VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Veřejnost poprvé spatřila vzácné langury duk v ZOO

Nymbursko /FOTOGALERIE/ - Součástí oslav 20. výročí založení Zoo Chleby byla také premiéra představení vzácných opiček langur duk veřejnosti.

3.6.2017
SDÍLEJ:

Chlebská zoo slaví 20 let. Představila i vzácné opičky langur veřejnostiFoto: Deník / Krejsová Milena

Zoologická zahrada připravila ve své staré i nové části opravdu bohatý program, zaměřený hlavně na děti, protože ty v areálu slavily svůj svátek. „Ke dvaceti letům jsme si nadělili, že jsme dvacátými členy Unie českých a slovenských zoologických zahrad, kam nikoho nechtěli vzít. Teď po dvaceti letech nám řekli, že jsme stejně dobří, jako je Praha, Dvůr Králové a Zlín,“ pochlubil se ředitel chlebské zoo René Franěk a nastínil, co plánují v zahradě do budoucna. „Stavíme plnohodnotné zvířecí ubikace, což je vidět na langurech. Kdyby ten pavilon byl v Berlíně, Moskvě nebo v Praze, nebude dělat ostudu. Asi za dva roky bude lvinec, letos stavíme medvědinec pro himalajské medvědy,“ přiblížil nejbližší aktivity ředitel.

Pro návštěvníky ale zřejmě největší senzací při návštěvě narozenin zoo bylo vypuštění vzácných opiček langur do venkovního výběhu. A pro pracovníky zoo to vůbec nebylo jednoduché. Opičky jsou totiž velmi plaché a navíc zvyklé na daleko vyšší teplotu vzduchu, než je u nás. „Jsou to velcí potravní specialisté, kteří jsou velmi stresoví na to, aby vyšli ven. Trvalo týden, než vyšly, ale zkusíme to. Máme na ně takovou řadící páku, laskominu, kterou mají rádi, a na tu je zkusíme dostat ven,“ řekl René Franěk těsně před pokusem s tím, že ale raději neprozradí, na co vlastně opičky nalákají, aby jim rostliny pak lidé neházeli. Opičkám chvilku trvalo, než se odvážily na denní světlo. Mezitím měli návštěvníci možnost seznámit se například s ochočenou gepardicí Mzuri, která ochotně konzumovala naporcované kuře dámám z ruky, nebo s dikobrazem Járou.

Opičky asi po půlhodině po nastražení rostlinek vylezly ven a začaly se s radostí ládovat listím. Na denním světle jsou to opravdu krasavci, na které musí být chlebská zoo opravdu hrdá.

Autor: Milena Krejsová

3.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Na kolínských hřbitovech jsou tisíce opuštěných hrobů

Otevřená náplavka

Otevřená ulice bude na Zálabí

Lidé dostanou kontejnery na třídění až domů

Český Brod /ANKETA/ - Novinku v nabídce služeb pro obyvatele v oblasti třídění odpadu nyní chystají v Českém Brodě. Obyvatelé by měli přímo do svých domácností zdarma dostat nádoby na třídění papíru a plastů.

Vodu smějí používat pouze pro osobní potřebu

Kouřim/ Zásmuky /ANKETA/ – Užívání pitné vody z vodovodu pro veřejnou potřebu omezuje vyhláška v Kouřimi a Zásmukách.

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Vyschlé studny trápí nejen Blinku

Blinka - „Musím ještě zalít levanduli a trávu," sdělila mezi řečí Lenka Pavlíčková svému manželovi Jaroslavovi. V tom jejímu muži zazvonil telefon. Volal soused, že nemá vodu ve studni.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies