoho možností, jak trávit volný čas zcela pasivně, vypadá to, že zájem o sportovní aktivity mezi mladými stále trvá.

17.6.2017

Černokostelecký Paďour odstartoval z pivovaru

Kostelec n. Č. l. /FOTOGALERIE/ - Letošní 19. ročník Černokosteleckého Paďouru odstartoval v sobotu ve 14 hodin u místního pivovaru. Již předtím probíhaly zápisy jednotlivých jezdců na pionýrech. Každý účastník obdržel svítivě oranžovou vestu s číslem, pod kterým se po celou dobu Paďouru představoval. Ačkoliv tato jízda pionýrů nebyl závod, a tedy nešlo o to, kdo bude první, přesto se pořadí jezdců zapisovalo.

17.6.2017

V Kořenicích se konalo druhé kolo Kutnohorské hasičské ligy

Kořenice /FOTOGALERIE/ - Kutnohorská hasičská liga pokračuje. Druhá kolo se konalo v sobotu 17. června v Kořenicích na Kolínsku. Kutnohorská hasičská liga má letos celkem osm soutěžních kol. Polovina kol se běží na terče nástřikové, druhá polovina pak na terče sklopné.

AKTUALIZOVÁNO
17.6.2017

Jiří Paroubek se chtěl vrátit do ČSSD na Kolínsku

Kolínsko - Bývalý premiér Jiří Paroubek se chtěl vrátit do sociální demokracie v Cerhenicích na Kolínsku.

17.6.2017

Policisté se znovu chystají na letní boj proti alkoholu

Kolínsko /INFOGRAFIKA, ANKETA, VIDEO/ - Začíná léto a s ním období festivalů a prázdninových mejdanů. To vše je spojeno s přesuny po silnicích a zvýšenou aktivitou policejních složek v boji proti alkoholu a dalším návykovým látkám v krvi lehkomyslných řidičů.

16.6.2017

Zvířata vedro těžko snáší! Potřebují vodu, stín a klid

Kolínsko /ANKETA, FOTOGALERIE/ - Na víkend sice meteorologové avizují ochlazení, tropické teploty se ovšem brzy zase vrátí. Během horkých dní není těžko jen lidem, ale i jejich zvířecím kamarádům.

15.6.2017

V divadlech končí sezona, prázdniny využijí k opravám

Kolínsko /ANKETA, INFOGRAFIKA/ - Divadla pomalu ukončují letošní sezonu a připravují se na letní pauzu. Nikdy v nich ale není úplně zavřeno. Často jejich vedení využívá volné dny k opravám a údržbě.

14.6.2017

Za hejtmankou přijeli do Kolína hlavně mimokolínští

Kolín /FOTOGALERIE/ - První den, během něhož hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová úřadovala mimo pražské sídlo úřadu, se uskutečnil ve středu v Kolíně.

14.6.2017

Dobrovolní dárci krve zachraňují lidské životy

Kolínsko /INFOGRAFIKA, ANKETA/ - Světový den dárců krve připadá právě na dnešek. Akce se koná pro připomenutí těch, kteří se dobrovolně a nezištně rozhodli darovat krev pro záchranu druhého člověka. Motto letošního Světového dne zní „Každý dárce krve je hrdina.

13.6.2017

Bitva uzavře kolínské náměstí

Kolín – Kolínské Karlovo náměstí bude v době konání slavnostního zahájení 260. výročí bitvy u Kolína uzavřené. Uzavřené budou také přilehlé ulice, kde bude také stanovený zákaz parkování. S uzavírkou náměstí a ulic se počítá v době od 7 do 13 hodin.

13.6.2017

KRÁTCE: Nepotřebné věci můžete věnovat

Kolínsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

13.6.2017

Vlaky mají večer a v noci výluku

Kolínsko - Od dnešní 22 hodin do půlnoci a pak ještě zítra od 18.05 do půlnoci je naplánovaná výluka vlaků na trati Praha – Kolín v úseku z Úval do Českého Brodu. „Z důvodu značně omezené propustnosti úseku mohou vlaky projíždějcí vyloučeným navýšit zpoždění až o 15 minut," řekl Petr Pošta s tím, že vlaky Os 8614 a Os 8615 nepojedou v úseku Úvaly – Český Brod a opačně.

12.6.2017

Tuklaty a Tlustovousy chystají oslavy výročí první zmínky

Tuklaty – V letošním roce si připomínají kulatá výročí v Tuklatech i spádových Tlustovousech. Tuklatští budou slavit 810. výročí první písemné zmínky o obci a v Tlustovousech pak 790. výročí.

12.6.2017

Kolínsko si připomene výročí bitvy u Kolína

Kolínsko - Region si od čtvrtka 15. do neděle 18. června bude připomínat 260. výročí bitvy u Kolína.

AKTUALIZOVÁNO
12.6.2017

Vlaky vyjely proti sobě. Stává se to pravidlem? Na nádražích chybí výpravčí

Kolínsko /FOTOGALERIE/ - Incident, který se odehrál na nádraží v Českém Brodě, v pondělí krátce před třetí hodinou odpoledne uzavřel provoz na trati z Prahy do Kolína. „Osobní vlak vjel na stejnou kolej, na níž již u vjezdového návěstidla do stanice stál vlak jedoucí z Prahy do Košic," popsal událost mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies