VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

4.3.2011

Aktuální informace o ROP Střední Čechy

Střední Čechy - Hlavní změnou, kterou Regionální operační program jako první v ČR prošel, je realokace finančních zdrojů mezi jednotlivými prioritními osami ROP SČ. Prioritou regionu Střední Čechy je integrovaný rozvoj měst, venkova a regionů, což je předmětem podpory v prioritní ose 3.

26.2.2011

Bezpečnost stáčení čpavku z cisteren se zvýší

Kolín - Modernizace stáčírny čpavku se v těchto dnech připravuje v Lučebních závodech Draslovka. Jedná se o další krok směřující k vyšší bezpečnosti chemické výroby v Kolíně.

18.2.2011

Schválení změn Regionálního operačního programu

Střední Čechy - Úřad regionální rady Regionu soudržnosti Střední Čechy jako Řídící orgán ROP Střední Čechy zveřejňuje dokument revize Regionálního operačního programu Střední Čechy ve verzi oficiálně schválené Evropskou komisí ze dne 17. ledna 2011.

4.2.2011

Spalovna v zóně? Velké nadšení zrovna nevládne

Kolín – Ani ne před rokem hovořil Kolín téměř o historickém okamžiku, nyní kroutí hlavou a lidově řečeno se moc netváří. Na co? Na využití zbývajících ploch v průmyslové zóně Kolín – Ovčáry.

21.1.2011

Revize ROP Střední Čechy a nové výzvy

Střední Čechy - Revize Regionálního operačního programu Střední Čechy byla oficiálně schválena Evropskou komisí v pondělí 17. ledna 2011. V rámci této revize bude posílena zejména prioritní osa 3 Integrovaný rozvoj území.

14.1.2011

Předseda VRR a ředitel ROP jednali o dotacích z EU

Střední Čechy - Předseda Výboru Regionální rady (VRR) regionu soudržnosti Střední Čechy David Rath spolu s ředitelem Regionálního operačního programu (ROP) Střední Čechy Tomášem Novotným zavítali 7. ledna 2011 do Bruselu.

7.1.2011

Cíle ROP Střední Čechy v roce 2011

Střední Čechy - Rok 2011 je již pátým rokem, kdy Řídící orgán Regionálního operačního programu Stření Čechy schvaluje žádosti o prostředky z fondů Evropské unie na rozvoj Středočeského kraje.

28.12.2010

Zaměstnance TONY si kupec nakonec nejspíš nenechá

Pečky - Od 22. října více než 130 zaměstnanců TONY oficiálně ví, že jejich podnik končí k poslednímu prosinci.

22.12.2010

Propustí je? Prodají? Co bude po Vánocích, netuší

Pečky - Nepříliš vánoční náladu mají v těchto dnech rodiny zhruba 130 zaměstnanců firmy TONA Pečky. Co s nimi bude dál, nemají tušení. Dostanou výpovědi? Dostanou odstupné? Nebo se najde někdo, kdo závod koupí i s nimi? A propustí je za pár dní?

17.12.2010

Bilance roku 2010 v Regionálním operačním programu

Střední Čechy - Rok 2010 byl pro Regionální operační program Střední Čechy velice významný. V průběhu roku bylo vyplaceno žadatelům téměř 2,2 miliardy korun. Byly vyhlášeny výzvy v celkovém rozsahu téměř 5,3 miliardy korun. Bylo podepsáno téměř 150 nových smluv o poskytnutí dotací z ROP SČ v celkovém objemu necelých 2,5 miliardy korun.

14.12.2010

ROP již čtyři roky pomáhá financovat projekty v kraji

Střední Čechy - Regionální operační program Střední Čechy vstoupil do čtvrtého roku své existence, a to svádí k bilancování.

3.10.2007

Ve středních Čechách bodoval výrobce nábytku a slévárna

PRAHA, KOLÍNSKO – Střední Čechy už znají nejlepší podnikatele svého kraje. Krajský titul Makro Živnostník roku získal výrobce nábytku pro děti od tří do šesti let, Martin Kraus. Nejlepší firmou kraje se stala společnost Beneš a Lát, slévárna a strojírna a. s. zPrůhonic.

5.9.2007

Středočeši si udržují primát ve výstavbě bytů

STŘEDNÍ ČECHY - Jestli si někde stavebníci bytů mohou mnout ruce, pak je to ve středních Čechách. Kraj si totiž i za první pololetí roku udržel prvenství v počtu zahájených a dokončených bytů.

5.9.2007

Investory si obce musejí hýčkat, jinak půjdou o dům dál

KAMIEŃ ŚLASKI - Blíž, než by napovídala vzdálenost na mapě, mají střední Čechy k partnerskému regionu na jihu Polska – opolskému vojvodství. Platí to v řadě oblastí – a snahy představit se jako místo zajímavých příležitostí pro investory nejsou výjimkou. Ostatně – jako Poláci, tak naši představitelé se snaží oslovit tytéž hráče na investičním trhu. A chtějí-li středočeské obce uspět, vyplatí se sledovat, jak si úspěšní kouči obecních týmů počínají jinde.

3.8.2007

Volnější přístup ke stavění ušetří desítky úředníků

STŘEDNÍ ČECHY -Dvě desítky nových úředníků, kteří by stály 12 milionu korun ročně, nemusí přijmout Středočeský kraj. Patrně začne platit krajem inicializovaná novela, jež usnadní proces posuzování vlivu staveb na životní prostředí (EIA).

3.8.2007

Zisky vlastníků lesa z hektaru rostou

STŘEDNÍ ČECHY - Vlastníci lesů si loni výrazně polepšili. Jejich průměrný hrubý zisk z jednoho hektaru lesa vzrostl meziročně dvakrát na 1519 Kč. Výsledky příznivě ovlivnil především vzestup výnosů, na nichž se hlavní měrou podílely tržby za prodej surového dříví. Ty vzrostly díky vyšším cenám dřeva a také vyššímu odbytu. Uvádí se to ve Zprávě o stavu lesa a lesního hospodářství za loňský rok, kterou schválila vláda.

3.8.2007

Postavit dům nebo plot má být podstatně snazší

STŘEDNÍ ČECHY - Lidem se možná otevře dosud legálně nemyslitelná možnost: postavit si dům i v nezastavěné části obce, která nemá schválený územní plán. Také třeba postavení plotu by mělo být výhledově snazší. Plyne to z novely stavebního zákona, kterou navrhuje ministerstvo pro místní rozvoj. Stavební zákon byl přitom po čtyřiceti letech novelizován letos v lednu, zkušenosti s ním však podle MMR ukazují na řadu nedostatků.

31.7.2007

Českým živnostníkům nejvíce škodí byrokracie a závist

KOLÍN - Náš seriál: Dvakrát tucet otázek pro podnikatele na Kolínsku, tentokrát odpovídá majitel bazaru Václav Turyna.

27.7.2007

Nový portál informuje o trhu práce jak v Bavorsku, tak v Česku

STŘEDNÍ ČECHY - Informace o bavorském a českém trhu práce nabízí nový portál, který založili příhraniční české a německé pracovní správy, zástupci zaměstnavatelů a odborů. Zatímco na české straně pokrývá Plzeňský a Karlovarský kraj, v německé části shromažďuje údaje úřadů práce od Hofu po Pasov. Uvedl to mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí Jiří Sezemský.

27.7.2007

Za neúplné označení provozovny hrozí pokuta

STŘEDNÍ ČECHY - Podnikatel, který si dal na živnostenském úřadu zaregistrovat provozovnu, musí dbát na její řádné označení. V opačném případě mu totiž pracovník živnostenského úřadu, který může přijít na namátkovou kontrolu nebo na popud nespokojeného zákazníka, s největší pravděpodobností udělí pokutu.

24.7.2007

Banka přijímá podnikatelské žádosti o zvýhodněné úvěry

STŘEDNÍ ČECHY - Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) už přijímá žádosti o zvýhodněné úvěry a záruky v programech Progres, Start a Záruka. Generální ředitel banky Ladislav Macka zdůraznil, že jsou dostupné malým a středním podnikatelům v celém Česku kromě Prahy.

24.7.2007

Zjednodušil bych veškeré papírování

KOLÍN - Náš seriál: Dvakrát tucet otázek pro podnikatele na Kolínsku, tentokrát odpovídá spolumajitel koupelnového studia Jan Hančil.

20.7.2007

Zaměstnavatelé se marně snaží nabírat nové pracovníky - nejsou

STŘEDNÍ ČECHY - Zájem zaměstnavatelů o nové pracovníky podle nejčerstvějších výsledků vývoje zaměstnanosti stále roste, nabídka volných pracovních míst dosahuje rekordních čísel. Naopak, podle informací ministerstva práce a sociálních věcí se do evidence úřadů práce hlásily rekordně nízké počty nových uchazečů.

20.7.2007

Lidé si stále častěji dopřávají dovolenou přímo na hladině moře

STŘEDNÍ ČECHY - Už to není obvyklá klasika – slunit se na pláži nebo rovnou u hotelového bazénu. Prázdniny na lodi si podle odhadu analytika cestovního ruchu Jaromíra Beránka letos užije téměř 18 tisíc Čechů, což je o pět procent více než loni. Nejnavštěvovanější zemí stále zůstává Chorvatsko, ale roste počet zájezdů do Řecka, Itálie nebo do Francie.

13.7.2007

Úřad vlády získal zpět velmi ceněnou doménu

BRUSEL - Česká vláda získala zpět internetovou doménu českého předsednictví Evropské unie, kterou si před ní zaregistroval soukromník. Potvrdily to důvěryhodné zdroje v Bruselu. Také server sdružení právnických osob www.nic.cz potvrzuje, že velmi ceněnou doménu www.eu2009.cz má registrovanou od začátku července Úřad české vlády.

13.7.2007

Česko je pro investory mimořádně přitažlivé

STŘEDNÍ ČECHY - Česká republika patří mezi deset nejatraktivnějších zemí světa pro přímé zahraniční investice. S Brazílií se dělí o 9. až 10. místo. V Evropě je pak Česko na žebříčku zvažovaných budoucích investičních projektů na 3. místě za Německem a Polskem. Vyplývá to z průzkumu společnosti Ernst & Young. Podle něj lze čekat další příliv přímých zahraničních investic do Česka.

13.7.2007

Systém SOLVIT se dokáže vypořádat s evropskou byrokracii

STŘEDNÍ ČECHY - Už v polovině července uplyne pět let od založení systému SOLVIT, který ve všech státech Evropské unie nabízí bezplatnou pomoc při řešení rozličných sporů, které vyplývají z nesprávného použití právních předpisů EU v oblasti vnitřního trhu.

11.7.2007

Evropská unie podpoří propagaci biopotravin

BRUSEL - Evropská unie přispěje v příštích třech letech asi 430 tisíci eur (zhruba 12,4 milionu Kč) na propagaci českých biovýrobků a na ekozemědělství. Částku schválila Evropská komise, která přispěje na propagaci zemědělských produktů v jedenácti zemích Evropské unie celkem 38,9 milionu eur (asi 1,1 miliardy Kč).

11.7.2007

Internetová reklama přitahuje další zákazníky

STŘEDNÍ ČECHY - Výdaje firem na internetovou reklamu v Česku v letech 2007 až 2011 porostou průměrně asi o pětinu. Nárůst tak bude obdobný jako v zemích západní Evropy. Tempo v ČR se ale od roku 2009 bude snižovat, zatímco v západních zemích Evropy se tempo začalo zpomalovat předloni. Plyne to z analýzy celosvětových odhadů společnosti PriceWaterhouseCoopers.

11.7.2007

Ceny nových bytů porostou, i když ne tak strmě, jak původně hrozilo

BRUSEL - Češi se patrně dočkají oficiálního potvrzení prodloužení výjimky na sníženou sazbu DPH na výstavbu bytů. Hlasovat o ní budou evropští komisaři a nepředpokládá se, že by hlasování dopadlo jinak než kladně. DPH na bydlení se tak nejspíš zvedne až začátkem roku 2011, namísto začátku roku 2008, jak se počítalo dosud.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies