VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sortovní střelci získali na republice pět medailí

Kolín - Sportovní střelci z oddílu DDM Kolín se zúčastnili devatenáctého mistrovství České republiky mládeže ve sportovní střelbě, které se konalo ve sportovní hale v Brandýse nad Labem.

17.4.2012
SDÍLEJ:

Tomáš Dvořák se stal mistrem ČR.Foto: Jiří Pokorný

Skvěle připravené podmínky tamního sportovního oddílu ASK ve spolupráci s dalšími sportovními kluby, sponzory, vedením města, byly zárukou kvalitních výkonů všech 161 účastníků republikového šampionátu.

Novinkou oproti minulým rokům bylo zavedení desetiranného finále pro nejlepších osm dívek a chlapců v kategorii do 14 ti let v disciplíně vzduchová puška 30 ran vleže, které se střílelo na tzv. elektronické terče.

Postup na MČR z kolínského oddílu si vybojovalo celkem jedenáct dětí. „Poprvé náš oddíl obsadil všechny čtyři kategorie,“ uvedl trenér Jiří Pokorný.

Vlastní závody byly rozděleny do dvou hal, v levé části soutěžili chlapci a dívky do 14 ti let, zatímco mladší střelci měli svou soutěž v hale číslo dvě.  V první směně v hale číslo jedna nastoupil ke svému prvnímu velkému závodu Jiří From, který výkonem 293 určitě nezklamal, byť v celkovém pořadí skončil na 43. místě.

Svůj závod ve stejné době absolvovala třináctiletá Kateřina Paprocká, která shodným výkonem z loňského roku 296 obsadila 15. místo z celkových sedmadvaceti dívek.

Velmi dobře střílela v první směně jedenáctiletá Michaela Kopecká. „Dokonce prvních dvacet šest ran neminula desítku, aby v závěru dala dvě devítky a nástřelem 298 bodů obsadila krásné čtvrté místo, za které získala tašku plnou cen,“ podotkl Pokorný.

Ve druhé směně startoval Lukáš Sýkora, kterému se závod moc nepovedl a výkonem 290 bodů obsadil 52. příčku. Lépe si vedl začínající atlet Tomáš Pokorný, který po týdenním atletickém soustředění napálil 297 bodů, což stačilo tentokrát až na 17. místo v celkovém pořadí.

Družstvo kolínských kluků From, Sýkora, Pokorný obsadilo rovněž 17. místo nástřelem 880 bodů.
Ve třetí směně se čekalo na výkony Filipa Nepejchala a Martina Uhra, který pro nervozitu málem ani nepřijel na závody. Prvně jmenovaný, to je jistota kolínského oddílu. A taky nezklamal. Po položkách 100, 100, 99 nástřelem 299 postoupil do osmičlenného finále.

Martin Uher také nezklamal, výkonem 296 bodů obsadil devatenácté místo. Družstvo ve složení Uher, Nepejchal, Paprocká bralo v silné konkurenci 8. příčku z celkových 25 družstev z celé ČR.

Začínající Lukáš Nykl nastřílel svůj lepší standard a tak za výkon 277 obsadil 37. místo. V poslední směně střílel Matěj Zmátlo. Při své premiéře nastřílel 291 bodů, což mu stačilo na dvacáté místo.

Lépe se umístil Lukáš Píša, jenž za výkon 295 bodů obsadil osmou příčku. „Škoda, protože na třetí místo stačilo jen 297 bodů,“ konstatoval Pokorný.

Pak to přišlo. Závod velmi dobře odstřílel Tomáš Dvořák, který vyrovnaným a přesvědčivým způsobem nastřílel opět 300 bodů svou kategorii nejenže vyhrál, ale stal se také mistrem republiky. Zároveň pomohl družstvu ve složení Dvořák, Píša, Kopecká k zisku titulu republikového šampiona mládeže družstev pro rok 2012.

Další vrchol měl přijít odpoledne. Ve finále soutěže chlapců do 14 ti-let nastoupil z pátého místa Filip Nepejchal, jež měl v základním závodě 299 bodů. „Celá hala napjatě sledovala výkony všech střelců, kde náš Filip nastřílel nejvyšší nástřel ve finále 106,6 bodů a o první místo přišel až poslední ranou, kdy vítězný Tuček napálil 10,8 bodů a Filip „jen“ 10,5. I tak je druhé místo obrovským úspěchem, zájem o Filipovu střelbu projevil jak prezident ČSS pan Baroch, tak státní trenér Vladimír Šaňák, kteří byli přítomni při finále soutěže a zúčastnili se předávání cen,“ řekl Jiří Pokorný.

Kolínský oddíl na MČR mládeže získal celkem pět medailí, dva republikové tituly a jedno druhé místo. "Malá oslava proběhla během cesty v nezdravém a nesportovním prostředí McDonalds, kde jsme tradičně rozkrájeli vítězný dort," uzavřel Jiří Pokorný.

 

Autor: Redakce

17.4.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Helena Jiranová (vlevo).

Ptejte se on-line Heleny Jiranové

Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený s dcerou Julií.
7

Jaroslav Svěcený: Na dovolené jsem byl bez houslí. Ke konci jsem měl absťák

Na nový zdroj tepla mohou zájemci získat až 127,5 tisíce korun. Jak na to?

Střední Čechy – Příspěvek už nelze získat na čistě uhelný hotel, ale dotace mohou majitelé domků sloužících k bydlení získat na čtyři rozmanité zdroje tepla: na tepelná čerpadla, na kotle spalující biomasu, na plynové kondenzační kotle a na kotle kombinované (tedy takové, v nichž lze vedle uhlí spalovat i biomasu). K nové vlně kotlíkových dotací ve Středočeském kraji, pro niž je připraveno 502,2 milionu korun, to v pátek přišel říci na krajský úřad ministr životního prostřední Richard Brabec (ANO).

Kam za kulturou? Přečtěte si náš přehled!

Kolínsko - Přinášíme vám přehled víkendových událostí na Kolínsku.

Areál Bartoloměje bude stát o miliony méně

Kolín - Po mnoha průtazích a doplňování odpovědí na spoustu dotazů stavebních firem se konečně pohnulo výběrové řízení na obří rekonstrukci celého areálu chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně. Radnice už otevřela obálky s nabídkami, celkem byly tři. Nyní běží lhůty na odvolání.

V toku řeči Iva Šmoldase se na písničky Pepy Štrosse příliš nedostalo

Kolín /FOTOGALERIE/ – Pod názvem Úsměvy Iva Šmoldase s písničkami Pepa Štrosse se uskutečnil předposlední zářijový čtvrtek zábavný pořad ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně. Písničkář Pepa Štross si na pódium přizval ještě posilu v podobě syna Matěje, příliš písniček ale nezahráli a nezazpívali, nekonečný tok řeči Iva Šmoldase se jen těžko přerušoval.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení