Kolínští florbalisté vstoupili do nové sezony úspěšně

Kolín – Kolínský florbalový klub FBC Pitbulls zahájil novou sezonu a jako první se v lize představil mužský „A" tým. Po postupu do nejvyšší regionální soutěže čekali na Kolín silní soupeře, tradiční rival FbK Wildcats Praha a zkušené mužstvo Hlásná – DDM Praha 10 B.

4.10.2014

Útočník Martin Chyba přijímá gratulace od spoluhráčů.Foto: Markéta Novotná

Kolín – Wildcats 12:2

Utkání obou soupeřů nabízejí tradičně vyrovnaný průběh a podobný vývoj se očekával i od tohoto střetnutí. Papírové předpoklady však vzaly rychle za své. Do zápasů vstoupil Kolín na výbornou a již ve 3. minutě vedl 1:0, prosadil se kapitán Kukal.

Průběh první třetiny byl od této branky plně v režii Pitbullů. Od navýšení náskoku dělili hráče Kolína jen nepřesnosti v zakončení. Přesto do konce třetiny Kolín dokázal mezi 10. a 14. minutou najít recept na obranu Wildcats. Prosadili se Psota, Skoták a hráč Wildcats si vstřelil vlastní branku – 4:0.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu. Kolín na hřišti dominoval, ojedinělé šance soupeře chytil brankář domácích a Pitbullům se podařilo navýšit náskok. Do střelecké listiny se zapsali Chyba a Hlavatý.

Třetí třetina pouze uzavřela vydařené utkání. Kolín v ní vstřelil šest branek. Postupně se prosadili Kukal, Smejkal, Louda, Smejkal, Chyba a Novotný. Wildcats sice dosáhli korekce výsledku, když se po dvou nedorozuměních v kolínské obraně prosadili i oni, ale na pohodlném vítězství Kolína se již nic nezměnilo. Kolín zvítězil 12:2 a připsal si první tři body do tabulky.

Branky: Chyba 2, Kukal 2, Smejkal 2, Hlavatý, Louda, Novotný, Psota, Skoták, vlastní. Třetiny: 4:0, 2:0, 6:2.

Hlásná – Kolín 4:4

Oba týmy si byly vědomy kvalit soupeře, takže úvod zápasu byl vlažnější a jednalo se spíše o takové oťukávání.

Do utkání vstoupil lépe tým Hlásné, který po pěti minutách využil neurovnanosti v obranné hře Kolína. Kolín se nemohl dostat do utkání, přesto se mu podařilo vyrovnat, když střela Smejkala na přední tyč skončila v brance. O chvíli později šel Kolín po akci Cíchy a zakončujícího Chyby do vedení.

Pitbullové si hlídali náskok a v závěru třetiny stačilo podržet míček za brankou. Při tomto úkonu ovšem bránící hráč Kolína o míček přišel, následovala střela a bylo vyrovnáno. Druhá třetina byla opět vyrovnaná. Kolín měl od 4. minuty možnost přesilové hry, ale nedokázal ji využít. Přesto se následně dostal do vedení, když Cícha zužitkoval přihrávku Skotáka.

Třetí třetina Kolínu nevyšla, ačkoliv se jeho hráči snažili o navýšení náskoku, branky stříleli hráči DDM.
V 5. minutě vyrovnal Smutný a po sérii šancí překonal o pět minut později brankáře Lepšího Zoth. Kolín reagoval dvě minuty na to Novotným.

V závěru utkání měli hráči Kolína možnost přesilové hry, která ovšem Pitbullům vůbec nevyšla a jen díky skvělým zákrokům Lepšího sám Kolín neinkasoval. „V úplném závěru jsme sice branku vstřelil, ale rozhodčí ji neuznali, protože podle všeho přišla vteřinu po závěrečné siréně," uvedl předseda kolínského lubu Petr Cícha.

Z druhého utkání si tak Pitbullové odvážejí cenný bod za remízu 4:4.

Branky: Cícha, Chyba, Novotný, Smejkal. Třetiny: 2:2, 0:1 ,2:1.
Sestava: Cimpl, Lepší – Hlavatý, Psota, Skoták, Cícha, Louda, Kukal, Chyba, Smejkal, Novotný.