VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

10.7.2007

Střední Čechy jsou bohaté také díky Praze

STŘEDNÍ ČECHY - Prosperita hlavního města se promítá i do ekonomické úspěšnosti okresů Praha-východ a Praha-západ, podobně jako celého Středočeského kraje jako celku. Nejvyšší kupní sílu v Česku mají lidé v hlavním městě, kde v přepočtu na obyvatele dosahuje téměř 133 procent celorepublikového průměru. Naopak na nejchudším Bruntálsku je kupní síla proti republikovému průměru o zhruba 25 procent nižší. V desítkách menších obcí jsou průměrné hodnoty indexu kupní síly i pod úrovní 70 procent. Vyplývá to z průzkumu společností Incoma Research a GfK Praha.

10.7.2007

Co znamená úspěch? Spokojený zákazník, který mi zaručuje, že firma prosperuje

KOLÍN - Náš seriál: Dvakrát tucet otázek pro podnikatele na Kolínsku, tentokrát odpovídá majitelka zoomarketu Helena Kalendová.

9.7.2007

SOS má antidiskriminační telefonní linku

STŘEDNÍ ČECHY - Sdružení obrany spotřebitelů (SOS) společně s nevládní organizací Iuridicum Remedium zavedlo zvláštní telefonní linku, na které mohou spotřebitelé sdělit své zkušenosti s diskriminací. Volat na mi mohou lidé například kvůli účtování dvojích cen, zařazení na černou listinu spotřebitelů kvůli uplatnění práva z odpovědnosti za vady, či zdravotně postižení občané, kteří se cítí být diskriminováni při poskytování zboží a služeb.

9.7.2007

Staré tendry Lesů ČR na těžbu dřeva jsou minulostí

STŘEDNÍ ČECHY - Antimonopolní úřad se nebude znovu zabývat loňskými zrušenými tendry státního podniku Lesy ČR na těžební práce. Na výběr firem si stěžovali někteří neúspěšní zájemci o zakázky, Lesy ČR ale později všechny tendry zrušily a antimonopolní úřad zastavil správní řízení.

9.7.2007

Podpora podnikání žen může pomoci růstu ekonomiky

STŘEDNÍ ČECHY - Cílená podpora podnikání žen může pomoci ekonomickému růstu. Prohlásila to viceprezidentka české Asociace podnikatelek a manažerek (APM) Mária Kazmuková na konferenci zaměřené na podporu rovných příležitostí při podnikání žen v Česku. Na rozdíl od USA je zatím v evropských zemích takováto podpora značně různorodá, dodala.

9.7.2007

Trh s energií: Chybí konkurence

STŘEDNÍ ČECHY - Zdražování energie se může brzy stát limitujícím faktorem, který začne brzdit rozvoj tuzemských firem, neboť jim ubudou peníze na investice. Povede ke ztrátě jejich konkurenceschopnosti a také k tomu, že stále více podniků bude opouštět Česko a stěhovat se za levnými zdroji energie i pracovní síly dále na východ.

8.7.2007

Firmy žádají stát o podporu stravenek

STŘEDNÍ ČECHY - Budou dál stravenky, nebo nebudou? Vláda navrhla jejich zrušení včetně zániku daňových úlev na závodní stravování. Podniky i střední a malé však do něj již investovaly od stovek tisíc až po miliony korun.

8.7.2007

Snížil bych daně minimálně o pět procent

KOLÍN - Náš seriál: Dvakrát tucet otázek pro podnikatele na Kolínsku, tentokrát odpovídá majitel obchodu se zbožím pro volný čas Filip Kasal.

6.7.2007

I starší lidé si s chutí berou hypotéky

STŘEDNÍ ČECHY - V souvislosti s růstem hypotečního trhu se bude zvyšovat zájem o hypotéky mezi lidmi nad 50 let. Potvrzují to jak odhady Hypoteční banky, tak České spořitelny. A důvod? Rostoucí životní úroveň, pozdější odchod lidí do důchodu, snaha zajistit si na stáří vlastní bydlení a stále mírnější požadavky na věk klienta. Banky navíc zvyšují až na sedmdesát let věk, dokdy mohou klienti splácet úvěr.

5.7.2007

Zkušenosti mohou dost zatěžovat

STŘEDNÍ ČECHY - Ptali jsme se úspěšných podnikatelů ze středních Čech: "Začali byste po nynějších zkušenostech znova podnikat?"

3.7.2007

Spolehlivý zaměstnanec se hledá těžko

KOLÍN - Náš seriál: Dvakrát tucet otázek pro podnikatele na Kolínsku, tentokrát odpovídá majitel obchodu se sportovními potřebami a cykloservisem Jaromír Vyskočil.

3.7.2007

Živnostníkům ubude administrativa

STŘEDNÍ ČECHY - Živnostenský zákon dozná výrazných změn. Plných 124 stran doposud platné právní úpravy výrazně zeštíhlí. Vypuštění 31 stran a odstranění 21 paragrafů povede ke snížení administrativní zátěže podnikatelů, zjednoduší a urychlí vznik živnostenských oprávnění a usnadní vstup do podnikání zejména mladým a začínajícím podnikatelům.

2.7.2007

Veřejné zakázky lákají na internetové tržiště

STŘEDNÍ ČECHY - Na internetovém portálu ABC Českého Hospodářství právě najedete 32,5 tisíce veřejných zakázek ze zahraničí a 512 z Česka. Tyto zakázky se stávají hlavním lákadlem ke vstupu na internetové tržiště. Sekci veřejných zakázek si podle průzkumu prohlíží pravidelně třetina uživatelů. Odkaz navíc každý měsíc přivede dvě stě nových uživatelů.

2.7.2007

Pozor na autorská práva

STŘEDNÍ ČECHY - I malý reklamní slogan je autorským dílem. A zákon chrání jak hotová, tak ještě nedokončená díla. To jsou dva z postřehů, které vyplynuly z diskusního semináře na téma autorské právo a internet, který nedávno proběhl pod záštitou Sdružení pro internetovou reklamu (SPIR).

2.7.2007

Dovolená s cestovní kanceláří může směřovat do ráje i do pekel

STŘEDNÍ ČECHY - Jak už to tak chodí, realita ne vždy odpovídá barvitým popisům a lákavým fotografiím z katalogů na křídovém papíře. Člověk někdy zapochybuje, zda se opravdu ocitl v místě, které si vybral a zaplatil. Dá se tomu ovšem předejít. Stačí dodržovat pár pravidel.

30.6.2007

Nechtěla jsem vykonávat pracovní postupy, které už vymyslel někdo jiný

KOLÍN - Náš seriál: Dvakrát tucet otázek pro podnikatele na Kolínsku, tentokrát odpovídá podnikatelka Daniela Bertramová.

29.6.2007

Nový druh reklamy - platba za návštěvníka

STŘEDNÍ ČECHY - Tak jako se stala internetová reklama součástí marketingového mixu, tak i PPC reklama (Pay Per Click – reklama placená za proklik) hraje u inzerentů stále větší roli. Nízká cena a princip založený na „platbě za návštěvníka“ nabízí jednu z nejefektivnějších cest, jak oslovovat zákazníky. Inzerent neplatí za zobrazení inzerátu, ale za to, že na něj klikne uživatel. Proto je zajímavá hlavně pro drobné podnikatele.

29.6.2007

Podnikatelky si pomáhají

STŘEDNÍ ČECHY - Ve vrcholových managementech tuzemských podniků najdeme jen asi osm procent žen. Málo jich zastává vyšší posty na ministerstvech a téměř se nevyskytují mezi policisty nebo krajskými zastupiteli. I mezi podnikateli převažují muži, přesto už od roku 1990 v Praze sídlí Asociace podnikatelek a manažerek, jež se snaží členkám pomáhat v podnikání a případně je povzbudit, aby se nebály osamostatnit se a vydat se vlastní cestou.

28.6.2007

Nejen pro podnikatele: veřejná správa nabízí

KOLÍNSKO - Dražby movitého i nemovitého majetku, pronájmy, příležitosti ke koupi a výběrová řízení.

27.6.2007

Jak naložíte s milionovou výhrou?

STŘEDNÍ ČECHY - Ptali jsme se úspěšných podnikatelů ze středních Čech.

26.6.2007

Tři pětiny Čechů zůstanou letos doma

STŘEDNÍ ČECHY - Není dost peněz. Tak vypadá hlavní důvod, proč více než tři pětiny ekonomicky aktivních obyvatel Česka budou letos trávit nejdelší část dovolené v tuzemsku. Přesto služeb cestovních kanceláří využije třetina lidí, hlavně těch, kteří vyrazí do zahraničí. Vyplývá to z posledního průzkumu společnosti STEM.

26.6.2007

Jel bych do USA, aby mi ukázali, jak zbohatnout s dolarem v kapse

KOLÍN - Náš seriál: Dvakrát tucet otázek pro podnikatele na Kolínsku, tentokrát odpovídá podnikatel Milan Vostřel.

25.6.2007

Záruční doba není vždy dvouletá

STŘEDNÍ ČECHY - Spotřebitel běžně počítá s tím, že pro počítač, boty, ledničku či tričko, v zásadě pro všechno spotřební zboží, zákon předepisuje lhůtu 24 měsíců. Jenže není už tak jisté, jak se to má například se službami, byty nebo zvířaty.

24.6.2007

Ne plat, zaměstnanecké výhody lákají

STŘEDNÍ ČECHY - Možnost sebevzdělávat se je na prvním místě mezi zaměstnaneckými výhodami, tedy benefity. Z výsledků šetření mezi stávajícími a potenciálními zaměstnanci konzultační společnosti Logos je zřejmé, že sama výše platu už nemá na rozhodování o změně pracovního místa takový vliv.

23.6.2007

Začala podnikat při mateřské, aby se mohla více věnovat výchově dětí

KOLÍNSKO - Náš seriál: Dvakrát tucet otázek pro podnikatele na Kolínsku, tentokrát odpovídá podnikatelka Markéta Košíková.

22.6.2007

Lidé už o satelity příliš nestojí

STŘEDNÍ ČECHY - Dobám, ve kterých se zájemci předháněli, kdo bude rychleji bydlet v nových čtvrtích daleko od městského ruchu, patrně odzvonilo. Nejnovější statistiky realitních kanceláří ve středních Čechách ukazují, že se projevuje mírný pokles zájmu o bydlení v satelitních městečkách.

22.6.2007

Chyby škodí žadatelům o granty

STŘEDNÍ ČECHY - Zdá se to nemožné, ale nejčastějšími chybami, jichž se dopouštějí žadatelé o finanční podporu v různých dotačních řízeních, jsou prosté administrativní nedostatky nebo nereálné plány.

21.6.2007

Nejen pro podnikatele: veřejná správa nabízí

KOLÍNSKO - Dražby movitého i nemovitého majetku, pronájmy, příležitosti ke koupi a výběrová řízení.

20.6.2007

Zaměstnal byste svoje příbuzné?

STŘEDNÍ ČECHY - Ptali jsme se úspěšných podnikatelů ze středních Čech.

19.6.2007

Dotace u ovoce a zeleniny se změní

STŘEDNÍ ČECHY - Největší změna připravované unijní reformy spočívá ve sjednocení systému dotací. Dohodli se na tom ministři zemědělství zemí Evropské unie. Cílem má být zvýšení konkurenceschopnosti celého sektoru a jeho posunutí k tržním principům.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies