Na závody, které jsou otevřené pro plavce od třinácti let, se vypravila parta sedmi reprezentantů Sportovního oddílu plavání Kolín. Závodníci poměřili síly s dalšími plavci kraje a pokoušeli se zaplavat časy, jež by je mohly přiblížit k nominaci na Mistrovství ČR.
Nejlepší z kolínských se ukázala Kateřina Nováková (na snímku), která v Kladně předvedla skvělé výkony a vybojovala celkem pět medailí. Zlatou medaili a titul přebornice Středočeského kraje získala v nejrychlejším závodu na 50m volným způsobem, když poprvé překonala magickou třicetivteřinovou hranici a zaplavala čas 29,4 vteřiny. Na dvojnásobné trati pak vystoupala na stříbrný stupínek. V dalších kraulových disciplínách na 200, 400 a 800m volným způsobem pak získala bronzové medaile. Zařadila se tak mezi nejúspěšnější plavkyně Středočeského kraje.
Další dvě medaile pro kolínský oddíl vybojoval Adam Kavřík, který zabodoval na znakařských tratích. Po výborných výkonech v závodech na 50 a 100m znak vystoupal dvakrát na bronzový stupínek. K medailím přidal ještě několik výborných umístění. Ve sprintu na 50m volným způsobem doplaval na čtvrté pozici a dvakrát pak dohmátl pátý – v závodech na 100 a 400m volným způsobem.
Ve skvělém světle v náročné disciplíně 200m motýl se předvedl Dalibor Zeman a přivezl do Kolína stříbrnou medaili. Na poloviční trati pak dohmátl na výborném pátém místě a šestou příčku vybojoval v závodu na 200m volným způsobem.
Další kolínští závodníci sice skončili bez medailí, ale i jejich umístění a výkony patří mezi ty lepší. Tři pátá místa v disciplínách 50, 100 a 200m prsa vybojovala Klára Chládová. Další pátou příčku v polohovém závodu na 400m obsadil Robert Chlád a k ní přidal ještě tři osmé příčky v disciplínách 100m prsa, 200m motýl a v polohovém závodu na 200m.
Poslední dva kolínští reprezentanti Michal Váňa a Jakub Svoboda patří věkem ještě do žákovské kategorie, a tak byla jejich účast na závodech brána jako taktická příprava a test formy před nadcházejícím krajským přeborem žactva. Oba si vedli velmi dobře a v některých disciplínách se prosadili i mezi starší plavce. Jakub Svoboda získal jedenácté místo v disciplíně 200m motýl a Michal Váňa doplaval dvanáctý v závodu na 400m volným způsobem.
„Viděli jsme výborné a po zásluze odměněné výkony,“ nechal se slyšet vedoucí trenér Sportovního oddílu plavání Kolín Miloslav Lhotka. „Zvláště Kačka se předvedla ve skvělé formě. Teď se musíme snažit, aby vydržela. Ale musím vyzdvihnout i další medailisty – Adama s Daliborem. Všichni předvedli, že patří mezi nejlepší plavce v kraji.“ chválil své svěřence Lhotka. „Je jen škoda, že se ze zdravotních důvodů závodů nezúčastnili Ondra Vít a Jakub Červinka. Kolekce medailí mohla být větší.“ dodal na závěr.