VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

6.6.2007

Podejte jim pomocnou ruku

STŘEDNÍ ČECHY - Potkáváme je dnes a denně. Jejich problémy a potřeby možná vnímáme okem, ale jinak o nich nic nevíme. I oni ale chtějí být společnosti prospěšní. Často k tomu ale potřebují alespoň trochu pomoci.

5.6.2007

Školy neumějí připravit specialisty na IT

STŘEDNÍ ČECHY - Naše školství zřejmě nevyřešilo hlavní otázku, která před ním stojí: Jak absolventi škol uspějí na trhu práce? „Musíme počítat s tím, že v krátké době budou absolventům konkurovat ti, kteří dostudují v zahraničí a přijdou na náš pracovní trh,“ myslí si rektor pražské VŠE Richard Hindls.

5.6.2007

Podnikatelům tady v České republice škodí nadnárodní korporace

KOLÍNSKO - Náš seriál: Dvakrát tucet otázek pro podnikatele na Kolínsku, tentokrát odpovídá majitel zlatnictví a hodinářství Jan Hora.

4.6.2007

Firmy říkají ne jednotným daním

STŘEDNÍ ČECHY - Harmonizace firemních daní je v Evropské unii v posledních letech horkým tématem. Nejnovější evropské návrhy hovoří o sjednocení daňového základu pro právnické osoby, které by mělo údajně pomoci odstraňování překážek v oblasti podnikových daní na vnitřním evropském trhu.

3.6.2007

Lidi přitahují investiční produkty bank

STŘEDNÍ ČECHY - Strmě a soustavně rostou počty těch, kteří nejenže neukládají své úspory na běžné účty, natož pak pod polštář, ale využívají investiční a spořicí produkty bank. Ženy investují stejně jako muži, nejintenzivněji ve věku 40 až 60 let.

2.6.2007

Podnikatelům v Čechách škodí nestabilní zákony

KOLÍNSKO - Náš seriál: Dvakrát tucet otázek pro podnikatele na Kolínsku, tentokrát odpovídá restauratér Josef Jareš.

1.6.2007

Manažer - základ úspěchu firmy

STŘEDNÍ ČECHY - Zatímco dobrý manažer je pro podnik požehnáním, špatný pohromou. Kvalitní management totiž firmu vede k úspěchu, zatímco špatný, ne-li do záhuby, pak často do ztrát či odbytových potíží. Zkrátka manažeři významně ovlivňují výsledky podniků. O manažery, rozvoj jejich znalostí a zkušeností se stará profesní sdružení Česká manažerská asociace.

31.5.2007

Nejen pro podnikatele: veřejná správa nabízí

KOLÍNSKO - Dražby movitého i nemovitého majetku, pronájmy, příležitosti ke koupi a výběrová řízení.

30.5.2007

Investovat do odvykání od nikotinu se vyplácí

STŘEDNÍ ČECHY - Cigarety od března opět zdražily, a to o sedm až devět korun. Jejich cena je o několik desítek korun vyšší než před třemi roky. Zdražení však kuřáci začali naplno pociťovat až během května. Stejně jako vloni se totiž prodejci před zvýšením cen předzásobili levnějšími cigaretami.

30.5.2007

Co vám nejvíc vadí na daních?

SŤREDNÍ ČECHY - Položili jsme tuto anketní otázku úspěšným středočeským podnikatelům.

29.5.2007

Restauratér se snaží dobře motivovat zaměstnance

KOLÍNSKO - Náš seriál: Dvakrát tucet otázek pro podnikatele na Kolínsku, tentokrát odpovídá restauratér Jan Chaloupka.

29.5.2007

Podnikatelů platících DPH citelně přibývá

STŘEDNÍ ČECHY - V Česku roste počet firem a podnikatelů, kteří platí daň z přidané hodnoty. Zatímco ministerstvo financí vloni v únoru evidovalo 459 tisíc plátců DPH, na začátku letošního května to bylo již téměř 472 tisíc osob. Tyto údaje zveřejnilo ministerstvo financí.

28.5.2007

Jak se vypořádat s nebezpečnými výrobky na evropském trhu

STŘEDNÍ ČECHY - O prospěšnosti volného obchou v rámci Evropské unie netřeba pochybovat, ale má také stinné stránky. Pod jeho rouškou se na tuzemský trh dostávají nebezpečné výrobky.

27.5.2007

Novela ušetří podnikatelům papírování

STŘEDNÍ ČECHY - Podnikatelé se zbaví nemalé části administrativy díky novele živnostenského zákona, kterou dokončilo ministerstvo průmyslu a obchodu. Vládě ji předloží do konce června, a pokud bude schválena, začne platit od počátku příštího roku.

26.5.2007

Abych získal a udržel dobrého zaměstnance, poskytnu mu osobní výhody

KOLÍNSKO - Majitel firmy na zpracování odpadů Tomáš Pilc: Výhled pro drobné podnikání rozhodně nebude ideální. Zjednodušil bych daňový systém a změnil některé zákony. A kam bych se podíval na dovolenou? Na Nový Zéland.

25.5.2007

Důchod? To není konec všech aktivit...

STŘEDNÍ ČECHY - Každý, kdo dosáhl důchodového věku, naplnil podmínky zákona o důchodovém pojištění a pobírá důchod z peněz spravovaných a financovaných státem, může k tomu dále provozovat výdělečnou činnost fyzické osoby. Záleží pouze na rozhodnutí samotného důchodce, zda po vzniku nároku na důchod bude nadále pracovat v řádném zaměstnaneckém poměru, nebo jako osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ), či jako společník a nebo jednatel obchodní společnosti. Souběhem činnosti nezaniká právo na výplatu důchodu, ale platí určitá omezující pravidla.

25.5.2007

Soutěž motivuje vývozce

STŘEDNÍ ČECHY - Soutěž pro malé a střední exportéry, Exportní cena DHL, vstoupí letos již do desátého ročníku. Deset let existence si připomíná i agentura CzechTrade, pod jejíž záštitou se soutěž koná. Smyslem je podpořit malé a střední firmy, které mají pro hospodářství nemalý význam. V 9. ročníku to byly třeba INCO engineering, Great United Trading, společnost Emco, CNC invest či České vinařské závody.

24.5.2007

Nejenom pro podnikatele: veřejná správa nabízí

STŘEDNÍ ČECHY - Dražby movitého i nemovitého majetku, pronájmy, příležitosti ke koupi a výběrová řízení.

23.5.2007

Jak daleko si troufáte plánovat?

STŘEDNÍ ČECHY - Ptali jsme se úspěšných podnikatelů ze středních Čech.

22.5.2007

Škůdcem mého podnikání jsou neplatiči

KOLÍNSKO - Instalatér a topenář Vlastimil Chadima: "Povolil bych „Švarcsystém“ a změnil sociální a zdravotní systém."

21.5.2007

Ekologie zkomplikuje vývoj spotřebičů

STŘEDNÍ ČECHY - Návrh a vývoj spotřebičů bude podléhat přísnějším požadavkům na ochranu životního prostředí. Navrhuje to předloha vládní novely zákona o hospodaření s energií, podle níž zatím v českém právu neexistuje zákon, který by tento „ekodesign“ obsahoval.

21.5.2007

Poperte se s osudem a pracujte doma

STŘEDNÍ ČECHY - Jednou z dobrých možností, jak podnikat z domova, je vedení účetnictví. Podnikatel – fyzická osoba – nemusí opustit byt a přitom může být docela úspěšnou firmou. Domácí prostředí je navíc vhodné pro podnikání osob s tělesným postižením.

21.5.2007

Banky stojí i o malé firmy

STŘEDNÍ ČECHY - Malé a střední podniky bankovní domy dlouho jako své klienty nebraly příliš vážně. Získat půjčku bylo pro menší firmu takřka nemožné. Teprve v několika posledních letech zjistily finanční ústavy, že tato skupina klientů může být pro ně velmi zajímavá.

20.5.2007

Rozhodčí řízení se může vyplatit

STŘEDNÍ ČECHY - Slušných podnikatelů je naštěstí většina, avšak ne každý majitel firmy nebo OSVČ postupuje korektně vůči svým obchodním partnerům. Mnohé konfliktní situace skončí v zapomnění a oprávněná strana může počítat jen ztrátu. Arbitráž by to mohla vyřešit.

19.5.2007

Dobrý podnikatel? Toho nazývám borcem!

KOLÍNSKO - Jednatel Betonárky Český Brod Vladimír Moravec.

18.5.2007

Kde hledat skutečně dobré zákazníky a partnery?

STŘEDNÍ ČECHY - Kde najít nového zákazníka? Jak zjistit podrobnosti o firmě, která by mohla být vhodným obchodním partnerem? Kde se dozvědět víc o zboží a značce, které nás zájímají? Na většinu těchto otázek hledají zejména malé firmy a drobní podnikatelé odpovědi dosti těžko.

17.5.2007

Nejen pro podnikatele: veřejná správa nabízí

KOLÍNSKO - Dražby movitého i nemovitého majetku, pronájmy, příležitosti ke koupi a výběrová řízení.

16.5.2007

Lidé nevědí, kolik dávají do fondu oprav

STŘEDNÍ ČECHY - Fond oprav pro mnohé představuje černou díru, ve které mizí jejich peníze. Leckdy ale ani netuší, kolik vlastně. Mívají přitom nízké povědomí o tom, jaké administrativní náležitosti jsou s jejich bydlením spojeny. Ukázala to anketa mezi realitními odborníky.

15.5.2007

Z přiznání DPH cítím křivdu, stát by měl stanovit rovné podmínky

KOLÍNSKO - Restauratér Ladislav Pokorný: Se svými zaměstnanci se snažím spolupracovat a důvěřovat si.

14.5.2007

Malým podnikům unie prospěla

STŘEDNÍ ČECHY - Malé firmy a podniky členství Česka v Evropské unii chválí. Unie malých a středních podniků, která s dalšími podnikatelskými sdruženími vytváří tlak na zlepšení podnikatelských podmínek právě pro tuto skupinu firem u českých i evropských veřejných činitelů, hodnotí tři roky Česka v unii poměrně kladně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies