Základní část zakončili porážkou

Kolín – Krásné akce, tvrdé osobní souboje, kolosální chyby rozhodčích a drama až do konce. Takový byl poslední duel základní části Mattoni NBL mezi Kolínem a Pardubicemi. Souboj dvou tradičních soupeřů pro sebe nakonec rozhodli v závěru utkání Východočeši a díky výhře 74:65 si zajistili třetí příčku. Kolín i přes porážku obsadil sedmou pozici.

6.4.2014

Z utkání BC Farfallino Kolín - BK JIP Pardubice (65:74).Foto: Ivana Koláčná

BC Farfallino Kolín - BK JIP Pardubice 65:74

„Od páté minuty jsem věděl, že nemůžeme vyhrát," posteskl si trenér Kolína Predrag Benáček. Narážel tak na výkon rozhodčích, kteří předvedli několik podivných rozhodnutí, zejména pak proti Kolínu.

Jinak samotný zápas připomínal duel play off. Byl vyhrocený nejen na hrací ploše, ale také v hledišti. Hrálo se v pěkné a bouřlivé atmosféře. „Zápas se mi velmi líbil, hlavně to nasazení. Navíc diváci udělali skvělou kulisu," podotkl Predrag Benáček.

„Cením si našeho výkonu, protože to připomínalo už zápas play-off. Takhle nějak se budou hrát zápasy vyřazovací části," uvedl trenér Pardubic Dušan Bohunický.

Oba týmy měly ještě o co hrát. Pardubice by si vítězstvím zajistily třetí příčku, Kolín zase sedmou. A od začátku se také bojovalo pěkně od podlahy. Ani jeden tým si nevypracoval výraznější náskok. Ještě po třetí čtvrtině byl rozdíl ve skóre dvoubodový, a to ve prospěch Pardubic. Kolín se sice snažil výsledek otočit, ale zabrzdily ho dvě technické chyby, které vyfasovaly dvě opory – Horák a Field. Pardubice si v závěru výsledek zkušeně pohlídaly a mohly nakonec slavit třetí výhru nad Kolínem.

„Cením si tenhle zápas, protože jsme byli v postavení, v jakém jsme byli. Pro play-off jsme mohli být třetí, čtvrtý nebo až pátý. Samozřejmě jsme chtěli začínat z třetího místa," podotkl Dušan Bohunický.

Toho překvapil výkon Kolína. „Myslel jsem si, že Kolín k dnešnímu zápasu nepřistoupí s takovou agresivitou, protože jsem viděl poslední zápas v Ostravě. Byl to úplně jiný tým. Trošku mě to překvapilo. U nich tam z mého pohledu už ta jistota sedmého místa byla, proto jsem neočekával takhle napjatý zápas. V první půli jsme měli problém s útočným doskokem. Nechali jsme i deset útočných doskoků, hlavně ve druhé čtvrtině, kdy jsme dostali domácí tým ke střelám. Ve druhé půli jsme dokázali zlepšit náš obranný výkon. Nedostávali jsme útočné doskoky. Za druhou půli jsme nechali domácím dát tři. Dokázali jsme se vyrovnat s dost tvrdou hrou, ale bylo to na obou stranách. Zápas byl extrémně tvrdý. Svědčí o tom i skóre 64:75. To není moc vysoké skóre," dodal Bohunický.

„Gratuluji Pardubicím k vítězství. Chtěly vyhrát stejně jako my, ale v závěru měly větší zkušenost, hlavně zkušeného rozehrávače. My jsme se trápili i ten minulý zápas v útoku. Trápili jsme se i s organizací hry. Vrátily se nám problémy, které jsme měli na začátku sezony," konstatoval Predrag Benáček.

„Sedmé místo je pro nás dobrý výsledek. Sezona pro nás začala velmi špatně. Dokázali jsme se z toho ale vyhrabat a dostali jsme se na pěkné sedmé místo," dodal.

Kolín čeká v play off druhý Prostějov

Kolín skončil po první polovině na sedmém místě a v play off narazí na druhý Prostějov. První utkání čtvrtfinále se hraje v neděli 13. dubna od 17 hodin v Prostějově. Termín kolínského zápasu ještě není znám. Původně se mělo hrát ve středu 16. dubna, ale vzhledem k tomu, že by se souběžně hrálo barážové utkání kolínských hokejistů se Sokolovem, žádá vedení kolínského klubu o jiný termín.

Body: Horák 19, Zuzák 18, Field 11, Ličartovský 10, Sýkora 3, Djukanovič 2, Machač 2 – Sanders 25, Muirhead 18, Nelson 13, Peterka 8, Bohačík 5, Kotas 5. Rozhodčí:  Hošek, Galajda, Linhart.  Střelba za 2 body:  43/23:46/23. Trojky: 18/3:12/2. TH: 13/10:25/22. Doskoky: 29:34. Chyby: 21:17. Průběh: 17:17, 37:39, 51:53. Diváci: 550. Nejlepší hráč: Sanders Levell (Pardubice).