VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Alkohol na dětských akcích? Minulost

Kutnohorsko - Protikuřácký zákon neplatí ještě ani týden a stále se objevují nové a nové skutečnosti z něho vyplývající. Jednou z nich je kupříkladu ten fakt, že zákon zakazuje prodej alkoholu určených převážně pro děti, jako jsou oslavy dne dětí a podobně.

5.6.2017
SDÍLEJ:

Pohádkový les okolo zříceniny hradu Sion opět přilákal davyFoto: Lucie Špačková

Těch bylo o víkendu v regionu více než požehnaně. Jak se s novým nařízením vyrovnali organizátoři? A jak jej vnímají rodiče, které děti na akce doprovodili?

K jedné z nejhojněji navštěvovaných dětských akcí na Kutnohorsku patří bezesporu Pohádkový les v okolí zříceniny hradu Sion, který letos přilákal téměř tři tisíce návštěvníků. A organizátoři byli důslední. V místech trasy pořadatelé viditelně umístili cedule týkající se protikuřáckého zákona. „Drtivá většina návštěvníků tuto skutečnost respektovala. Samozřejmě tento zákon patřil i mezi často diskutované téma mezi návštěvníky akce,“ řekla jedna z návštěvnic pohádkového lesa Lucie Špačková.

Podobně tomu také bylo na další akci, tentokrát na oslavách 750. výročí založení obce Starý Kolín, které byly spojené s dětským dnem. Ani tady alkohol vidět nebyl, dospělí jej mohli zakoupit pouze vevnitř v hospodě, nikoliv přímo v areálu hřiště. „Na nařízení jsme samozřejmě pamatovali, alkohol na dětském dnu nekoupíte,“ řekl starosta obce Luboš Železný. Trochu jiný přístup zvolili organizátoři Svátků Labe, jejichž součást byl rovněž dětský den. Ten nejenže se konal v odděleném prostoru na Ostrově, ale byl také časově omezen. „Dětský den máme naplánovaný od 10 do 14 hodin, to se točí limonáda a nealkoholické pivo, alkoholické nápoje budou v areálu na Ostrově k dostání až při večerní zábavě,“ uvedl starosta Týnce nad Labem Dušan Žmolil s tím, že točené pivo je v průběhu dne k dostání v areálu Marina Týnec, kde se konaly závody Dračích lodí.

Sami návštěvních oslav dne dětí ale z nařízení až zas takovou radost neměli. „K takovému nařízení nevidím jediný důvod a nevím, k čemu je vlastně dobré. Pokud má nějakým způsobem chránit děti, aby neviděly své rodiče, tak je to naprostý nesmysl, vždy to je a bude jen na zodpovědnosti rodiče. Pokud jsem někde s dětmi, tak se přece neopiju, ale dát si párek a pivo přece není nic špatného,“ řekla Petra Pospíšilová, která se účastnila Svátků Labe.

Autor: Hana Kratochvílová

5.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Na kolínských hřbitovech jsou tisíce opuštěných hrobů

Otevřená náplavka

Otevřená ulice bude na Zálabí

Lidé dostanou kontejnery na třídění až domů

Český Brod /ANKETA/ - Novinku v nabídce služeb pro obyvatele v oblasti třídění odpadu nyní chystají v Českém Brodě. Obyvatelé by měli přímo do svých domácností zdarma dostat nádoby na třídění papíru a plastů.

Vodu smějí používat pouze pro osobní potřebu

Kouřim/ Zásmuky /ANKETA/ – Užívání pitné vody z vodovodu pro veřejnou potřebu omezuje vyhláška v Kouřimi a Zásmukách.

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Vyschlé studny trápí nejen Blinku

Blinka - „Musím ještě zalít levanduli a trávu," sdělila mezi řečí Lenka Pavlíčková svému manželovi Jaroslavovi. V tom jejímu muži zazvonil telefon. Volal soused, že nemá vodu ve studni.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies