VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kolín musí zaplatit náklady za soudní řízení s Pekárkem

Kolín - Město bude muset platit právníkovi Romana Pekárka 336 tisíc korun jako náklady na soudní řízení. V něm Kolín požadoval po bývalém místostarostovi Romanovi Pekárkovi 26 milionů korun. Takový byl rozdíl odhadní ceny a ceny, za kterou byl pozemek prodán.

4.8.2015
SDÍLEJ:

Bývalý místostarosta Roman Pekárek v budově kolínského soudu.Foto: Deník/ Jakub Šťástka

Právě prodej tohoto pozemku je spojený s korupční kauzou, kvůli které je bývalý místostarosta ve výkonu pětiletého trestu.

Kolín měl původně platit více jak půl milionu korun za náklady soudního řízení, proti tomu se ale odvolal. „Jsme rádi, že odvolací soud uznal, že si protistrana neoprávněně nárokovala nějaké částky právního zastoupení. V případě a kontextu celé korupční kauzy nám to přišlo opravdu nehorázné," okomentoval výsledek kolínský starosta Vít Rakušan.

Aktuálně již nemůže kolínské radnice podat další odvolání, zaplatit obhájci Romana Pekárka bude muset. „Existuje pouze dovolání, což je forma opravného prostředku, který nemá odkladný účinek. Pokud by se rozhodnutí případně opravovalo, tak až ex post, nevymaňuje to město z povinnosti platit," podotkl starosta.

Bude podávat město dovolání?

Zda město dovolání podá, o tom budou rozhodovat orgány města. Starosta Vít Rakušan podle svých slov na dovolání trvat bude.

Ten také Deníku uvedl, že město žalobu podat muselo, aby neporušilo chování řádného hospodáře. „Považujeme za nemorální, aby v takové situaci muselo město komukoliv platit jakékoliv soudní náklady," podotkl.

Soudkyně Marcela Brejšová ve svém ortelu z konce března tohoto roku řekla, že smlouva, která pozemek prodala, je neplatná, tudíž nemohla vzniknout městu žádná škoda, tedy si město nemá co nárokovat.

Nyní je tedy na městu, aby podalo určovací žalobu, která by vyřešila vlastnictví pozemku. „V tento moment žaloba na určení vlastnictví podána není, vše má svoji následnost, čekali jsme, jak dopadne odvolání v této věci, pak se bude pokračovat dále," řekl starosta. Podle něj by město mohlo žalobu podat v horizontu příštích měsíců.

Autor: Jakub Šťástka

4.8.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Silný déšť v Kolíně.
27

OBRAZEM: Kolínem se prohnal přívalový déšť

Rekonstrukce teras za Městským společenským domem v Kolíně
AKTUALIZOVÁNO
22

Terasy nad řekou se nakonec otevřou až v září

Kolínští florbalisté získali na největším světovém turnaji bronz

Kolín – V polovině srpna proběhl v Praze jubilejní 25. ročník florbalového Czech Open. Jedná se o největší florbalový turnaj na světě a tato prestižní akce je již tradiční součástí kolínské přípravy na novou sezonu.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

AKTUALIZOVÁNO

Dálnice D1 kompletně stojí, v omezení u Ostředka hoří kamion

Ostředek - Velké komplikace při cestě po dálnici D1 prožívají řidiči kvůli požáru maďarského kamionu s melouny v omezení u Ostředka na 37 kilometru. Komunikace je zcela neprůjezdná a to v obou směrech, přesto, že hořící kamion jel ve směru k hlavnímu českému městu.

O hlasy středočeských voličů usiluje celkem 26 stran

Praha – Politických stran, hnutí a dalších subjektů, které se v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR budou ve středních Čechách ucházet o hlasy voličů, je celkem 26. Krajský úřad to mohl konstatovat po úterní 16. hodině, kde vypršela lhůta pro podávání kandidátních listin. „Celkem se ve Středočeském kraji na podaných kandidátních listinách strany a hnutí snaží do voleb zaregistrovat 753 kandidátů,“ konstatoval Pavel Lochař z krajského úřadu. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení