Se čtyřmi medailemi opět zazářila Denisa Försterová. Tentokrát se však našla přemožitelka a Denisa se musela vedle dvou zlatých z disciplín 50 a 100m prsa spokojit se dvěma stříbrnými medailemi ze závodů na 50 a 100m znak. Přesto byly její výkony skvělé, ve všech vylepšila své osobní maximum a třikrát zlepšila i oddílový rekord své kategorie. Velmi se svými výkony polepšil Dennis Slavík, který tentokrát stanul na stupních vítězů třikrát. V závodu na 50m znak doplaval na stříbrné pozici a bronzový dohmátl na dvojnásobné trati. Stejnou bronzovou medaili si vyplaval v disciplíně 50m prsa. Další dvě medaile si mezi motýlkáři vybojovali Anička Kuchařová a Martin Coubal. V disciplíně 50m motýl Anička Kuchařová zvítězila a Martin Coubal doplaval na bronzové příčce. Anička vedle medaile vybojovala také výborné páté místo v polohovém závodu na 100m a v závodu na 50m volným způsobem doplavala na šestém místě. Jakub dohmátl čtvrtý v disciplíně 50m znak a na dvojnásobné trati doplaval osmý. Bez medaile se tentokrát do Kolína vracel Martin Toman. Přesto byly jeho výkony výborné, čemuž odpovídají pěkná umístění – šesté místo v závodu na 100m volným způsobem a sedmé na poloviční trati a stejná sedmá příčka v disciplíně 100m znak.
Také kolínští nováčci si vedli velmi dobře. Filip Pospíšil vybojoval výborné sedmé místo v disciplíně 50m prsa a dvě deváté příčky v závodech na 50 a 100m volným způsobem. Skvělé páté místo v disciplíně 50m prsa obsadila Kačka Němcová a nejmladší kolínská závodnice Bára Kuchařová doplaval sedmá v disciplíně 50m znak a devátá v závodu na 50m volným způsobem. Posledním kolínským reprezentantem byl Vojtěch Vajdiak, který zaznamenal nejlepší umístění v závodu na 50m znak, v němž obsadil patnáctou příčku.
Poslední medaili, tak jako v Neratovicích, pak vybojovala klučičí štafeta. Martin Coubal, Filip Pospíšil, Martin Toman a Dennis Slavík ve štafetě na 4x50m volným způsobem vybojovali stříbro a završili tak úspěšný den kolínských plavců.
„Po prvním kole v Neratovicích jsme i v Kutné Hoře dokázali, že máme velmi nadějné mladé plavce. Další čtyři medaile pro Denisu byly očekávané, ale Dennis Slavík třemi medailemi velmi příjemně překvapil. A velikou pochvalu zaslouží určitě nejmladší holky Kačka s Bárou, které odhodily ostych z prvních závodů, a vypadá to, že z nich budou velké závodnice. Speciální poděkování pak zaslouží dva naši dorostenci – Kačka Nováková a Ondra Vít, kteří se v Kutné Hoře představili v zodpovědné roli rozhodčích," uvedl trenér Petr Černý.