VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Automobilka na jaře propustí několik set zaměstnanců

Kolín – V letošním roce vyrobí automobilka TPCA 200 tisíc vozů. V porovnání s předchozím rokem je to nárůst o 14 procent. Pro příští rok se původně předpokládal nárůst výroby na 250 tisíc vozů, nicméně podle aktualizovaných odhadů prodejů to bude nárůst o něco nižší.

17.12.2014
SDÍLEJ:

Výroba v TPCAFoto:

„V této chvíli očekáváme, že vyrobíme 220 tisíc vozů," uvedl mluvčí automobilky Radek Kňava.

Pro tento objem výroby již je podle jeho slov pro automobilku mnohem efektivnější změnit organizaci výroby, tedy přejít z tří pracovních týmů na dva. V praxi to znamená snížení počtu výrobních směn a vyrábět pouze pondělí až čtvrtek vždy pro denní i noční směnu, tedy osm směn týdně oproti současným 12. Současně se plánuje zrychlení výrobní linky.

Ne však oboje naráz. „K těmto změnám dojde ve dvou fázích. V první (od začátku března) budeme vyrábět pouze od pondělí do čtvrtka, od dubna pak zrychlíme linku," vysvětlil Radek Kňava.

Po zrychlení linky bude potřebovat více zaměstnanců na jednu směnu, takže tyto plánované změny podle mluvčího neznamenají propuštění všech zaměstnanců ze zrušeného týmu. „Nicméně i tak dojde k propouštění a rozloučit se budeme muset s většinou agenturních zaměstnanců," uvedl Radek Kňava. Řádově se bude jednat o stovky lidí, konkrétnější číslo neuvedl.

Zaměstnanci, kteří získali u TPCA praxi, jsou na trhu práce v automobilovém průmyslu poměrně cenění. A automobilka se obává, že když těmto svým lidem oznámí propouštění, najdou si například u Škodovky, která nabírá, práci velmi rychle. A budou chtít odejít dřív.

„To pro nás není ideální, proto lidem, kteří neodejdou před avizovaným datem, nabízíme mimořádný bonus 20 tisíc korun," poznamenal Radek Kňava.

Není to tak dávno, co automobilka zaměstnance ve velkém nabírala, a to právě pro rozjezd třetí směny, která se nyní bude rušit. V létě skončil nábor, při němž do TPCA pro třetí směnu nastoupilo kolem 800 nových lidí. Třetí směna startovala v říjnu.

Autor: Jana Martinková

17.12.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zámek Radim

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Ilustrační foto.
44

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Přednáška Ladislava Jouzy se bude zabývat osobností Štěpána Andrýska

Kolín – Osobností inženýra Štěpána Andrýska, který byl dlouholetým zájemcem o problematiku bitvy u Kolína, tereziánskou dobu a další historická témata, se bude zabývat přednáška Regionálního muzea v Kolíně.

Zítra opraví povrch vozovky v Družstevní

Zásmuky – Zítra by se v Družstevní ulici měl opravovat povrch vozovky. Vedení města Zásmuky z toho důvodu žádá obyvatele, aby v dané lokalitě a také na křižovatkách s ulicemi Za Zahrady, Spojovací a Na Průhonech neparkovali svá vozidla a neshromažďovali žádné věci, které by mohly ve výkonu opravy vozovky překážet.

Nové bydlení ve staré svobodárně má kolínské nemocnici pomoci udržet experty

Kolín – Jindy nevídané rojení bílých oděvů (jež už dneska většinou ani nemají podobu plášťů) společně s tmavými obleky zažívala v pondělí kolínská nemocnice. Uskutečnila se tam malá slavnost k otevření Centra pro vzdělávání a péči o zaměstnance, vytvořeného přestavbou z více než šest desetiletí starého objektu svobodárny. Vedle vzdělávacích prostor tam našla místo mateřská škola – ovšem objekt neztratil ani funkci ubytovny pro zaměstnance nemocnice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení