Nejúspěšnější reprezentantkou Sportovního oddílu plavání Kolín se jednoznačně stala Marie Neumannová, která se třikrát probojovala na stupně vítězů.

V kategorii starších žaček nenašla přemožitelku v závodech na 100m volným způsobem a 100m motýl a postavila se na zlatý stupínek. V závodu na 200m volným způsobem open (bez rozdílu kategorií) se i mezi staršími a zkušenějšími plavkyněmi neztratila a vybojovala stříbrnou medaili.

Skvělý výkon předvedla v jedné z hlavních disciplín na 50m volným způsobem open, v němž postoupila do finále, ve kterém pak dohmátla na skvělém čtvrtém místě. Výborné šesté místo pak vybojovala v disciplíně 100m prsa.

Obtížnou pozici měla Pavlína Kubátová, která v loňském roce startovala ještě za starší žačky. Od ledna patří do kategorie dorostenek a dospělých, a tak má opravdu silné soupeřky. Nejlepšího umístění dosáhla v závodu na 100m volným způsobem, ve kterém doplavala na velmi dobrém třináctém místě.

Jen o jednu příčku hůře skončila v disciplíně 100m motýl a velmi pěkné osmnácté místo vybojovala v závodu na 200m volným způsobem. Ve sprintu na 50m motýl dohmátla dvaadvacátá.

Nevyrovnané výkony předváděla Denisa Försterová. Ve své kategorii mladších žaček si vedla výborně. V závodu na 100m volným způsobem doplavala jen těsně za medailovými pozicemi na čtvrtém místě, v polohovém závodu na 200m pak dohmátla pátá a v disciplíně 100m motýl devátá. Ovšem v otevřených závodech, v nichž se mohla předvést i mezi staršími soupeřkami, se jí nedařilo.

Ve sprintu na 50m volným způsobem předskočila a byla diskvalifikována a v závodu na 200m volným způsobem měla potíže s brýlemi a po velmi nevydařeném výkonu skončila až na sedmačtyřicáté pozici.

Čtvrtou kolínskou plavkyní byla v Hradci Králové Veronika Puchnerová, která startovala v kategorii starších žaček. Jejím nejlepším umístěním bylo jedenadvacáté místo v disciplíně 100m motýl a dvaadvacáté místo v disciplíně 100m prsa. V závodu na 100m volným způsobem doplavala třicátá.

Také klukům se v Hradci Králové dařilo. V kategorii starších žáků se představil Jakub Dušek, který zaznamenal vynikající sedmé místo v závodu na 100m volným způsobem a stejně výborné osmé místo obsadil v disciplíně 100m motýl. V závodu na 200m znak doplaval na výborném čtrnáctém místě.

Další dva kolínští závodníci soutěžili v kategorii mladších žáků. Dennis Slavík si dvakrát vyplaval vynikající páté místo, a to v závodu na 100m volným způsobem a v disciplíně 100m motýl. V polohovém závodu na 200m dohmátl na výborném šestém místě. Martin Toman dosáhl nejvýše v disciplíně 100m motýl, v níž doplaval jedenáctý. Devatenácté místo obsadil v závodu na 100m volným způsobem a v polohovém závodu na 200m pak uzavíral dvacítku nejlepších plavců.

„Letos byl Jarní pohár obsazen velmi kvalitně,“ řekl po závodech vedoucí trenér Sportovního oddílu plavání Kolín Miloslav Lhotka.

"Startovalo i několik českých reprezentantů. Takže každé umístění v první desítce je velkým úspěchem. Z tohoto pohledu jsou výkony a umístění Marie Neumannové opravdu skvělé. I ostatní podávali výkony na hranicích svého maxima. Mrzí nás nevyrovnané výkony Denisy, která již není žádným nováčkem, přesto ve dvou závodech udělala školácké chyby, které ji stály dobré umístění,“ dodal Lhotka.