VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Kolínsko

dnes 08:50

Ze Zengrovy ulice zní: Je o strach tu bydlet!

Kolín /FOTOGALERIE/ - Větší dozor v Zengrově ulici. Takový je výsledek petice, kterou na radnici odeslali obyvatelé domů č.p. 356 a 357. „Neustálý nepořádek, řev, špína, opilci, obecně je o strach tady bydlet,“ popsala obyvatelka míst, která už celé roky mají punc sociálně vyloučené lokality.

včera 16:28

Mohou se zapojit do likvidace azbestu

Kouřim - Všichni obyvatelé Kouřimi mají možnost se zapojit do akce likvidace azbestu. Jedná se azbest, který mají lidé odložený na svých pozemcích nebo azbest z likvidace staré střešní krytiny.

včera 15:39

Obecní dvůr dostává bezpečný průjezd

Kolín – Hojně využívané parkoviště na Obecním dvoře doznává úprav. Jejich výsledkem by měl být bezpečnější průjezd aut směrem k již téměř dokončenému bytového komplexu soukromého investora v přilehlé Václavské ulici.

včera 08:37

Tři Dvory hostí sportovní hry

Tří Dvory /FOTOGALERIE/ - V duchu olympiády se ponese příměstský tábor ve Třech Dvorech, který potrvá celý týden. "Je možnost ubytování ve stanech, některé děti jsou tu už od neděle," vysvětlila pořadatelka Jana Jeřábková, že ačkoli jde o příměstský tábor, děti tu mohou i spát.

24.7.2017

Zámek Radim láká na zatmění nad obcí

Radim - Dvě odpolední hry pro děti a mládež, semináře, pozorování zatmění měsíce dalekohledy, přehlídku renesančních tanců i noční prohlídku zámku chystají na první srpnové pondělí v Radimi. 

24.7.2017

Stavební práce na silnici pokračují

Pňov-Předhrádí - Stále ještě pokračuje částečná uzavírka silnice I/38 v Pňově-Předhradí. Dochází tu k opravě povrchu komunikace. Termín uzavírky I. a V. etapy byl prodloužený.

24.7.2017

Hřbitov uzavřeli kvůli spadaným větvím

Kolín /FOTOGALERIE/ – Sobotní bouřka má na svědomí uzavření centrálního hřbitova v Kolíně. V prostoru hřbitova došlo k popadání stromů a větví.

24.7.2017

Kolíňáci chtějí, aby kiosek na centrálním hřišti provozovalo samo město

Kolín /FOTOGALERIE, ANKETA/ - Kiosek u cetrálního dětského hřiště v Kolíně zeje prázdnotou. Nejen maminkám, které si sem se svými dětmi chodí hrát, vrtá hlavou, proč stánek s občerstvením nefunguje. Kolínský deník se tématem již zabýval a článek vyvolal vlnu diskuze.

24.7.2017

Dočkali se! Práce na obchvatu Plaňan začaly

Plaňany – Stavba obchvatu městyse Plaňany je předaná. Lidé musí počítat s omezeními v provozu, ale také každodenním ruchem.

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO
22.7.2017

Kolínsko ochromil výpadek elektřiny

Kolínsko - Celkem dvacet obcí se podle našich informací potýká s výpadkem elektřiny v důsledku odpolední bouřky. Bez proudu je také samotné město Kolín.   

22.7.2017

Supermarket má odvést dopravu z centra Kolína

Kolín – Supermarket v průmyslové zóně bude. Radní už schválili záměr prodat pozemky. „Jednání s developerem pokračují úspěšně. Pokud vše dopadne, měl by tam vyrůst supermarket plus několik dalších obchodů,“ potvrdil místostarosta Michael Kašpar.

21.7.2017

Na železničních tratích na cestující čekají výluky

Kolínsko – Prázdniny jsou v plném proudu a spoustu lidí volí jako dopravní prostředek za svými prázdninovými toulkami vlak. 

21.7.2017

KRÁTCE: Tandemoví cyklisté zavítají z Poděbrad také do Kolína

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

21.7.2017

V Nebovidech na tvrzi bude Konopný den

Nebovidy – Na tvrzi v Nebovidech připravili na sobotu zajímavou vzdělávací a prodejní akci. Od 11 hodin se tam koná Konopný den na tvrzi.

21.7.2017

FOTO: Policisté rozdávali nealkoholické pivo

Kolín – Také v Kolíně se na tradičním místě zvaném Pod Čubou nebo také Na Vahách zastavil letní projekt Řídím – piju nealko pivo, který připravilo Policejní prezídium ve spolupráci s BESIPem a Českým svazem pivovarů a sladoven.

21.7.2017

Kde a za kolik zaparkujete ve středočeských městech

Kolín /INFOGRAFIKA/ - Ta nejvhodnější místa k parkování v okolí vlastního bydliště zná každý řidič jako své boty, co ale když vyrazíte k sousedům? Třeba na nákupy, nebo prostě jen na výlet. Většina parkovišť, zejména v centrech měst je dnes už zpoplatněna. Deník pro vás proto provedl průzkum kde a za kolik zaparkujete, ať už na Kolínsku, nebo ve větších středočeských městech. Nádavkem přidáváme pár tipů, kde můžete poblíž centra měst parkovat ještě pořád zcela zdarma.

21.7.2017

V Červených Pečkách se smrtelně zranil muž

Červené Pečky – Neštěstí se stalo v Červených Pečkách. „Byl zde nalezen mrtvý pětašedesátiletý muž,“ potvrdila policejní mluvčí Martina Fejfarová. Podle jejích slov byla k určení příčiny smrti nařízena soudní pitva, patrně šlo o úraz při práci. Spekuluje se o nešťastném pádu na stavbě rodinného domu.

21.7.2017

Vysoká cena másla odrazuje zákazníky

Kolínsko /ANKETA/ - Cena čtvrtkilové kostky másla je nyní nejvyšší v historii. Proč tomu tak je? Mezinárodní trh díky slabému euru skupuje máslo ve velkém, což jeho cenu vystřelilo rekordně vysoko. Ještě před čtvrt rokem byla průměrná cena másla v českých obchodech necelých 43 korun. Podle dat Českého statistického úřadu před rokem stálo ke 35 korunám.

20.7.2017

KRÁTCE: Alergiky potrápí plísně

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

20.7.2017

Otevřete kiosek na dětském hřišti, říkají maminky

Kolín /ANKETA, FOTOGALERIE/ – Dnes langoše a kopečková zmrzlina, káva se zmrzlinou, párek v rohlíku. Těmito nápisy láká návštěvníky centrálního dětského hřiště tamní kiosek. Jenže ouha. Nápisy křídou na tabulích tam zbyly od loňska, kiosek je zavřený a jak to tak vypadá, patrně i zavřený zůstane.

19.7.2017

KRÁTCE: Nebezpečné místo pomůže vyřešit chodník za 4 miliony

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

19.7.2017

Kolín v prestižní soutěži: porotu zaujalo parkování

Kolín – Do finále celorepublikové soutěže Chytrá města pro budoucnost, kterou organizuje ministerstvo pro místní rozvoj a ministerstvo průmyslu a obchodu, se probojoval i Kolín. Konkrétně porota ocenila projekt chytrého parkování na Karlově náměstí a dnes už i v Sokolské ulici.

18.7.2017

KRÁTCE: O kompostéry má zájem více než 600 lidí

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

18.7.2017

Velké parkoviště v Kolíně: bude hlídané a placené

Kolín – O výstavbě velkokapacitního parkoviště ve Starokolínské ulici se dlouho mluvilo v teoretické rovině, dnes už se záměr chýlí více do reality. Rada města již schválila zadání soutěže na zhotovení projektové dokumentace. „Když se bude budovat podchod pod nádražím, ať tam máme i parkoviště,“ shrnul celý záměr starosta Kolína Vít Rakušan.

17.7.2017

Řidiče čeká třetí uzavírka výpadovky na zónu

Kolín – Krajská správa a údržba silnic chystá třetí, poslední etapu rekonstrukce Ovčárecké ulice, a to v úseku od Nového mostu k nadjezdu. Přesně to bude od konce křižovatky Na Louži k prvnímu mostní závěr na nadjezdu, tedy za odbočovacím pásem na Třídvorskou ulici. Opět se bude pokládat tzv. tichý asfalt.

16.7.2017

OBRAZEM: V Červených Pečkách odehráli turnaj v šipkách

Červené Pečky - Turnaj v šipkách se konal pod širým nebem na tribuně místního fotbalového hřiště v sobotu 15. července. Soutěžilo přes dvacet mužů a pět žen. Soutěžící to neměli jednoduché, jelikož bojovali s nepřítelem zvaným vítr.

15.7.2017

Cestu odvážného cyklisty požehnal farář a bývalý pedagog Jan Halama

Kolín /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Na cestu dlouhou 1 623 kilometry a vedoucí přes pět států se v sobotu dopoledne od kolínského chrámu svatého Bartoloměje vydal na skládacím kole mladý absolvent dvouleté Katolické střední školy v Kolíně Filip Kretschmer. Modlitbou a požehnáním včetně pokropením svěcenou vodou jej vyprovodil jeho bývalý učitel a kolínský farář Jan Halama.

15.7.2017

KRÁTCE: Silnici před Dolany uzavřou

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

15.7.2017

Kolín chce další podzemní kontejnery za miliony

Kolín - Kontejnery na tříděný odpad pod zem a do domácností nádoby na plasty. To plánuje Kolín, pokud mu vyjde dotace. Prošel už formálním i věcným hodnocením, takže to vypadá nadějně. Finální rozhodnutí by mělo být známé do dvou týdnů.

15.7.2017

Na skládačce projede Filip pěti státy Evropy

Kolín /FOTOGALERIE/ - Filip Kretschmer právě dnes v 10 hodin vyjíždí z kolínského náměstí na svoji cestu východní Evropou. Chystá se navštívit Slovensko, Polsko, Ukrajinu, Maďarsko a Rakousko. Cestu absolvuje na skládačce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení