Postup střelců SSK Kolín do finále českého poháru talentované mládeže

Kolín - Jeden z posledních prázdninových víkendů strávili střelci z SSK Kolín na plzeňské střelnici. Konalo se zde třetí kolo Českého poháru talentované mládeže. Na tomto závěrečném kole se sešli střelci z Čech i z Moravy.

31.8.2011

Barbora Filounová.Foto: Jana Tvarohová

Jako první byla na řadě vzduchovka. Jiří Schneider a Václav Jeřábek stříleli jako první. Prvně jmenovaný s výsledkem 371 získal 6. pozici a druhý 11. místo s 365 body.

Další na řadu přišly dorostenky. Nejlépe nastřílela Monika Mikšovská a 372 body si zajistila 4. místo. Shodné výsledky (363 bodů) nastřílely Barbora Filounová a Kristýna Černá, ta ale měla větší počet středových desítek a umístila se na 10. místě před Bárou, která skončila na 12. místě.

Ondřej Pospíšil ve vzduchové pistoli potvrdil svou letošní formu 6. místem s 362 body. Veronika Voborová těsně po závodě odhadovala nástřel asi 340 bodů, ale na výsledkové listině měla 312 bodů a patřilo jí 17. místo, protože soupeřka před závodem prohodila terče a Veronika si toho nevšimla.

Bohužel, pravidla sportovní střelby jsou v tomto případě nekompromisní a chybu hodnotí jako její vlastní (každý závodník má přidělené číslo svých terčů a to musí překontrolovat před závodem – pozn. red.).

Odpoledne se střílela sportovní malorážka 60 ran vleže. Nejlepší byl opět Jiří Schneider s 580 body na 2. místě, na 5. místě byl Václav Jeřábek (576 bodů). Barbora Filounová (566 bodů) se umístila na 13. místě, za ní na 22. místě Kristýna Černá (554 bodů) a nakonec Monika Mikšovská na 27. místě (538 bodů).

V neděli byl na řadě „třípolohový závod“ - malorážka 3x20 ran (vleže, ve stoje a v kleče). Tuto disciplínu umí velice dobře Jiří Schneider, který nastřílel 542 bodů a získal 3. příčku i přesto, že s položkou 164 ve stoje nebyl spokojen. Barboře Filounové se naopak podařila poloha ve stoje, ale nepovedla se poloha vleže ani v kleče. Dohromady nastřílela jen 495 bodů a skončila na 11. místě.

Po tomto závodě byla známá nominační listina na finále českého poháru talentované mládeže. „Postupující do finále se určili takto – lepší umístění z prvních dvou kol poháru a umístění v tomto posledním kole se obodovaly, sestavil se žebříček střelců podle počtu bodů. Do finále postoupila přibližně polovina těchto bodovaných střelců,“ popsala postupový klíč kolínská střelkyně Barbora Filounová.

Střelci z Kolína se rozhodně neztratili a postoupili všichni kromě Ondry Nováka, který sice začal dobrými výsledky, ale ze zdravotních důvodů bohužel nemohl absolvovat dvě kola.

Postupující do finále ČPTM
Jiří Schneider – sport. malorážka 60 vleže, vzd. puška 40 ve stoje, sport. malorážka 3x20 ran
Barbora Filounová – sport. malorážka 60 vleže, sport. malorážka 3x20 ran