Kolín se s lídrem extraligy držel jen poločas

Kolín – Sedmé kolo nejvyšší korfbalové soutěže nabídlo pouze jeden duel. Znojmo totiž o víkendu bojovalo na Europa Shieldu a jeho utkání s Brnem bylo odložené. Odehrál se tak jen souboj mezi Kolínem a Českými Budějovicemi, který skončil výhrou jihočeského družstva 26:17.

28.1.2016

Kolínští korfbalisté (v tmavém) prohráli s Brnem o 23 bodů.Foto: Foto: KK Brno

Kolín – České Budějovice 17:26

Mělo jít o jasnou záležitost, poslední tým tabulky však tomu prvnímu kladl nečekaný odpor. Vembloudi drželi s Jihočechy v prvním dějství krok a do šaten šli za nadějného stavu 14:16.

„Tentokrát jsme se sešli skoro kompletní a hned to bylo znát. Sice spolu netrénujeme, takže je to obtížné, ale
v podobném složení můžeme důstojně konkurovat každému celku. Nutno říct, že Budějovice byly naopak oslabené o některé hráče. Škoda, že se naši kluci nemohli trefit ve druhém poločase do koše. I tak jsme sehráli náš nejlepší letošní zápas," komentovala kolínská hrající trenérka Radka Čermáková.

Po poločase se přeci jen projevila větší kvalita Českých Budějovic, které si došly nakonec k celkem pohodlnému vítězství 26:17.

„Kolín nás nijak nepřekvapil, spíš jsme hráli ze začátku dost blbě. Soupeř měl navíc dost penalt. Dělali jsme dost chyb v obraně, což bylo dané naší nekoncentrovaností. Ve druhé půli jsme si dávali větší pozor na fauly a už to šlo," popsala budějovická reprezentantka Martina Klacková.

V dresu vítězů exceloval
s jedenácti trefami Vlastimil Krejčí, který se tak osamostatnil na čele střelecké tabulky extraligy. Na druhém místě mu sekunduje spoluhráč Jakub Bláha.

„Vlastovi se v posledních duelech hodně daří. Proměňuje šance, hraje prostě dobře," pochválila Klacková svého spoluhráče.

Jihočeský tým tak v tabulce zvýšil svůj náskok na čele
na tři body. Druhé Znojmo a třetí Prostějov však mají o zápas méně.

Příští víkend by měla do extraligových bojů zasáhnout reprezentace do 23 let. V sobotu se má utkat se Znojmem a
v neděli s Českými Budějovicemi.

Nejlepší střelci: Čejková Denisa 7, Čermáková Radka 6, Šimek Jan 3 – Krejčí Vlastimil 11, Bláha Jakub 6. Poločas: 14:16.

Krátké zprávy z Kolínska, aneb kam za zábavou

Přinášíme vám přehled toho, co se aktuálně na Kolínsku chystá.

Policisté rozdávali reflexní vesty

V pondělí mohli řidiči v Kolíně získat z rukou kolínských policistů reflexní vesty. Policisté vesty rozdávali v rámci preventivní akce.

Maškary prošly městysem Cerhenice

Cerhenice - Už v sobotu v devět hodin ráno vyšel průvod maškar do spodní části Cerhenic.

DOTYK.CZ

Chystá se bič na soukromé lékaře

Soukromých ambulancí je jako hub po dešti. Zbytečně prodražují výdaje pojišťoven, tvrdí ministerstvo zdravotnictví. Očaři, plicaři nebo ortopedové totiž často pracují „dvoukolejně" – kromě soukromé ambulance mají i úvazek v nemocnici. Podle vedení resortu si odtud „vyzobávají" nejlukrativnější pacienty. To zarazíme, plánuje poradce ministra Roman Prymula.