Plavci získali na přeborech dvacet medailí

Kolín – Kolínští plavci nezahálí a mají za sebou další porci závodů. Tentokrát se  vydala výprava reprezentantů Sportovního oddílu plavání Kolín do Příbrami na Zimní přebor Středočeského kraje žactva.

8.1.2013

Marie Neumannová.Foto: Petr Černý

Krajský přebor pro třinácti a čtrnáctileté plavce byl zároveň kvalifikací na zimní mistrovství České republiky. Kolínský oddíl zde zastupovalo osm plavců, kterým se podařilo vybojovat celkem 20 medailí.

V kategorii třináctiletých plavců vybojovala nejvíce medailí Denisa Försterová. Jejím úlovkem se stalo celkem pět cenných kovů. Přebornicí Středočeského kraje se stala v závodu na 400 m volným způsobem a v dalších kraulových disciplínách, v závodech na 50, 100, 200 a 800 m volným způsobem, brala pokaždé stříbro.

Medailovou sbírku doplnila ještě dvěma šestými místy v polohových závodech na 200 a 400 m.

Čtyři medaile se podařilo vybojovat Dennisu Slavíkovi, který se stal přeborníkem kraje v závodu na 100 m volným způsobem. Dvě stříbrné medaile vybojoval ve sprintu na 50 m volným způsobem a v závodu na 400 m volným způsobem a bronz si vyplaval v disciplíně 200 m znak.

Jen těsně za medailovými pozicemi, na nepopulárním čtvrtém místě, skončil v polohovém závodu na 400 m. V závodech na 100 m znak a 200 m volným způsobem dosáhl shodně na páté místo.

Poslední medaili v kategorii třináctiletých se podařilo vybojovat Martinu Tomanovi, a to bronzovou v disciplíně 200 m motýl. Na poloviční trati dohmátl na výborném pátém místě a dvě sedmé příčky vybojoval v závodech na 100 a 400 m volným způsobem. Ve sprintu na 50 m volným způsobem a v polohovém závodu na 400 m skončil na osmém místě.

Poslední třináctiletou kolínskou závodnicí byla Eliška Dvořáková. Ta sice nedosáhla na medaili, přesto si vedla velice dobře a doplavala si pro dvě devátá místa v závodu na 50 m volným způsobem a v disciplíně 100 m prsa. V závodu na 20 0m volným způsobem pak skončila desátá.

V kategorii čtrnáctiletých plavců se medailově nejvíce dařilo Šárce Vosecké, která v Příbrami vybojovala pět cenných kovů. Čtyřikrát rozhoupala na krku stříbrnou medaili, a to za výkony v disciplínách 100 a 200 m prsa a v závodech na 100 a 200 m znak. Medailovou sbírku pak doplnila bronzem v krátké stometrové polohovce. K pěti medailím přidala ještě výborné čtvrté místo v polohovém závodu na 200 m.

Čtyři medaile vybojovala další závodnice Eliška Zelená. Třikrát doplavala na stříbrné pozici, a to v disciplíně
200 m motýl a v závodech na 400 a 800 m volným způsobem, a čtvrtou medaili, bronzovou, vybojovala ve sprintu na 50 m volným způsobem. V disciplínách 100 m motýl, 100 m volným způsobem a v polohovém závodu na 400 m doplavala vždy na čtvrtém místě. V posledním startu na 100 m znak dohmátla na výborné páté pozici.

Poslední medaili v kategorii čtrnáctiletých plavců přivezl do Kolína Michael Cepek, když v závodu na 100 m volným způsobem dohmátl po výborném výkonu na třetím místě. Třikrát doplaval na výborném čtvrtém místě, a to ve sprintu na 50 m volným způsobem a v závodech na 100 a 200 m znak. V závodu na 400 m volným způsobem dosáhl na páté místo a dvakrát šestý skončil v závodu na 200 m volným způsobem a v polohovém závodu na 400 m.

Osmou kolínskou závodnicí byla v Příbrami Veronika Puchnerová. Ta na medaili nedosáhla, i když v několika závodech k ní měla velmi blízko. Ve sprintu na 50 m volným způsobem doplavala těsně čtvrtá a stejné čtvrté místo obsadila v disciplíně 200 m motýl. V závodu na 800 m volným způsobem doplavala pátá a dvě šestá místa obsadila v disciplíně 100 m motýl a v polohovém závodu na 400 m.

„Dvacet medailí je opravdu výborný výsledek, i když v několika závodech chyběl našim plavcům k dalším medailím jen krůček. Naše sbírka tak mohla být bohatší. Uvidíme, nakolik budou výkony stačit na republice. Věřím, že nejméně šest plavců se na mistrovství probojovalo," uvedl trenér Petr Černý.

Kolínští florbalisté získali na největším světovém turnaji bronz

Kolín – V polovině srpna proběhl v Praze jubilejní 25. ročník florbalového Czech Open. Jedná se o největší florbalový turnaj na světě a tato prestižní akce je již tradiční součástí kolínské přípravy na novou sezonu.