Volejbalisté derby prohráli, doma ale splnili roli favorita

Kolín - Kolínští volejbalisté mají za sebou další utkání ve Středočeském přeboru 2. třídy.

16.9.2009
Fotogalerie
5 fotografií

Z utkání Kolín - Poříčany (3:0).Foto: Deník/ Michal Bílek

Kutná Hora - Kolín 3:2 (21,-19,18,-16,10)

Zápas s nešťastnou koncovkou. A také poznamenaný téměř neregulérními podmínkami. Středočeský přebor druhé třídy se hraje na venkovních hřištích - a to se ukázalo jako velká nevýhoda. V mimořádně větrném dni bylo velmi obtížné hrát.

Kolínští začali na hřišti tradičního soupeeře dobře - celkem přesvědčivě vyhráli první set. Jenže pak začal Kolín ztrácet na přihrávce podání, častěji chyboval. Tahanice o sety dospěla až do tie-breaku. Kolín v něm zpočátku nadějně vedl o tři body, závěr ale ztratil.

Sestava Kolín: Ladýř, Blažek L., Šotola P. Šotola M. (Špringer J.), Adámek, Blažek V.

Kutná Hora - Kolín 3:2 (-25,-22,14,18,12)

Snad ještě smolnější utkání. Po vybojované koncovce prvního setu Kolín přesvědčivě zvítězil i ve druhém a zdálo se, že ho na cestě k vítězství nemůže už nic zastavit. Ovšem domácí vystřídali nahravače a to se ukázalo jako klíčové. Kutnohorští se zvedli, začalo se jim dařit na síti, zatímco Kolín začal mít velké problémy s přihrávkou podání a nedařilo se ani blokovat kutnohorské smečaře. Pátý set opět ztratil až v koncovce.

Sestava Kolín: Špringer D., Blažek L., Matlas, Špringer J., Blažek V., Tejkal.

Kolín - Poříčany 3:0 (16,21,12)

Papírově slabší soupeř si měl z Kolína odvézt porážku - a to se také stalo. Domácí přehrávali Poříčany ve všech směrech: hlavně Miroslav Šotola byl při útocích středem sítě stoprocentní. Ve druhé sadě trochu domácí polevili a dovolili Poříčanům se dostat na jednadvacet bodů, ve třetím jim jich dovolili ale pouze dvanáct.

Sestava Kolín: Ladýř, Pošík, Šotola M., Špringer J., Tejkal, Blažek V.

Kolín - Poříčany 3:1 (17,-25,16,16)

V odvetě to vypadalo na stejný scénář. Poříčany nedokázaly domácí přehrávat na síti ani v poli a první set ztratily. Ve druhém jim ale Kolín dovolil hrát o koncovku a nevyplatilo se. Stačila jedna úspěšná smeč a jedna chyba rozhodčího a hosté srovnali na 1:1. Kolínští se z tohoto průběhu setu poučili a do konce zápasu už Poříčanům nedovoli zhola nic.

O víkendu čekají Kolín důležité čtyři zápasy se silnými soupeři. V sobotu zajíždí do Vlašimi, v neděli pak od 10 hodin na hřišti U Chaty v Borkách hostí Zruč nad Sázavou.

Sestava Kolín: Špringer D., Pošík, Šotola M., Matlas, Tejkal, Blažek V.

(Bořek Volejník)

16.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

Petra Janů.

Krátké zprávy z Kolínska, aneb kam za zábavou

Policisté kontrolovali řidiče na výpadovce z Kolína směrem na Prahu. V rámci preventivní akce ty vzorné odměňovali reflexními vestami.
4

Policisté rozdávali reflexní vesty

Maškary prošly městysem Cerhenice

Cerhenice - Už v sobotu v devět hodin ráno vyšel průvod maškar do spodní části Cerhenic.

DOTYK.CZ

Chystá se bič na soukromé lékaře

Soukromých ambulancí je jako hub po dešti. Zbytečně prodražují výdaje pojišťoven, tvrdí ministerstvo zdravotnictví. Očaři, plicaři nebo ortopedové totiž často pracují „dvoukolejně" – kromě soukromé ambulance mají i úvazek v nemocnici. Podle vedení resortu si odtud „vyzobávají" nejlukrativnější pacienty. To zarazíme, plánuje poradce ministra Roman Prymula.

Začaly prázdniny! Kam za zábavou?

Dnes začaly dětem na Kolínsku jarní prázdniny. Někteří se svými rodiči vyrazili za sněhem a užívají si lyžování a dalších zimních sportů. Co však mohou dělat ty děti, které zůstaly ve městě?

Kozlové otočili duel s Pelhřimovem a na čtvrtý Nymburk ztrácí už jen jeden bod

Pelhřimov - Ačkoliv byl Kolín od začátku zápasu aktivnější, neproměnil své šance a do kabin si nesli vedení domácí. Ti nejprve využili dorážku do prázdné, pak přesilovku a jediný gól Kolína, kdy Krajňák připravil pro Pipka gól zpoza brány, Kolínu na vyrovnání nestačil.