Na Kolínské desítce se sešlo 122 běžců

Kolín – Velmi zdařený 7. ročník má za sebou běžecký závod na 10 000 metrů „Kolínská desítka." Na start tohoto závodu se postavilo celkem 122 běžců a běžkyň.

6.9.2013

Kolínská desítka se letos mohla pochlubit skvělou účastí.Foto: Deník/Michal Bílek

Nejrychleji absolvoval trať závodu Pavel Dymák z Hvězdy SKP Pardubice, který dosáhl času 32:33 min. a o více než minutu porazil kolínského odchovance Jiřího Milera z AŠ Mladá Boleslav (33:37). Třetí příčku vybojoval Michal Kovář z Pacova (34:17).

Výborného času dosáhla jedna z nejlepších současných českých běžkyň Monika Preibischová z Mariánských Lázní, která pokořila desetikilometrovou trať v čase 35:26 min. a doběhla na celkovém 12. místě.  Za povšimnutí stojí i čas kolínského dorostence Matouše France, který se dostal pod 35 minut (34:47) a doběhl celkově jako osmý.

Rozhýbejte své tělo severskou chůzí

Už jste potkali v lese běžkaře s holemi ale bez lyží? Víte, jaký je rozdíl mezi trekingovou holí a holí na Nordic Walking? Chcete se dostat do kondice, zhubnout nebo si prostě jen užít radost z pohybu s partou stejně nadšených lidí? Přijďte si vyzkoušet Nordic Walking - sport, při kterém zapojíte až 90 procent celého těla.

Na děti čekají maškarní. Kde se odehrají karnevaly?

Kam můžete tento víkend vyrazit s dětmi za zábavou v maskách?

Rozklepou se fotbalistům před kamerami kolena?

Velim – Něco nevídaného zažijí fotbalisté Velimi, účastník krajské I. A třídy. Jejich zápas třetího jarního kola (neděle 26. března) proti Bohemii Poděbrady bude přenášet přímým přenosem Česká televize.

Pozvání na Kmochův Kolín zažijí v pátek v kulturáku

Kolín – V městském společenském domě pozvou krásnou muzikou na blížící se festival Kmochův Kolín dva místní velké dechové orchestry v pátek od 18.00 hodin.