VYBERTE SI REGION

Kolín se s lídrem extraligy držel jen poločas

Kolín – Sedmé kolo nejvyšší korfbalové soutěže nabídlo pouze jeden duel. Znojmo totiž o víkendu bojovalo na Europa Shieldu a jeho utkání s Brnem bylo odložené. Odehrál se tak jen souboj mezi Kolínem a Českými Budějovicemi, který skončil výhrou jihočeského družstva 26:17.

28.1.2016

Kolínští korfbalisté (v tmavém) prohráli s Brnem o 23 bodů.Foto: Foto: KK Brno

Kolín – České Budějovice 17:26

Mělo jít o jasnou záležitost, poslední tým tabulky však tomu prvnímu kladl nečekaný odpor. Vembloudi drželi s Jihočechy v prvním dějství krok a do šaten šli za nadějného stavu 14:16.

„Tentokrát jsme se sešli skoro kompletní a hned to bylo znát. Sice spolu netrénujeme, takže je to obtížné, ale
v podobném složení můžeme důstojně konkurovat každému celku. Nutno říct, že Budějovice byly naopak oslabené o některé hráče. Škoda, že se naši kluci nemohli trefit ve druhém poločase do koše. I tak jsme sehráli náš nejlepší letošní zápas," komentovala kolínská hrající trenérka Radka Čermáková.

Po poločase se přeci jen projevila větší kvalita Českých Budějovic, které si došly nakonec k celkem pohodlnému vítězství 26:17.

„Kolín nás nijak nepřekvapil, spíš jsme hráli ze začátku dost blbě. Soupeř měl navíc dost penalt. Dělali jsme dost chyb v obraně, což bylo dané naší nekoncentrovaností. Ve druhé půli jsme si dávali větší pozor na fauly a už to šlo," popsala budějovická reprezentantka Martina Klacková.

V dresu vítězů exceloval
s jedenácti trefami Vlastimil Krejčí, který se tak osamostatnil na čele střelecké tabulky extraligy. Na druhém místě mu sekunduje spoluhráč Jakub Bláha.

„Vlastovi se v posledních duelech hodně daří. Proměňuje šance, hraje prostě dobře," pochválila Klacková svého spoluhráče.

Jihočeský tým tak v tabulce zvýšil svůj náskok na čele
na tři body. Druhé Znojmo a třetí Prostějov však mají o zápas méně.

Příští víkend by měla do extraligových bojů zasáhnout reprezentace do 23 let. V sobotu se má utkat se Znojmem a
v neděli s Českými Budějovicemi.

Nejlepší střelci: Čejková Denisa 7, Čermáková Radka 6, Šimek Jan 3 – Krejčí Vlastimil 11, Bláha Jakub 6. Poločas: 14:16.

1. Č. Budějovice⋌ 6  4 1  1 137:108 9
2. Znojmo⋌ 5  3 0  2 112:97  6
3. Prostějov⋌ 5  3 0  2 107:111 6
4. Brno⋌ 4  2 1  1 112:74  5
5. U 23⋌ 1  0 0  1  17:26  0
6. Mochov⋌ 5  0 0  5  63:132 0

Autor: Jan Pařík