Již v krajském poháru podávali naši nejmladší závodníci vynikající výkony, a tak je jejich postup na Pohár ČR zasloužený. Největší naděje jsme vkládali do Denisy Försterové, která patří mezi nejlepší desetileté závodnice v kraji. I přes značnou nervozitu z nového prostředí a velmi vysoké úrovně závodů se Denise dařilo bojovat na předních místech. V disciplíně 100m prsa předvedla skvělý výkon, když zlepšila své osobní maximum o celé tři vteřiny a vybojovala vynikající čtvrté místo. Na poloviční trati se jí dařilo stejně dobře a ve výsledku to pro ni znamenalo skvělou pátou pozici. V dalších třech disciplínách – 50m znak, 100m motýl a 200m volným způsobem – pak doplavala na krásném sedmém místě.
Blízko k první desítce měl i další kolínský závodník Dennis Slavík a také v prsařských disciplínách. V závodu na 50m prsa doplaval na výborném dvanáctém místě a na dvojnásobné trati dohmátl čtrnáctý. Velmi dobré třinácté místo obsadil v disciplíně 50m motýl. V závodu na 100m znak pak uzavíral první dvacítku. Vynikající čtrnáctou příčku v disciplíně 50m motýl vybojovala Anička Kuchařová. Velmi pěkně zabodovala ještě v polohovém závodu na 100m, ve které doplavala jedenadvacátá. Dvě devatenácté příčky v polohovém závodu na 100m a v disciplíně 50m motýl obsadil další kolínský závodník Martin Coubal. Ještě o jednu příčku lépe doplaval na motýlové padesátce Martin Toman. Ten na této trati předvedl přímo fantastický výkon, když zlepšil své osobní maximum o celé dvě vteřiny a posunul se o pět příček výše.
„Před dvěma lety jsme měli na poháru jen tři závodníky, v loňském roce ani jednoho a letos hned pět. To je opravdu vynikající bilance. Bohužel, na některých závodnících se projevila velká nervozita. Přestože už zažili dvoudenní závody, tohle byla nejvyšší možná soutěž, které se mohou desetiletí plavci účastnit, a zvláště děvčata se s touto skutečností vyrovnávala hůře. Přesto se všichni snažili podávat maximální výkony. Zároveň to pro ně byla obrovská zkušenost. Takže velká pochvala všem," uvedl trenér Petr Černý.