VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pro děvčata z Fit studia Energy byla letošní sezona velmi úspěšná

Kolín – Když vyjely k závodům, nikdy se nevrátily s prázdnou. Členky Fit studio Energy Kolín v letošní sezoně zářily. A to ve všech věkových kategoriích.

14.7.2017
SDÍLEJ:

Fit Studio Energy - Step týmyFoto: Lucie Fligrová

„Za dobrými výsledky však stojí nepředstavitelná celoroční dřina. Trénuje se několikrát týdně, těsně před závody i o víkendech. Již nyní se začínáme pomalu připravovat na novou sezonu. Pevně věříme, že bude alespoň tak úspěšná, jako byla ta letošní,“ uvedla trenérka Lucie Fligrová.

Klub vychovává mladé závodnice ve step a fitness aerobiku. „V současné době máme pět závodních týmů a přípravku, kde se pečlivě připravují budoucí závodnice,“ dodala.

STEP

Za stepové týmy bojovaly o medaile celkem tři závodní týmy. Nejmladší tým 8 – 10 let se sestavou One Direction, tým 11-14 let se sestavou Bon Jovi a nejstarší tým 15 – 17 let se sestavou Brazil. Všechny týmy se účastnily ligových závodů Mistry s Mistry, Bohemia Aerobic Tour a Žij Pohybem v Praze.

Pro nejmladší tým to byla první závodní sezona. To se však na výsledcích vůbec neprojevilo. „Holky první závod v Liberci odstartovaly prvním místem jako zkušené závodnice a všechny přesvědčily, že jsou stoprocentně připraveny,“ podotkla Fligrová.

Celkem za sezonu získaly 7 zlatých, 4 stříbrné a 1 bronzovou medaili. Dále získaly pohár za druhé místo v rámci ligy Bohemia Aerobic Tour v Jičíně. „Skvělé zakončení celé sezony proběhlo na finálovém závodě Žij Pohybem, kde děvčata vyhrála zlatý pohár a stala se tak vítězkami celé ligy,“ potěšilo Lucii Fligrovou.

Sestava: Anna Veselá, Vanesa Ptáčková, Karla Protivínská, Veronika Stará, Agáta Kučerová a Nela Baumruková.

Stepový tým Bon Jovi závodí společně teprve druhým rokem. „Od loňského roku udělala děvčata velký kus práce a velmi se zlepšila,“ řekla Fligrová.

Ze závodů přivezla řadu cenných kovů a obohatila svou sbírku z loňské sezony. První místo obsadily v Hradci Králové, Kutné Hoře, Praze nebo Jičíně. Druhé skončily v Liberci. Zároveň se kolínská děvčata mohou pyšnit titulem vítěz ligy Bohemia Aerobic Tour pro rok 2017.

Sestava: Anna Křížová, Eliška Oupická, Soňa Pernicová, Denisa Kratochvílová, Nicol Poulíčková, Kristýna Vančurová, Barbora Radníková a Adéla Kiliánová.

Nejstarší tým Brazil společně závodí již 10 let. Jsou to zkušené závodnice a každý závod předvádí skvělé výkony. I přes silnou konkurenci v nejstarší kategorii se mohou pochlubit řadou skvělých umístění. První byly v Hradci Králové, Kutné Hoře a Praze. Druhé skončily v Liberci a třetí v Jičíně a Praze. „I zde holky obohatily naši sbírku pohárů ve fitku, když na finálovém závodě Bohemia Aerobic Tour obsadily krásné třetí místo,“ poznamenala Fligrová.

Sestava: Michaela Jelínková, Vanda Raková, Tereza Saulichová, Natálie Pechová, Klára Rauchová, Denisa Jandusová a Jana Hrušková.

FITNESS

V této kategorii oblékaly dres kolínského studia Energy dva závodní týmy. Nejmladší letos soutěžil s choreografií Srdíčka ve věkové kategorii do 8 let.

„Naše nejmladší holčičky udělaly od loňského roku obrovský pokrok a užily si tak velmi vydařenou sezonu, ve které posbíraly pět zlatých, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. Pro letošní rok se mohou pyšnit titulem vítězů ligy Bohemia aerobic tour pro rok 2017,“ vyjmenovala úspěchy trenérka Martina Pechová.

Sestava: Rozárka Petráková, Domča Vošoustová, Natálka Ryšavá, Lenička Křičková, Nelča Nápravníková, Gabča Špuláková, Lucka Horová, Anetka Vančurová a Barča Ševčíková.

Druhý fitness tým vystoupil na závodní ploše se skladbou Disco v kategorii 9-11 let. „Tento tým společně trénuje již třetím rokem. Holky v přípravě zabraly naplno, a to jim pomohlo vystoupat na bednu hned několikrát. Tento tým má po letošní sezoně na kontě jednu zlatou, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili,“ objasnila Pechová.

Sestava: Klára Růžičková, Nela Holoubková, Emma Žaludová, Adéla Ševčíková, Agáta Kučerová, Natálie Červinková, Martina Bartůňková.

Klub hledá nové talenty

Přestože jsou týmy velmi úspěšné, dveře případným zájemkyním nejsou zavřené. Naopak. „Máte-li doma holčičku ve věku 6 až 13 let, která miluje aerobic a ráda by se k nám připojila, určitě se za námi přijďte podívat. Sídlíme ve výměníku vedle školy Prokopa Velikého a jsme také na facebooku,“ hlásí Lucie Fligrová.

Autor: René Volf

14.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vizualizace budoucí podoby tréninkové a sportovní haly v Borkách
3

Kolín dolaďuje poslední detaily sportovní haly

Ilustrační foto.

KRIMI MIX: Házel odpadky ze třetího patra

Vytíženou cyklostezku možná osvětlí solární lampy

Hradišťko I – Obec Veltruby letos uspěla s žádostí v grantovém programu TPCA pro Kolínsko s projektem na osvětlení cyklostezky od bývalé firmy Písek – Beton do Hradišťka. „V hlasování veřejnosti jsme skončili na krásném třetím místě. Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kteří nám dali hlas. I díky tomuto hlasování jsme získali dotaci ve výši 700 tisíc korun,“ říká starosta Ivan Kašpar.

K vrcholům turistické sezony bude patřit příjezd harleyářů

Střední Čechy – Jaký symbol by bylo ideální použít pro turistickou nabídku Středočeského kraje? Nemusí to být zrovna silueta Karlštejna, což by asi leckoho napadlo v prvním plánu. Možností se může nabízet víc. Což třeba jedinečná podoba chrámu svaté Barbory? Nebo snad stylizovaný skanzen? A pokud bychom chtěli být aktuální a připomenout si chystané akce k stému výročí ukončení první světové války a vzniku samostatného Československa, nabízelo by se i Konopiště – vždyť smrtí tamějšího pána v Sarajevu hrůzy Velké války vlastně začaly…

FOTO: Mládežnický fotbal ve výsledcích

Kolín – Fotbalové mládežnické týmy z Kolínska mají za sebou další kolo v okresních soutěžích. A jak se jim vedlo?

Debata o budoucnosti nemocnic měla spíš podobu hádky o minulých krocích

Střední Čechy – Se ziskem v řádu milionů korun – od jednoho do devíti – hospodařily uplynulém roce krajské nemocnice v Benešově, Příbrami a Kolíně. V úterý to na jednání středočeských zastupitelů uvedl náměstek hejtmanky Martin Kupka (ODS), jehož kompetencí je oblast zdravotnictví. Dvě nemocnice se naopak propadly do hluboké ztráty: ta se v případě mladoboleslavské nemocnice vyšplhala na 71,4 milionu korun – a v případě nemocnice v Kladně dokonce 171,4 milionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení