VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

24.7.2007

Zjednodušil bych veškeré papírování

KOLÍN - Náš seriál: Dvakrát tucet otázek pro podnikatele na Kolínsku, tentokrát odpovídá spolumajitel koupelnového studia Jan Hančil.

20.7.2007

Zaměstnavatelé se marně snaží nabírat nové pracovníky - nejsou

STŘEDNÍ ČECHY - Zájem zaměstnavatelů o nové pracovníky podle nejčerstvějších výsledků vývoje zaměstnanosti stále roste, nabídka volných pracovních míst dosahuje rekordních čísel. Naopak, podle informací ministerstva práce a sociálních věcí se do evidence úřadů práce hlásily rekordně nízké počty nových uchazečů.

20.7.2007

Lidé si stále častěji dopřávají dovolenou přímo na hladině moře

STŘEDNÍ ČECHY - Už to není obvyklá klasika – slunit se na pláži nebo rovnou u hotelového bazénu. Prázdniny na lodi si podle odhadu analytika cestovního ruchu Jaromíra Beránka letos užije téměř 18 tisíc Čechů, což je o pět procent více než loni. Nejnavštěvovanější zemí stále zůstává Chorvatsko, ale roste počet zájezdů do Řecka, Itálie nebo do Francie.

13.7.2007

Úřad vlády získal zpět velmi ceněnou doménu

BRUSEL - Česká vláda získala zpět internetovou doménu českého předsednictví Evropské unie, kterou si před ní zaregistroval soukromník. Potvrdily to důvěryhodné zdroje v Bruselu. Také server sdružení právnických osob www.nic.cz potvrzuje, že velmi ceněnou doménu www.eu2009.cz má registrovanou od začátku července Úřad české vlády.

13.7.2007

Česko je pro investory mimořádně přitažlivé

STŘEDNÍ ČECHY - Česká republika patří mezi deset nejatraktivnějších zemí světa pro přímé zahraniční investice. S Brazílií se dělí o 9. až 10. místo. V Evropě je pak Česko na žebříčku zvažovaných budoucích investičních projektů na 3. místě za Německem a Polskem. Vyplývá to z průzkumu společnosti Ernst & Young. Podle něj lze čekat další příliv přímých zahraničních investic do Česka.

13.7.2007

Systém SOLVIT se dokáže vypořádat s evropskou byrokracii

STŘEDNÍ ČECHY - Už v polovině července uplyne pět let od založení systému SOLVIT, který ve všech státech Evropské unie nabízí bezplatnou pomoc při řešení rozličných sporů, které vyplývají z nesprávného použití právních předpisů EU v oblasti vnitřního trhu.

11.7.2007

Evropská unie podpoří propagaci biopotravin

BRUSEL - Evropská unie přispěje v příštích třech letech asi 430 tisíci eur (zhruba 12,4 milionu Kč) na propagaci českých biovýrobků a na ekozemědělství. Částku schválila Evropská komise, která přispěje na propagaci zemědělských produktů v jedenácti zemích Evropské unie celkem 38,9 milionu eur (asi 1,1 miliardy Kč).

11.7.2007

Internetová reklama přitahuje další zákazníky

STŘEDNÍ ČECHY - Výdaje firem na internetovou reklamu v Česku v letech 2007 až 2011 porostou průměrně asi o pětinu. Nárůst tak bude obdobný jako v zemích západní Evropy. Tempo v ČR se ale od roku 2009 bude snižovat, zatímco v západních zemích Evropy se tempo začalo zpomalovat předloni. Plyne to z analýzy celosvětových odhadů společnosti PriceWaterhouseCoopers.

11.7.2007

Ceny nových bytů porostou, i když ne tak strmě, jak původně hrozilo

BRUSEL - Češi se patrně dočkají oficiálního potvrzení prodloužení výjimky na sníženou sazbu DPH na výstavbu bytů. Hlasovat o ní budou evropští komisaři a nepředpokládá se, že by hlasování dopadlo jinak než kladně. DPH na bydlení se tak nejspíš zvedne až začátkem roku 2011, namísto začátku roku 2008, jak se počítalo dosud.

10.7.2007

Střední Čechy jsou bohaté také díky Praze

STŘEDNÍ ČECHY - Prosperita hlavního města se promítá i do ekonomické úspěšnosti okresů Praha-východ a Praha-západ, podobně jako celého Středočeského kraje jako celku. Nejvyšší kupní sílu v Česku mají lidé v hlavním městě, kde v přepočtu na obyvatele dosahuje téměř 133 procent celorepublikového průměru. Naopak na nejchudším Bruntálsku je kupní síla proti republikovému průměru o zhruba 25 procent nižší. V desítkách menších obcí jsou průměrné hodnoty indexu kupní síly i pod úrovní 70 procent. Vyplývá to z průzkumu společností Incoma Research a GfK Praha.

10.7.2007

Co znamená úspěch? Spokojený zákazník, který mi zaručuje, že firma prosperuje

KOLÍN - Náš seriál: Dvakrát tucet otázek pro podnikatele na Kolínsku, tentokrát odpovídá majitelka zoomarketu Helena Kalendová.

9.7.2007

SOS má antidiskriminační telefonní linku

STŘEDNÍ ČECHY - Sdružení obrany spotřebitelů (SOS) společně s nevládní organizací Iuridicum Remedium zavedlo zvláštní telefonní linku, na které mohou spotřebitelé sdělit své zkušenosti s diskriminací. Volat na mi mohou lidé například kvůli účtování dvojích cen, zařazení na černou listinu spotřebitelů kvůli uplatnění práva z odpovědnosti za vady, či zdravotně postižení občané, kteří se cítí být diskriminováni při poskytování zboží a služeb.

9.7.2007

Staré tendry Lesů ČR na těžbu dřeva jsou minulostí

STŘEDNÍ ČECHY - Antimonopolní úřad se nebude znovu zabývat loňskými zrušenými tendry státního podniku Lesy ČR na těžební práce. Na výběr firem si stěžovali někteří neúspěšní zájemci o zakázky, Lesy ČR ale později všechny tendry zrušily a antimonopolní úřad zastavil správní řízení.

9.7.2007

Podpora podnikání žen může pomoci růstu ekonomiky

STŘEDNÍ ČECHY - Cílená podpora podnikání žen může pomoci ekonomickému růstu. Prohlásila to viceprezidentka české Asociace podnikatelek a manažerek (APM) Mária Kazmuková na konferenci zaměřené na podporu rovných příležitostí při podnikání žen v Česku. Na rozdíl od USA je zatím v evropských zemích takováto podpora značně různorodá, dodala.

9.7.2007

Trh s energií: Chybí konkurence

STŘEDNÍ ČECHY - Zdražování energie se může brzy stát limitujícím faktorem, který začne brzdit rozvoj tuzemských firem, neboť jim ubudou peníze na investice. Povede ke ztrátě jejich konkurenceschopnosti a také k tomu, že stále více podniků bude opouštět Česko a stěhovat se za levnými zdroji energie i pracovní síly dále na východ.

8.7.2007

Firmy žádají stát o podporu stravenek

STŘEDNÍ ČECHY - Budou dál stravenky, nebo nebudou? Vláda navrhla jejich zrušení včetně zániku daňových úlev na závodní stravování. Podniky i střední a malé však do něj již investovaly od stovek tisíc až po miliony korun.

8.7.2007

Snížil bych daně minimálně o pět procent

KOLÍN - Náš seriál: Dvakrát tucet otázek pro podnikatele na Kolínsku, tentokrát odpovídá majitel obchodu se zbožím pro volný čas Filip Kasal.

6.7.2007

I starší lidé si s chutí berou hypotéky

STŘEDNÍ ČECHY - V souvislosti s růstem hypotečního trhu se bude zvyšovat zájem o hypotéky mezi lidmi nad 50 let. Potvrzují to jak odhady Hypoteční banky, tak České spořitelny. A důvod? Rostoucí životní úroveň, pozdější odchod lidí do důchodu, snaha zajistit si na stáří vlastní bydlení a stále mírnější požadavky na věk klienta. Banky navíc zvyšují až na sedmdesát let věk, dokdy mohou klienti splácet úvěr.

5.7.2007

Zkušenosti mohou dost zatěžovat

STŘEDNÍ ČECHY - Ptali jsme se úspěšných podnikatelů ze středních Čech: "Začali byste po nynějších zkušenostech znova podnikat?"

3.7.2007

Spolehlivý zaměstnanec se hledá těžko

KOLÍN - Náš seriál: Dvakrát tucet otázek pro podnikatele na Kolínsku, tentokrát odpovídá majitel obchodu se sportovními potřebami a cykloservisem Jaromír Vyskočil.

3.7.2007

Živnostníkům ubude administrativa

STŘEDNÍ ČECHY - Živnostenský zákon dozná výrazných změn. Plných 124 stran doposud platné právní úpravy výrazně zeštíhlí. Vypuštění 31 stran a odstranění 21 paragrafů povede ke snížení administrativní zátěže podnikatelů, zjednoduší a urychlí vznik živnostenských oprávnění a usnadní vstup do podnikání zejména mladým a začínajícím podnikatelům.

2.7.2007

Veřejné zakázky lákají na internetové tržiště

STŘEDNÍ ČECHY - Na internetovém portálu ABC Českého Hospodářství právě najedete 32,5 tisíce veřejných zakázek ze zahraničí a 512 z Česka. Tyto zakázky se stávají hlavním lákadlem ke vstupu na internetové tržiště. Sekci veřejných zakázek si podle průzkumu prohlíží pravidelně třetina uživatelů. Odkaz navíc každý měsíc přivede dvě stě nových uživatelů.

2.7.2007

Pozor na autorská práva

STŘEDNÍ ČECHY - I malý reklamní slogan je autorským dílem. A zákon chrání jak hotová, tak ještě nedokončená díla. To jsou dva z postřehů, které vyplynuly z diskusního semináře na téma autorské právo a internet, který nedávno proběhl pod záštitou Sdružení pro internetovou reklamu (SPIR).

2.7.2007

Dovolená s cestovní kanceláří může směřovat do ráje i do pekel

STŘEDNÍ ČECHY - Jak už to tak chodí, realita ne vždy odpovídá barvitým popisům a lákavým fotografiím z katalogů na křídovém papíře. Člověk někdy zapochybuje, zda se opravdu ocitl v místě, které si vybral a zaplatil. Dá se tomu ovšem předejít. Stačí dodržovat pár pravidel.

30.6.2007

Nechtěla jsem vykonávat pracovní postupy, které už vymyslel někdo jiný

KOLÍN - Náš seriál: Dvakrát tucet otázek pro podnikatele na Kolínsku, tentokrát odpovídá podnikatelka Daniela Bertramová.

29.6.2007

Nový druh reklamy - platba za návštěvníka

STŘEDNÍ ČECHY - Tak jako se stala internetová reklama součástí marketingového mixu, tak i PPC reklama (Pay Per Click – reklama placená za proklik) hraje u inzerentů stále větší roli. Nízká cena a princip založený na „platbě za návštěvníka“ nabízí jednu z nejefektivnějších cest, jak oslovovat zákazníky. Inzerent neplatí za zobrazení inzerátu, ale za to, že na něj klikne uživatel. Proto je zajímavá hlavně pro drobné podnikatele.

29.6.2007

Podnikatelky si pomáhají

STŘEDNÍ ČECHY - Ve vrcholových managementech tuzemských podniků najdeme jen asi osm procent žen. Málo jich zastává vyšší posty na ministerstvech a téměř se nevyskytují mezi policisty nebo krajskými zastupiteli. I mezi podnikateli převažují muži, přesto už od roku 1990 v Praze sídlí Asociace podnikatelek a manažerek, jež se snaží členkám pomáhat v podnikání a případně je povzbudit, aby se nebály osamostatnit se a vydat se vlastní cestou.

28.6.2007

Nejen pro podnikatele: veřejná správa nabízí

KOLÍNSKO - Dražby movitého i nemovitého majetku, pronájmy, příležitosti ke koupi a výběrová řízení.

27.6.2007

Jak naložíte s milionovou výhrou?

STŘEDNÍ ČECHY - Ptali jsme se úspěšných podnikatelů ze středních Čech.

26.6.2007

Tři pětiny Čechů zůstanou letos doma

STŘEDNÍ ČECHY - Není dost peněz. Tak vypadá hlavní důvod, proč více než tři pětiny ekonomicky aktivních obyvatel Česka budou letos trávit nejdelší část dovolené v tuzemsku. Přesto služeb cestovních kanceláří využije třetina lidí, hlavně těch, kteří vyrazí do zahraničí. Vyplývá to z posledního průzkumu společnosti STEM.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies