VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krátké zprávy z regionu

Co se chystá v Kostelci a kdo nyní zastává funkci zvoníka ve Lhotkách? Kde rezignoval člen zastupitelstva, a která obec chválí své občany?

15.11.2012
SDÍLEJ:

Kolínský deníkFoto: Deník/ Jakub Šťástka

Lidé třídí odpad, obec jim děkuje

Třebovle – Uvědomělost občanů si pochvaluje starostka Třebovle, Lenka Růžková. Lidé se prý naučili třídit bioodpad ze svých zahrad a pozemků a začali využívat možnost jeho odvozu do kontejnerů na tento druh odpadu. Ten je stabilně umístěný za obecním úřadem v Třebovli. Obec díky občanům dokonce ušetří. Vyvezení tuny komunálního odpad, který občané vhodí do popelnice stojí obec asi tisíc korun, kdežto ta samá tonáž bioodpadu vyjde vedení obce jen na dvě stě korun. Obec navíc nabízí starším spoluobčanům, že zajistí svoz bioodpadu od jejich domu vlastními prostředky.

Město připravuje bibliografii

Kostelec n. Č. L. – Město připravuje vydání bibliografie o rodácích a spolcích z Kostelce. Vedení města vyzývá všechny černokostelečáky, aby pomohli při získávání podkladů k této knize. Město má zájem o staré fotografie i jiné materiály o předcích. Zájem je však také o krátké povídání o místních rodácích. Výzva platí bez jakéhokoli časového omezení. Ovšem čím dříve materiály budou, tím lépe. Fotografie i dokumenty budou po zkopírování vráceny majitelům. Pokud se vše podaří, v budoucnu vyjde kniha navazující na knihu o černokosteleckých domech od VI. J. Mrvíka, která si získala velkou oblibu.⋌

Funkci zvoníka převzala žena

Lhotky - Funkci zvoníka na lhoteckou zvoničku předal na počátku listopadu zvoník Miroslav Kaše své nástupkyni Marušce Kučerové. Zvoník, který svou funkci svědomitě plnil více než čtyřicet let se se zvoničkou rozloučil posledním zvoněním druhý listopadový den. Připomeňme, že Miroslav kaše svou funkci před mnoha lety převzal po zvoníkovi Josefu Vaňkovi. V počátcích svého zvonění měl navíc také obecní trumpetu a troubením zahajoval hlášení obce.

Zastpitel obce rezignoval na funkci

Louňovice - Jaroslav Slezák, zastupitel obce Louňovice rezignoval na svoji funkci. Zbytek zastupitelů tuto věc vzalo na vědomí a starosta Slezákovi poděkoval za práci, kterou ve své funkci odvedl. Náhradníkem za Jaroslava Slezáka se stal Zdeněk Drátovský, který přijal mandát zastupitele a složil slib. Z důvod změny v zastupitelstvu se bude konat také nová volba finančního a kontrolního výboru. Nový zastupitel je tak navržen na pozici nového předsedy kontrolního výboru obce.

Autor: Lucie Mašínová

15.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Děti v jeslích - ilustrační foto

Chybí desítky míst v jeslích, pomůže dostavba

Knihovna zabalí učebnice

Kolín - Zajímavou službu připravila kolínská knihovna pro školáky a vlastně i jejich rodiče. Školákům a studentům zabalí jejich učebnice do kvalitní pevné fólie, kterou používá na balení vlastních titulů a má zkušenost, že skutečně vydrží.

Kvůli spoustě uzavírek začne oprava Pražské ulice déle

Kolín /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ – Radnice slibovala, že ještě letos začne velká revitalizace Pražské ulice. Ta je směrem od Prahy jakousi vstupní bránou do centra města a dnes Kolínu dělá spíše ostudu než pěknou vizitku. Zanedlouho se budou školáci chystat po prázdninách zpět do lavic a v Pražské ulici se ještě ani nehráblo. Proč? Kdy velká přeměna začne?

Zažijte dožínky ve skanzenu

Kouřim - Dožínky můžete v sobotu od 10 do 18 hodin hodin zažít ve skanzenu v Kouřimi. připomenete si tak slavnost předkřesťanského původu po ukončení žní, díkuvzdání za úrodu a původně přinášení oběti pohanskému božstvu.

Kateřina Šafránková se představí na Velké ceně Kolína

Kolín – Podzimní část atletické sezony zahájí na kolínském stadiónu už 81. ročník tradiční Velké ceny města Kolína. Po desítkách let se tento mítink letos přesunul kvůli kolizi s ligovými boji z nedělního termínu na středu 23. srpna od 15.30 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení