Kolín – Poděbrady 3:2

Domácí nastoupili v téměř nejsilnější možné sestavě, jenže na první set to bylo málo. Hůř přihrávali a neprosazovali se v útoku. Pak ale výrazně zlepšili hru v poli i na síti, přidali také dobrou obranu na bloku – bylo z toho rázem vedení 2:1.

Ovšem Poděbrady zabojovaly a dotáhly zápas do tie-breaku. Kolín v něm byl od začátku lepší, hostům dělala problém přihrávka a smečaře se dařilo zastavovat dobrou obranou. Domácí zaslouženě vyhráli.

Sestava: Špringer, Matlas, Havlíček, V. Blažek, Tomíšek, Adámek, Havel (libero). Sety: – 22, 16, 21, –20, 13.

Kolín – Poděbrady 3:0

Rozhodla koncovka prvního setu. Kolín sice prohrával o sedm bodů, ale taktickou a trpělivou, ale na druhou stranu i odvážnou hrou senzačně srovnal. Poděbrady byly psychicky dole, prakticky neútočily a Kolín první sadu urval pro sebe. Domácí to obrovsky nakoplo a v dalších dvou setech hosty suverénně přehráli.

Výborně si vedl především juniorský blokař Havlíček, který prakticky vymazal nejlepšího poděbradského smečaře. Kolínu nyní patří páté místo v tabulce. V sobotu zajíždí k poslednímu zápasu podzimní části sezony na kurty prvních Čelákovic.

Sestava: Špringer, Matlas, Havlíček, V. Blažek, Tomíšek, Adámek, Havel (libero). Sety: 26, 19, 14.