Basketbal

Basketbalová klání byla zakončena turnaji kategorie 8.-9. tříd. Ten dívčí se odehrával v tělocvičně 1. ZŠ Kolín a v konkurenci 11 škol, které byly rozděleny do 2 skupin, z nichž první dva týmy si zahrály semifinále a poté o zlato a bronz, a další o celkové umístění, si nejlépe vedly celky ZŠ Lipanská a kolínského gymnázia, které se utkaly v dramatickém finálovém utkání. To nakonec o jediný bod vyhrály gymnazistky v poměru 14:13. Bronz pak vybojovala děvčata ZŠ Masarykova, která v neméně dramatickém utkání o 3. místo porazila žákyně ZŠ Červené Pečky 10:8.

Chlapecký turnaj probíhal v hale SOŠ informatiky a spojů a účastnilo se jej 10 týmů. O zlatých medailích se rozhodovalo opět mezi kolínským gymnáziem a tentokrát chlapci ze ZŠ Masarykova a v utkání jasně dominovali 29:11 gymnazisté. Pohár za 3. místo získali chlapci ze ZŠ Bezručova po jasné výhře 21:2 nad hráči ZŠ Kmochova.

Pořadí v turnajích

Dívky: 1. Gymnázium Kolín, 2. ZŠ Lipanská, 3. ZŠ Masarykova, 4. ZŠ Červené Pečky, 5. ZŠ Velim, 6. ZŠ Prokopa Velikého, 7. ZŠ Zásmuky, 8. ZŠ Mnichovická, 9. ZŠ Kmochova, 10. ZŠ Bezručova, 11. ZŠ Ovčárecká.

Chlapci: 1. Gymnázium Kolín, 2. ZŠ Masarykova, 3. ZŠ Bezručova, 4. ZŠ Kmochova, 5. ZŠ Prokopa Velikého, 6. ZŠ Mnichovická, 7. ZŠ Lipanská, 8. ZŠ Červené Pečky, 9. ZŠ Zásmuky, 10. ZŠ Ovčárecká.

Kolínské sportovní dny ZŠ 2017 - cyklistika.

Cyklistika

Posledním desátým sportem byla cyklistika. Její soutěže se opět odehrály v areálu Kmochova ostrova. V boji o osm sad medailí si zde mezi 234 závodníky nejlépe vedli chlapci a dívky z vedoucí ZŠ Prokopa Velikého, kteří tak nedali žádnou šanci svým pronásledovatelům. Těsně druzí skončili mladí cyklisté z loňské nejlepší ZŠ Velim a pro celkové pořadí bylo velmi důležité třetí místo ZŠ Lipanská.

Medailisté z cyklistických soutěží

Chlapci 1.-3. třída: Severyn (1.ZŠ), Hendrych (Cerhenice), Hřebejk (3.ZŠ)
Dívky 1.-3. třída: Jelínková (6.ZŠ), Sajverová (2.ZŠ), Spoustová (3.ZŠ)
Chlapci 4.-5. třída: Macháček (Zásmuky), Jura (5.ZŠ), Pilný (4.ZŠ)
Dívky 4.-5. třída: Šulcová (2.ZŠ), Štusová 4.ZŠ), Jurová (5.ZŠ)
Chlapci 6.-7. třída: Houžvička (4.ZŠ), Kopec (4.ZŠ), Mašín (7.ZŠ)
Dívky 6.-7. třída: Pleskačová (2.ZŠ), Hendrychová (Cerhenice), Ehrmanová (2.ZŠ)
Chlapci 8.-9. třída: Novák (Velim), Šálek (1.ZŠ), Jareš (6.ZŠ)
Dívky 8.-9. třída: Němcová (Velim), Voglová (3.ZŠ), Bohatová (3.ZŠ)

Kolínské sportovní dny 2017 - korfbal.
Kolínské sportovní dny ZŠ, 4. den

Je dobojováno!

Výsledky pátečních soutěže definitivně určily výsledek Kolínských sportovních dnů 2017, i když ke změně na pomyslných stupních vítězů se proti čtvrtku již nic nezměnilo. V konkurenci 22 škol, které do soutěží zapojily celkem 1832 chlapců a děvčat, potřetí v historii Kolínských sportovních dnů zvítězila ZŠ Kolín, Prokopa Velikého, která o devět bodů předčila chlapce a dívky ze ZŠ Kolín, Lipanská, pro něž je toto umístění historickým úspěchem.

Bronzovou příčku vybojovali sedminásobní vítězové ze ZŠ Kolín, Masarykova se tříbodovým odstupem na stříbrnou příčku. Nejlepší mimokolínskou školou se jako už tradičně stala po závěrečném finiši na šestém místě ZŠ T.G.M. Velim. Medailovému pořadí jasně kralovali závodníci kolínské „trojky" před „dvojkou" a „čtyřkou".

Kolínské sportovní dny ZŠ 2017 - fotbal.
Kolínské sportovní dny ZŠ, 3. den

Konečné pořadí soutěže

1. ZŠ Prokopa Velikého, Kolín 133,5, 2. ZŠ Lipanská, Kolín 124,5, 3. ZŠ Masarykova, Kolín 121,5, 4. ZŠ Kmochova, Kolín 112, 5. ZŠ Mnichovická, Kolín 107,5, 6. ZŠ T.G. Masaryka Velim 104, 7. ZŠ Bezručova, Kolín 88,5, 8. ZŠ Ovčárecká, Kolín 86, 9. ZŠ Pečky 78,5, 10. ZŠ Zásmuky 64,5, 11. Gymnázium Kolín 64, 12. ZŠ Týnec nad Labem 52, 13. Masarykova ZŠ Velký Osek 49,5, 14. ZŠ Červené Pečky 46,5, 15. ZŠ Kouřim 29, 16. ZŠ Plaňany 27,5, 17. ZŠ Býchory 25,5, 18. ZŠ Cerhenice 10, 19. ZŠ Starý Kolín 7,5, 20. ZŠ Žiželice 6, 21. ZŠ Radim 5, 22. ZŠ Krakovany 2

Kolínské sportovní dny ZŠ 2017 - volejbal.
Kolínské sportovní dny ZŠ 2017, druhý den

Medailové pořadí

ZŠ Prokopa Velikého, Kolín 20-14-17, ZŠ Kmochova, Kolín 11-4-3, ZŠ Lipanská, Kolín 10-10-7, ZŠ T.G. Masaryka Velim 8-2-3, ZŠ Masarykova, Kolín 7-14-13, ZŠ Pečky 7-3-2, ZŠ Mnichovická, Kolín 6-14-8, ZŠ Bezručova, Kolín 6-8-6, ZŠ Ovčárecká, Kolín 5-6-6, Gymnázium Kolín 5-4-8, ZŠ Zásmuky 5-2-5, ZŠ Týnec nad Labem 3-3-1, Masarykova ZŠ Velký Osek 1-4-2, ZŠ Býchory 1-0-1, ZŠ Červené Pečky 0-3-2, ZŠ Kouřim 0-2-5, ZŠ Plaňany 0-2-1, ZŠ Cerhenice 0-2-0, ZŠ Radim 0-1-1, ZŠ Starý Kolín 0-0-2.

Letošní Kolínské sportovní dny základních škol byly slavnostně zakončeny předáním pohárů za celkové umístění a šeků na sportovní vybavení v amfiteátru na Kmochově ostrově v pondělí 12. června.