VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

28.6.2007

Nejen pro podnikatele: veřejná správa nabízí

KOLÍNSKO - Dražby movitého i nemovitého majetku, pronájmy, příležitosti ke koupi a výběrová řízení.

27.6.2007

Jak naložíte s milionovou výhrou?

STŘEDNÍ ČECHY - Ptali jsme se úspěšných podnikatelů ze středních Čech.

26.6.2007

Tři pětiny Čechů zůstanou letos doma

STŘEDNÍ ČECHY - Není dost peněz. Tak vypadá hlavní důvod, proč více než tři pětiny ekonomicky aktivních obyvatel Česka budou letos trávit nejdelší část dovolené v tuzemsku. Přesto služeb cestovních kanceláří využije třetina lidí, hlavně těch, kteří vyrazí do zahraničí. Vyplývá to z posledního průzkumu společnosti STEM.

26.6.2007

Jel bych do USA, aby mi ukázali, jak zbohatnout s dolarem v kapse

KOLÍN - Náš seriál: Dvakrát tucet otázek pro podnikatele na Kolínsku, tentokrát odpovídá podnikatel Milan Vostřel.

25.6.2007

Záruční doba není vždy dvouletá

STŘEDNÍ ČECHY - Spotřebitel běžně počítá s tím, že pro počítač, boty, ledničku či tričko, v zásadě pro všechno spotřební zboží, zákon předepisuje lhůtu 24 měsíců. Jenže není už tak jisté, jak se to má například se službami, byty nebo zvířaty.

24.6.2007

Ne plat, zaměstnanecké výhody lákají

STŘEDNÍ ČECHY - Možnost sebevzdělávat se je na prvním místě mezi zaměstnaneckými výhodami, tedy benefity. Z výsledků šetření mezi stávajícími a potenciálními zaměstnanci konzultační společnosti Logos je zřejmé, že sama výše platu už nemá na rozhodování o změně pracovního místa takový vliv.

23.6.2007

Začala podnikat při mateřské, aby se mohla více věnovat výchově dětí

KOLÍNSKO - Náš seriál: Dvakrát tucet otázek pro podnikatele na Kolínsku, tentokrát odpovídá podnikatelka Markéta Košíková.

22.6.2007

Lidé už o satelity příliš nestojí

STŘEDNÍ ČECHY - Dobám, ve kterých se zájemci předháněli, kdo bude rychleji bydlet v nových čtvrtích daleko od městského ruchu, patrně odzvonilo. Nejnovější statistiky realitních kanceláří ve středních Čechách ukazují, že se projevuje mírný pokles zájmu o bydlení v satelitních městečkách.

22.6.2007

Chyby škodí žadatelům o granty

STŘEDNÍ ČECHY - Zdá se to nemožné, ale nejčastějšími chybami, jichž se dopouštějí žadatelé o finanční podporu v různých dotačních řízeních, jsou prosté administrativní nedostatky nebo nereálné plány.

21.6.2007

Nejen pro podnikatele: veřejná správa nabízí

KOLÍNSKO - Dražby movitého i nemovitého majetku, pronájmy, příležitosti ke koupi a výběrová řízení.

20.6.2007

Zaměstnal byste svoje příbuzné?

STŘEDNÍ ČECHY - Ptali jsme se úspěšných podnikatelů ze středních Čech.

19.6.2007

Dotace u ovoce a zeleniny se změní

STŘEDNÍ ČECHY - Největší změna připravované unijní reformy spočívá ve sjednocení systému dotací. Dohodli se na tom ministři zemědělství zemí Evropské unie. Cílem má být zvýšení konkurenceschopnosti celého sektoru a jeho posunutí k tržním principům.

19.6.2007

Kvůli tradici výroby porcelánu bych se na stáž vydal do Anglie

KOLÍNSKO - Náš seriál: Dvakrát tucet otázek pro podnikatele na Kolínsku, tentokrát odpovídá podnikatel Ivan Pokorný.

18.6.2007

Malé firmy mají vážně pech

STŘEDNÍ ČECHY - Společnost ARBOmedia včera zveřejnila odhad letošních výdajů do reklamních investic na tuzemském trhu. Projevil se vliv politických tahanic po volbách, a také lze z údajů vyčíst zhoršení možností propagace malých a středních firem.

17.6.2007

Heineken koupí pivovar v Krušovicích

STŘEDNÍ ČECHY - Nizozemský pivovar Heineken koupí českého výrobce piva Krušovice. Hodnota transakce sice nebyla zveřejněna, Heineken se nicméně po nákupu krušovického pivovaru stane třetím největším pivovarem v České republice s podílem kolem osmi procent. Nizozemci chtějí pivovar získat od nynějšího vlastníka, kterým je společnost Radeberger Gruppe KG.

16.6.2007

Největší šanci přežít má pohřebnictví

KOLÍNSKO - Náš seriál: Dvakrát tucet otázek pro podnikatele na Kolínsku, tentokrát odpovídá majitel knihkupectví Pavel Kárník.

15.6.2007

Kupujete nový vůz? Můžete ušetřit až 200 tisíc korun

STŘEDNÍ ČECHY - V cenách do 200 tisíc korun můžete na českém trhu koupit nejméně osm nových aut. Tutéž částku ale můžete ušetřit při koupi jiných nových vozů. Nabídku ve formě nižší ceny, rozšířené výbavy nebo výhodnějšího financování poskytuje téměř každá značka na trhu.

15.6.2007

Evropská cena za podnikání 2007

STŘEDNÍ ČECHY - Evropská komise vyhlásila druhý ročník soutěže Evropské ceny za podnikání. Přihlásit se mohou podnikatelé v rámci tzv. partnerství veřejného a soukromého sektoru, města různých velikostí, regiony, správní oblasti, státnía soukromá obchodní sdružení, státní úřady, vzdělávací instituce a obchodní organizace.

15.6.2007

Kde najít to, co právě žádají zahraniční podniky

STŘEDNÍ ČECHY - Sedm českých středisek Euro Info Centre (EIC) zveřejňuje na svých stránkách nabídky a poptávky zahraničních firem, které si přejí navázat kontakt především s malými a středně velkými podniky v Česku.

14.6.2007

Nejen pro podnikatele: veřejná správa nabízí

KOLÍNSKO - Dražby movitého i nemovitého majetku, pronájmy, příležitosti ke koupi a výběrová řízení.

13.6.2007

Umíte si ještě užít volný čas?

STŘEDNÍ ČECHY - Ptali jsme se úspěšných podnikatelů ze středních Čech zda si ve svém podnikání najdou volnou chvilku.

12.6.2007

V potravinářství jsem pracoval, tak jsem pokračoval i na vlastní pěst

KOLÍNSKO - Náš seriál: Dvakrát tucet otázek pro podnikatele na Kolínsku, tentokrát odpovídá majitel lahůdkářství Vladimír Hollas.

11.6.2007

Papírování pomalu, ale jistě odzvání

STŘEDNÍ ČECHY - Těžkým zaprášeným šanonům plným papírových obchodních dokumentů včetně faktur pomalu odzvání. Stále více firem totiž přechází na elektronické předávání dokladů. Archiv budoucnosti bude zřejmě sestávat z cédéček, případně bude sídlit čisťounký a přehledný v počítači.

11.6.2007

Malé firmy mají stále ještě šanci

STŘEDNÍ ČECHY - Pražští podnikatelé se stále ještě mohou ucházet o podporu Hospodářské komory hlavního města Prahy při získávání certifikátu jakosti podle normy ISO 9001 v rámci projektu Komora CERT.

10.6.2007

Čechy stále lákají spotřebitelské úvěry

STŘEDNÍ ČECHY - Zájem o spotřebitelské úvěry stále přetrvává, ale na základě údajů z bank už není tak silný jako v minulých letech. V meziročním srovnání roste hlavně objem takto půjčených peněz.

9.6.2007

Upravil bych legislativu tak, aby tady nemohlo být tolik neplatičů

KOLÍNSKO - Náš seriál: Dvakrát tucet otázek pro podnikatele na Kolínsku, tentokrát odpovídá majitel firmy vyrábějící malty a betony Josef Slanař.

8.6.2007

Registrace domén .cz bude levnější

STŘEDNÍ ČECHY - Cena registrace internetových domén s koncovkou .cz by mohla na podzim pro konečného zákazníka zlevnit pod 300 Kč bez DPH ročně ze současných zhruba 500 Kč. Zlevnění je možné díky poklesu velkoobchodní ceny domén od sdružení CZ.NIC, jež chystá změnu systému registrací.

8.6.2007

Malým a středním podnikům scházejí schopní manažeři

STŘEDNÍ ČECHY - Malé a střední podniky patří ve vyspělých zemích k významným hospodářským činitelům. Vytvářejí zdravé podnikatelské prostředí, zvyšují dynamiku trhu, dokáží absorbovat podstatnou část pracovních sil uvolňovaných velkými podniky, napomáhají rychlejšímu rozvoji regionů, jsou stabilizujícím prvkem ekonomického systému.

8.6.2007

Nákup z druhé ruky má svá rizika

STŘEDNÍ ČECHY - Přestože prodej a nákup použitých výrobků má v Česku letitou tradici, lidé nezřídka tápou v pravidlech obchodování se zbožím z druhé ruky. Především, z hlediska zákonů je rozdíl, zda obchodní transakce probíhá mezi dvěma spotřebiteli, nebo zda je jednou ze stran podnikatel. Pokud se ten rozhodne prodávat nové i použité zboží současně, musí pro ně vyhradit zvláštní místo oddělené od nových výrobků. Nesmí přitom v zákazníkovi budit zdání, že nabízí nepoužité zboží.

7.6.2007

Nejen pro podnikatele: veřejná správa nabízí

KOLÍNSKO - Dražby movitého i nemovitého majetku, pronájmy, příležitosti ke koupi a výběrová řízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies