VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Plavci byli třetí mezi týmy

NYMBURK - Skvělou účast zaznamenal Sportovní oddíl plavání Kolín na 33. ročníku Ceny Osvobození města Nymburka.

16.5.2007
SDÍLEJ:

Horní zleva: J.Červinka,J.Dařílek,D.Vejdělek,J.Svoboda,O.Kučera,J.Kubica,M.Váňa.Střed zleva: P.Kubátová,E.Kavříková,K.Sýkorová,M.Neumannová,J.Dušek,E.Serbusová,M.Cepek,M.Slavík.Dolní zleva: O.Vít,R.Chlád,K.Nováková,K.Chládová,A.Kavřík,P.Davídek.Foto: DENÍK/Petr Černý

Po dlouhé době se na závody vypravila skupina plavců čítající jedenadvacet členů. „Tak vysokou účast jsme už měli, naposledy před dvěma roky,“ pochvaloval si vedoucí trenér kolínských plavců Miloslav Lhotka a dodal: „A to bylo ještě před rekonstrukcí kolínského bazénu.“

I díky početnému zastoupení se kolínským plavcům podařil husarský kousek, když z celkového počtu deseti zúčastněných oddílů obsadili celkové třetí místo. Díky výborným výkonům se jim podařilo vybojovat celkem třináct medailí a další skvělá umístění, která v konečném součtu znamenala onen bronzový stupínek v hodnocení oddílů.

Nejúspěšnějším plavcem co do počtu získaných medailí byl jednoznačně Jakub Svoboda, který si vyplaval kompletní sbírku cenných kovů. Zlato v disciplíně 100 m motýl, stříbro v závodu na 100 m volným způsobem a bronz v polohovém závodu na 100 m.

Dvakrát se na stupně vítězů postavili další dva kolínští závodníci. Michal Váňa doplaval zlatý v závodu na 100 m volným způsobem a stříbrný v disciplíně 100 m znak a Kristýna Sýkorová pak vydobyla dvě stříbrné medaile, a to v disciplínách 50 m motýl a 50 m volným způsobem.

Další stříbrné medaile vybojovali Kateřina Nováková v závodu na 100 m volným způsobem a Ondřej Vít v disciplíně 100 m prsa. Ostatní čtyři medaile, které získali kolínští závodníci, byly bronzové. V závodu na 50 m znak si pro jednu z nich doplaval Jakub Dušek, v disciplíně 50 m prsa vybojovala další Edita Kavříková, třetí pak vyplaval Dan Vejdělek v disciplíně 100 m motýl a poslední medaili vybojoval nejmladší plavec Sportovního oddílu plavání Kolín Denis Slavík v disciplíně 50m prsa.

Nejenom medailemi lze ale měřit úspěšnost závodníků. Za vyjmenování rozhodně stojí všichni ti, kteří byli stoprocentně úspěšní v počtu zlepšených osobních rekordů. Celkem sedm kolínských plavců vylepšilo všechny osobáky ve všech startech. Mezi nimi byli již zmínění medailisté Denis Slavík a Michal Váňa, druhý nejmladší závodník z Kolína Michael Cepek, dále Jan Dařílek a Ondřej Kučera a závodnice Pavlína Kubátová a Eliška Serbusová.

„Byly to určitě velmi úspěšné závody. Především vysokou účastí a rozhodně také třetím místem v celkovém hodnocení oddílů. Takové umístění jsme na těchto závodech nezaznamenali již řadu let. A to nám ještě chybí závodníci v kategorii staršího žactva, o které jsme přišli v důsledku rekonstrukce kolínského bazénu a následného dojíždění do Kutné Hory. Rozhodně si zaslouží pochvalu všichni naši plavci, protože výkony všech se projevily na konečném výsledku,“ zhodnotil závody Miloslav Lhotka.

16.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Velkoosecký vrh 2017.
36

OBRAZEM: Ve Velkém Oseku vrhali nože i sekery

Helena Jiranová (vlevo).

Ptejte se on-line Heleny Jiranové

Jaroslav Svěcený: Na dovolené jsem byl bez houslí. Ke konci jsem měl absťák

Praha /ROZHOVOR/ – Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený tvrdí, že jeho pracovní zápřah nemá dobrý vliv na jeho zdraví. Proto se rozhodl zvolnit, více si vybírat koncertní místa. Když se ale s ním bavíte, říkáte si, jak to muselo vypadat, než zvolnil. Chrlí ze sebe jednu myšlenku za druhou, jeden projekt za druhým. A to si jistě ještě mnohé nápady schovává na příště. Jeho život posledních týdnů zasáhly dvě události. Jednak si po dlouhých letech dopřál s manželkou společnou dovolenou u moře. A pak jeho dcera Julie získala třetí místo na prestižní houslové soutěži. O tom všem jsme si povídali.

Na nový zdroj tepla mohou zájemci získat až 127,5 tisíce korun. Jak na to?

Střední Čechy – Příspěvek už nelze získat na čistě uhelný hotel, ale dotace mohou majitelé domků sloužících k bydlení získat na čtyři rozmanité zdroje tepla: na tepelná čerpadla, na kotle spalující biomasu, na plynové kondenzační kotle a na kotle kombinované (tedy takové, v nichž lze vedle uhlí spalovat i biomasu). K nové vlně kotlíkových dotací ve Středočeském kraji, pro niž je připraveno 502,2 milionu korun, to v pátek přišel říci na krajský úřad ministr životního prostřední Richard Brabec (ANO).

Kam za kulturou? Přečtěte si náš přehled!

Kolínsko - Přinášíme vám přehled víkendových událostí na Kolínsku.

Areál Bartoloměje bude stát o miliony méně

Kolín - Po mnoha průtazích a doplňování odpovědí na spoustu dotazů stavebních firem se konečně pohnulo výběrové řízení na obří rekonstrukci celého areálu chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně. Radnice už otevřela obálky s nabídkami, celkem byly tři. Nyní běží lhůty na odvolání.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení