Volejbalisté derby prohráli, doma ale splnili roli favorita

Kolín - Kolínští volejbalisté mají za sebou další utkání ve Středočeském přeboru 2. třídy.

16.9.2009

Z utkání Kolín - Poříčany (3:0).Foto: Deník/ Michal Bílek

Kutná Hora - Kolín 3:2 (21,-19,18,-16,10)

Zápas s nešťastnou koncovkou. A také poznamenaný téměř neregulérními podmínkami. Středočeský přebor druhé třídy se hraje na venkovních hřištích - a to se ukázalo jako velká nevýhoda. V mimořádně větrném dni bylo velmi obtížné hrát.

Kolínští začali na hřišti tradičního soupeeře dobře - celkem přesvědčivě vyhráli první set. Jenže pak začal Kolín ztrácet na přihrávce podání, častěji chyboval. Tahanice o sety dospěla až do tie-breaku. Kolín v něm zpočátku nadějně vedl o tři body, závěr ale ztratil.

Sestava Kolín: Ladýř, Blažek L., Šotola P. Šotola M. (Špringer J.), Adámek, Blažek V.

Kutná Hora - Kolín 3:2 (-25,-22,14,18,12)

Snad ještě smolnější utkání. Po vybojované koncovce prvního setu Kolín přesvědčivě zvítězil i ve druhém a zdálo se, že ho na cestě k vítězství nemůže už nic zastavit. Ovšem domácí vystřídali nahravače a to se ukázalo jako klíčové. Kutnohorští se zvedli, začalo se jim dařit na síti, zatímco Kolín začal mít velké problémy s přihrávkou podání a nedařilo se ani blokovat kutnohorské smečaře. Pátý set opět ztratil až v koncovce.

Sestava Kolín: Špringer D., Blažek L., Matlas, Špringer J., Blažek V., Tejkal.

Kolín - Poříčany 3:0 (16,21,12)

Papírově slabší soupeř si měl z Kolína odvézt porážku - a to se také stalo. Domácí přehrávali Poříčany ve všech směrech: hlavně Miroslav Šotola byl při útocích středem sítě stoprocentní. Ve druhé sadě trochu domácí polevili a dovolili Poříčanům se dostat na jednadvacet bodů, ve třetím jim jich dovolili ale pouze dvanáct.

Sestava Kolín: Ladýř, Pošík, Šotola M., Špringer J., Tejkal, Blažek V.

Kolín - Poříčany 3:1 (17,-25,16,16)

V odvetě to vypadalo na stejný scénář. Poříčany nedokázaly domácí přehrávat na síti ani v poli a první set ztratily. Ve druhém jim ale Kolín dovolil hrát o koncovku a nevyplatilo se. Stačila jedna úspěšná smeč a jedna chyba rozhodčího a hosté srovnali na 1:1. Kolínští se z tohoto průběhu setu poučili a do konce zápasu už Poříčanům nedovoli zhola nic.

O víkendu čekají Kolín důležité čtyři zápasy se silnými soupeři. V sobotu zajíždí do Vlašimi, v neděli pak od 10 hodin na hřišti U Chaty v Borkách hostí Zruč nad Sázavou.

Sestava Kolín: Špringer D., Pošík, Šotola M., Matlas, Tejkal, Blažek V.

(Bořek Volejník)

16.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

Koncert se konal v nádherném prostředí  zahrady.
63

Marie Rottrová zazpívala v zahradě sázavského kláštera

Hudební program zakončila kapela Telegraf.
89

Telegraf slavil s bývalými členy na pečecké mašince

Historické centrum Kutné Hory provoněly speciality domácí i mezinárodní kuchyně

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Speciality od domácích pochoutek, přes vysloveně orientální jídla až po biodobroty mohli v sobotu prakticky po celý den ochutnat u celkem čtyř desítek stánků návštěvníci kutnohorského Gastrofestivalu. Ten se odehrál za nádherného, takřka letního počasí v samotném historickém centru města – u chrámu sv. Barbory a v okolí Jezuitské koleje. K ojedinělému gastronomickému zážitku s bohatým doprovodným programem pro dospělé i děti pozval příchozí pořádající Spolek pro obnovu vinařství na Kutnohorsku.

Kostelec patřil keramickým trhům

Kostelec n. Č. l. /FOTOGALERIE/ - 29. ročník keramických trhů v Kostelci nad Černými lesy zahájil starosta města Jiří Kahoun na místním náměstí, na němž bylo spousty stánků s různými keramickými výrobky, šperky, dekorativní výzdobou nebo také květinami. Na zámeckých nádvořích vystoupila kapela mladých muzikantů Junior Stars Band pod vedením Jiřího Mrázka, následovaly mažoretky Berušky z Bezručky a po nich zahrál pečecký ZUŠ band.

Zelená srdce měst nabízejí nejen prostor k odpočinku

Kolínsko - Park by měl být oázou klidu a naprostým protipólem městského ruchu. Mělo by jít o místo, kde se setkávají lidé různých generací. Místo, kde se potkají sportovci, ale také kulturní nadšenci nebo maminky s dětmi.

Dětská pouť ovládla Pečky

Pečky /FOTOGALERIE/ - Už v dopoledních hodinách začal program největší kulturní akce roku v Pečkách. Hasiči otevřeli dveře zbrojnice, aby veřejnosti představili své stroje a pro děti si jako již tradičně připravili soutěže. Náměstí od rána žila díky pouťovým atrakcím a na místní železniční trati jezdily historické vozy.