VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krátké zprávy z regionu

Přinášíme vám mix krátkých zpráv napříč celým regionem.

26.10.2012
SDÍLEJ:

Kolínský deníkFoto: Deník/ Jakub Šťástka

Zavedli nový místní poplatek ze psů

Toušice - Zastupitelstvo obce Toušice se na svém zasedání, které se uskutečnilo 17. října, usneslo na zavedení nové vyhlášky o místním poplatku ze psů. Vyhláška nabude účinnosti k prvnímu lednu následujícího roku. Poplatek je povinný zaplatit každý majitel psa s výjimkou nevidomých a těžce zdravotně postižených osob. Ten, kdo má jednoho psího miláčka, zaplatí na obecním úřadě padesát korun. Za každého dalšího psa však jeho páníček musí zaplatit sto padesát korun. Poplatek by měl být uhrazen každoročně do jednatřicátého března. Hradit ho lze hotově na obecním úřadě, složenkou nebo bankovním převodem.(lma)

V neděli nalezli osamoceného pejska

Přistoupim - Světlý pejsek středního vzrůstu byl v neděli nalezen v Přistoupimi. Pokud se nenalezne majitel, bude umístěn do útulku. Bližší informace poskytne Vladimíra Brychová, tel.: 724 1919 458.(lma)

Výtěžek koncertu uhradí koncert

Kolín -  V rámci týdnů duševního zdraví pořádalo občanské sdružení Fokus Mladá Boleslav, středisko Kolín mimo jiné i benefiční rockový koncert. „Chtěli bychom poděkovat řediteli Městského společenského domu v Kolíně Zdeňkovi Hejdukovi za podporu při organizování celé akce a také za peněžní dar (polovinu vybraného vstupného z koncertu)," řekla za Fokus Monika Petrásková. I když se v měsíci říjnu zdá čas adventní ještě daleko, Fokus už teď s klienty plánuje návštěvu některého z vánočních koncertů. „Těšíme se na společný zážitek, který je pro naše klienty s duševním onemocněním dalším krokem k návratu do běžného života a bez této podpory by nebylo možné ho uskutečnit," dodala Monika Petrásková. (mar)

Práce na zeleni v obci finišují

Břežany II - Do konce měsíce by měly být hotové rekultivační práce v parčíku U Lva, U Pomníku a U Křížku. (mar)

Poslední svoz bioodpadu v úterý

Přišimasy - Poslední letošní svoz bioodpadu se uskuteční v úterý 30. října. V zimním období bude pak probíhat svoz komunálního odpadu již každé úterý.(mar)

U Výrovky vysadí nové stromy

Ratenice - Při příležitosti Dne stromů, který připadá na 20. října, se bude i v Ratenicích sázet, a to 3. listopadu. Nově své kořínky začnou zapouštět stromky u Výrovky. „Prospějeme tak nejen sobě, ale i všem živáčkům a krajině kolem nás," říká Luděk Kudláček, místopředseda pořádajícího občanského sdružení Ratenická včela. Sraz sazečů, sazeček i malých pomocníků je v devět hodin na návsi.(mar)

Několik obcí bude bez proudu

Bečváry - Ve čtvrtek od 8.00 hodin do 16.00 hodin nepůjde elektřina na Červeném Hrádku, v Poďousech a v Bečvárech. V Bečvárech bude bez elektrické energie téměř celá obec, v lokalitách od křižovatky u kina směr Zásmuky a v Drahobudicích však proud půjde. (lma)

V sobotu odvezou nebezpečný odpad

Barchovice -  Svoz nebezpečného odpadu se uskuteční od 13.35 do 13.50 v Radlicích u separačních nádob, od 13.55 do 14.10 v Hryzelích na návsi a od 14.15 do 14.30 v Barchovicích u separačních nádob. Odpad musí být předán od občanů přímo posádce. (lma)

Autor: Redakce

26.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ford Fiesta.
AUTOMIX.CZ
14

Dá se koupit spolehlivé auto za 50 tisíc? Tyto vozy mohou být výhrou

Nejen tradiční hudba a výtvarné umění, ale i zboží, které jeho prodejci rozložili přímo na trávu, tvořilo ve středu kolorit tradiční Otevřené ulice.
23

Otevřenou ulici doprovodil Blešák na vzduchu

Kvalitní Velkou cenu Kolína ozdobily sprinty

Kolín – Už 81. ročník Velké ceny města Kolína proběhl za ideálního atletického počasí a ozdobila jej celá řada výborných výkonů. Kvalitní podívanou přinesly především závody ve sprinterském trojboji mužů a žen, ale k vidění byla celá řada dobrých výkonů i v dalších disciplínách.

Zdravotní sestry dostaly přidáno o dva tisíce korun

Střední Čechy - Zdravotní sestry dostaly přidáno. O dva tisíce korun větší výplatu sestry obdržely už v červenci, o poskytnutí finanční dotace ve výši 43,429 milionu korun na zvýšení jejich platů rozhodli včera středočeští zastupitelé na svém mimořádném zasedání.

Hala v Borkách: víme, jak bude vypadat!

Kolín /VIZUALIZACE/ – Budoucí podoba tréninkové a sportovní haly v Borkách už je na světě. Namísto vysoké haly se bude jednat o přesah markýzy, tedy zdivo v kombinaci se sklem v přízemí a nad částí pak v dřevěném dekoru vlastní tělo haly, tzv. lucerna. 

U Veltrub se srazily dva osobáky

Veltruby – K dopravní nehodě došlo ve středu na křižovatce silnice od Veltrub a silnice mezi Ovčáry a Velkým Osekem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení