Proti Pardubicím to bylo opět o prsa

Pardubice – Dvakrát se v letošní sezoně nejvyšší soutěže utkali s Pardubicemi a dvakrát to bylo těsné skóre. Pokaždé ale  basketbalisté Kolína tahali za kratší konec. V posledním měření sil  prohráli na palubovce soupeře 64:66.

3.12.2014

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

„Soupeř zaslouženě vyhrál, ale myslím si, že kdyby dnes vyhrál Kolín, bylo by to taky zasloužené, protože kluci bojovali 40 minut. V tom závěru se ale ukázala zkušenost Sanderse, který pár hodin před zápasem sundal sádru. Získal míč v obraně a dal koš z protiútoku, pak trefil další střelu a tím získal vítězství pro Pardubice. Bohužel u nás se znovu projevila slabina na postu rozehrávače a to je ta příčina, proč jsme prohráli," řekl po utkání trenér Kolína Predrag Benáček.

„Souhlasím s tím, že dnes si zasloužily vyhrát oba týmy," uvedl trenér Pardubic Dušan Bohunický.

„My, v té sestavě, ve které současně hrajeme, jsme chtěli hrát hodně aktivně směrem na útočnou polovinu. Tím, že se hostující tým dostal do hry do vnitřního prostoru a my jsme nedokázali v úvodu pokrýt několik situací, dostali jsme se do set play, která nás držela v zápase. Dokázali jsme využít právě jednoduchých clon a hráli jsme dobře pick and roll a to nám přinášelo úspěch. V druhé půli jsme se extrémně trápili na útočné polovině. Myslím si, že kdybychom dokázali proměnit otevřené pozice a layupy, které jsme dneska měli dát, tak by ten zápas měl úplně jiný charakter. Tohoto vítězství si hrozně moc cením, je to v období, kdy se potýkáme se zraněními, celkově ten trénink, ta práce, je nyní hodně náročnější. Hráči nehrají na svých pozicích, na kterých by měli. Velice si vážím, že jsme dokázali uhrát 64 bodů z pohledu obrany, i když samozřejmě jsou tam momenty, které bychom si mohli vyčítat. Pro mě je toto vítězství velice cenné," dodal Bohunický.

Body: Pandula 24, Půlpán 10, Sanders 10, Škranc 10, Bohačík 9, Hezekiah 2, Příhonský  1 – Field 18, Chán 17, Machač 12, Hammond 8, Horák 4, Ličartovský 3, Faifr 2. Střelba za 2 body: 48:23/42:21. Trojky: 27:4/20:4. TH: 17:8/18:10. Průběh: 14:19, 41:37, 55:53.

3.12.2014 VSTUP DO DISKUSE

Výlov rybníku Řeplice.
30

Rybáři pořádají jarní výlovy

Plesová sezóna pokračuje

Rozhýbejte své tělo severskou chůzí

Už jste potkali v lese běžkaře s holemi ale bez lyží? Víte, jaký je rozdíl mezi trekingovou holí a holí na Nordic Walking? Chcete se dostat do kondice, zhubnout nebo si prostě jen užít radost z pohybu s partou stejně nadšených lidí? Přijďte si vyzkoušet Nordic Walking - sport, při kterém zapojíte až 90 procent celého těla.

Na děti čekají maškarní. Kde se odehrají karnevaly?

Kam můžete tento víkend vyrazit s dětmi za zábavou v maskách?

Rozklepou se fotbalistům před kamerami kolena?

Velim – Něco nevídaného zažijí fotbalisté Velimi, účastník krajské I. A třídy. Jejich zápas třetího jarního kola (neděle 26. března) proti Bohemii Poděbrady bude přenášet přímým přenosem Česká televize.

Pozvání na Kmochův Kolín zažijí v pátek v kulturáku

Kolín – V městském společenském domě pozvou krásnou muzikou na blížící se festival Kmochův Kolín dva místní velké dechové orchestry v pátek od 18.00 hodin.