VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

19.6.2007

Kvůli tradici výroby porcelánu bych se na stáž vydal do Anglie

KOLÍNSKO - Náš seriál: Dvakrát tucet otázek pro podnikatele na Kolínsku, tentokrát odpovídá podnikatel Ivan Pokorný.

18.6.2007

Malé firmy mají vážně pech

STŘEDNÍ ČECHY - Společnost ARBOmedia včera zveřejnila odhad letošních výdajů do reklamních investic na tuzemském trhu. Projevil se vliv politických tahanic po volbách, a také lze z údajů vyčíst zhoršení možností propagace malých a středních firem.

17.6.2007

Heineken koupí pivovar v Krušovicích

STŘEDNÍ ČECHY - Nizozemský pivovar Heineken koupí českého výrobce piva Krušovice. Hodnota transakce sice nebyla zveřejněna, Heineken se nicméně po nákupu krušovického pivovaru stane třetím největším pivovarem v České republice s podílem kolem osmi procent. Nizozemci chtějí pivovar získat od nynějšího vlastníka, kterým je společnost Radeberger Gruppe KG.

16.6.2007

Největší šanci přežít má pohřebnictví

KOLÍNSKO - Náš seriál: Dvakrát tucet otázek pro podnikatele na Kolínsku, tentokrát odpovídá majitel knihkupectví Pavel Kárník.

15.6.2007

Kupujete nový vůz? Můžete ušetřit až 200 tisíc korun

STŘEDNÍ ČECHY - V cenách do 200 tisíc korun můžete na českém trhu koupit nejméně osm nových aut. Tutéž částku ale můžete ušetřit při koupi jiných nových vozů. Nabídku ve formě nižší ceny, rozšířené výbavy nebo výhodnějšího financování poskytuje téměř každá značka na trhu.

15.6.2007

Evropská cena za podnikání 2007

STŘEDNÍ ČECHY - Evropská komise vyhlásila druhý ročník soutěže Evropské ceny za podnikání. Přihlásit se mohou podnikatelé v rámci tzv. partnerství veřejného a soukromého sektoru, města různých velikostí, regiony, správní oblasti, státnía soukromá obchodní sdružení, státní úřady, vzdělávací instituce a obchodní organizace.

15.6.2007

Kde najít to, co právě žádají zahraniční podniky

STŘEDNÍ ČECHY - Sedm českých středisek Euro Info Centre (EIC) zveřejňuje na svých stránkách nabídky a poptávky zahraničních firem, které si přejí navázat kontakt především s malými a středně velkými podniky v Česku.

14.6.2007

Nejen pro podnikatele: veřejná správa nabízí

KOLÍNSKO - Dražby movitého i nemovitého majetku, pronájmy, příležitosti ke koupi a výběrová řízení.

13.6.2007

Umíte si ještě užít volný čas?

STŘEDNÍ ČECHY - Ptali jsme se úspěšných podnikatelů ze středních Čech zda si ve svém podnikání najdou volnou chvilku.

12.6.2007

V potravinářství jsem pracoval, tak jsem pokračoval i na vlastní pěst

KOLÍNSKO - Náš seriál: Dvakrát tucet otázek pro podnikatele na Kolínsku, tentokrát odpovídá majitel lahůdkářství Vladimír Hollas.

11.6.2007

Papírování pomalu, ale jistě odzvání

STŘEDNÍ ČECHY - Těžkým zaprášeným šanonům plným papírových obchodních dokumentů včetně faktur pomalu odzvání. Stále více firem totiž přechází na elektronické předávání dokladů. Archiv budoucnosti bude zřejmě sestávat z cédéček, případně bude sídlit čisťounký a přehledný v počítači.

11.6.2007

Malé firmy mají stále ještě šanci

STŘEDNÍ ČECHY - Pražští podnikatelé se stále ještě mohou ucházet o podporu Hospodářské komory hlavního města Prahy při získávání certifikátu jakosti podle normy ISO 9001 v rámci projektu Komora CERT.

10.6.2007

Čechy stále lákají spotřebitelské úvěry

STŘEDNÍ ČECHY - Zájem o spotřebitelské úvěry stále přetrvává, ale na základě údajů z bank už není tak silný jako v minulých letech. V meziročním srovnání roste hlavně objem takto půjčených peněz.

9.6.2007

Upravil bych legislativu tak, aby tady nemohlo být tolik neplatičů

KOLÍNSKO - Náš seriál: Dvakrát tucet otázek pro podnikatele na Kolínsku, tentokrát odpovídá majitel firmy vyrábějící malty a betony Josef Slanař.

8.6.2007

Registrace domén .cz bude levnější

STŘEDNÍ ČECHY - Cena registrace internetových domén s koncovkou .cz by mohla na podzim pro konečného zákazníka zlevnit pod 300 Kč bez DPH ročně ze současných zhruba 500 Kč. Zlevnění je možné díky poklesu velkoobchodní ceny domén od sdružení CZ.NIC, jež chystá změnu systému registrací.

8.6.2007

Malým a středním podnikům scházejí schopní manažeři

STŘEDNÍ ČECHY - Malé a střední podniky patří ve vyspělých zemích k významným hospodářským činitelům. Vytvářejí zdravé podnikatelské prostředí, zvyšují dynamiku trhu, dokáží absorbovat podstatnou část pracovních sil uvolňovaných velkými podniky, napomáhají rychlejšímu rozvoji regionů, jsou stabilizujícím prvkem ekonomického systému.

8.6.2007

Nákup z druhé ruky má svá rizika

STŘEDNÍ ČECHY - Přestože prodej a nákup použitých výrobků má v Česku letitou tradici, lidé nezřídka tápou v pravidlech obchodování se zbožím z druhé ruky. Především, z hlediska zákonů je rozdíl, zda obchodní transakce probíhá mezi dvěma spotřebiteli, nebo zda je jednou ze stran podnikatel. Pokud se ten rozhodne prodávat nové i použité zboží současně, musí pro ně vyhradit zvláštní místo oddělené od nových výrobků. Nesmí přitom v zákazníkovi budit zdání, že nabízí nepoužité zboží.

7.6.2007

Nejen pro podnikatele: veřejná správa nabízí

KOLÍNSKO - Dražby movitého i nemovitého majetku, pronájmy, příležitosti ke koupi a výběrová řízení.

6.6.2007

Podejte jim pomocnou ruku

STŘEDNÍ ČECHY - Potkáváme je dnes a denně. Jejich problémy a potřeby možná vnímáme okem, ale jinak o nich nic nevíme. I oni ale chtějí být společnosti prospěšní. Často k tomu ale potřebují alespoň trochu pomoci.

5.6.2007

Školy neumějí připravit specialisty na IT

STŘEDNÍ ČECHY - Naše školství zřejmě nevyřešilo hlavní otázku, která před ním stojí: Jak absolventi škol uspějí na trhu práce? „Musíme počítat s tím, že v krátké době budou absolventům konkurovat ti, kteří dostudují v zahraničí a přijdou na náš pracovní trh,“ myslí si rektor pražské VŠE Richard Hindls.

5.6.2007

Podnikatelům tady v České republice škodí nadnárodní korporace

KOLÍNSKO - Náš seriál: Dvakrát tucet otázek pro podnikatele na Kolínsku, tentokrát odpovídá majitel zlatnictví a hodinářství Jan Hora.

4.6.2007

Firmy říkají ne jednotným daním

STŘEDNÍ ČECHY - Harmonizace firemních daní je v Evropské unii v posledních letech horkým tématem. Nejnovější evropské návrhy hovoří o sjednocení daňového základu pro právnické osoby, které by mělo údajně pomoci odstraňování překážek v oblasti podnikových daní na vnitřním evropském trhu.

3.6.2007

Lidi přitahují investiční produkty bank

STŘEDNÍ ČECHY - Strmě a soustavně rostou počty těch, kteří nejenže neukládají své úspory na běžné účty, natož pak pod polštář, ale využívají investiční a spořicí produkty bank. Ženy investují stejně jako muži, nejintenzivněji ve věku 40 až 60 let.

2.6.2007

Podnikatelům v Čechách škodí nestabilní zákony

KOLÍNSKO - Náš seriál: Dvakrát tucet otázek pro podnikatele na Kolínsku, tentokrát odpovídá restauratér Josef Jareš.

1.6.2007

Manažer - základ úspěchu firmy

STŘEDNÍ ČECHY - Zatímco dobrý manažer je pro podnik požehnáním, špatný pohromou. Kvalitní management totiž firmu vede k úspěchu, zatímco špatný, ne-li do záhuby, pak často do ztrát či odbytových potíží. Zkrátka manažeři významně ovlivňují výsledky podniků. O manažery, rozvoj jejich znalostí a zkušeností se stará profesní sdružení Česká manažerská asociace.

31.5.2007

Nejen pro podnikatele: veřejná správa nabízí

KOLÍNSKO - Dražby movitého i nemovitého majetku, pronájmy, příležitosti ke koupi a výběrová řízení.

30.5.2007

Investovat do odvykání od nikotinu se vyplácí

STŘEDNÍ ČECHY - Cigarety od března opět zdražily, a to o sedm až devět korun. Jejich cena je o několik desítek korun vyšší než před třemi roky. Zdražení však kuřáci začali naplno pociťovat až během května. Stejně jako vloni se totiž prodejci před zvýšením cen předzásobili levnějšími cigaretami.

30.5.2007

Co vám nejvíc vadí na daních?

SŤREDNÍ ČECHY - Položili jsme tuto anketní otázku úspěšným středočeským podnikatelům.

29.5.2007

Restauratér se snaží dobře motivovat zaměstnance

KOLÍNSKO - Náš seriál: Dvakrát tucet otázek pro podnikatele na Kolínsku, tentokrát odpovídá restauratér Jan Chaloupka.

29.5.2007

Podnikatelů platících DPH citelně přibývá

STŘEDNÍ ČECHY - V Česku roste počet firem a podnikatelů, kteří platí daň z přidané hodnoty. Zatímco ministerstvo financí vloni v únoru evidovalo 459 tisíc plátců DPH, na začátku letošního května to bylo již téměř 472 tisíc osob. Tyto údaje zveřejnilo ministerstvo financí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies