„Z toho máme velkou radost. Počítali jsme se dvěma, maximálně třemi plavci. Čtyři jsou velký úspěch,“ okomentoval tuto událost vedoucí trenér Sportovního oddílu plavání Kolín Miloslav Lhotka.

Největšího úspěchu dosáhl Adam Kavřík, který se dokázal v disciplíně 400m volným způsobem prosadit do první desítky, když doplaval ve vynikajícím čase 4 minut a 24 vteřin na skvělém devátém místě. Velmi dobře zaplaval také v závodě na 50m znak, v níž jako první kolínský plavec zaplaval pod 30 vteřin a skončil na výborné dvanácté příčce. Stejného umístění dosáhl také na dvojnásobné trati. V nejdelším závodu Mistrovství, v disciplíně 1.500m volným způsobem, pak doplaval na čtrnáctém místě.

Další výborná umístění zaznamenal také Ondřej Vít. V disciplíně 50m prsa dohmátl na výborném jedenáctém místě a v dalších prsařských tratích na 100 a 200m pak skončil jen o jednu příčku hůře. Ve všech disciplínách vylepšil nejen své osobní maximum ale i oddílový rekord.

Třetím reprezentantem kolínského oddílu byl Robert Chlád, který nejlépe doplaval v polohovém závodu na 400m a skončil na čtrnáctém místě. Velmi dobře si vedl také v disciplíně 200m motýl, v níž dohmátl na šestnácté pozici. Jediná kolínská reprezentantka Kateřina Nováková se ukázala podobně jako Adam Kavřík v závodu na 400m volným způsobem. V něm doplavala na výborném třináctém místě. Na poloviční trati pak uzavírala druhou desítku startovního pole.

„S výsledky jsem velmi spokojen,“ ohodnotil výkony svých svěřenců Miloslav Lhotka. „Dokázali jsme, že v Kolíně se plave na špičkové úrovni. Adamovo deváté místo na 400 kraul je opravdu skvělé. Jen o několik setin mu unikla účast ve finále. Ale i ostatní plavci zaplavali velmi dobře. Vůbec každé místo v první patnáctce je vynikající.“

Ve stejnou dobu závodili také nejmladší plavci. V Kladně se uskutečnila již tradiční Malá vánoční cena nejmladšího žactva určená pro plavce do devíti let. Kolínský oddíl zde reprezentovali dva malí plavci Michael Cepek a Denis Slavík. „Kluci zatím plavali jen v rámci Středočeského kraje. Teď měli poprvé možnost změřit své síly splavci z jiných krajů. Oba se velmi snažili a podávali výborné výkony, což se projevilo i na jejich umístěních,“ podotkl Lhotka.
Dvakrát se do první desítky probojoval Michael Cepek, a to v disciplíně 50m znak, v níž doplaval devátý, a v závodu na 100m volným způsobem, v němž skončil na desáté příčce. Teprve osmiletý Denis Slavík se v disciplíně 50m znak také ukázal ve velmi dobrém světle a doplaval na desátém místě. Dvakrát třináctý pak skončil v závodech na 50 a 100m prsa.

„Oba kluci si vedli velmi dobře. Dvě místa v první desítce Míši Cepka jsou výborná a i Denis, ačkoli plaval také se závodníky o rok staršími, dopadl skvěle. Takže jednoznačná spokojenost.“