VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Marie Neumannová stála třikrát na stupních vítězů

Hradec Králové /FOTO/ - Jedenadvacátý ročník Jarního poháru v plavání proběhlv Hradci Králové. Letos opět s kolínskou účastí a tentokrát velmi úspěšnou. Celkem sedm kolínských závodníků se představilo na mimořádně kvalitně obsazených závodech a k vidění byly opravdu výborné výkony.

14.4.2011
SDÍLEJ:

Marie Neumannová (dráha č. 4) na startu finále na 50m volným způsobem.Foto: Petr Černý

Nejúspěšnější reprezentantkou Sportovního oddílu plavání Kolín se jednoznačně stala Marie Neumannová, která se třikrát probojovala na stupně vítězů.

V kategorii starších žaček nenašla přemožitelku v závodech na 100m volným způsobem a 100m motýl a postavila se na zlatý stupínek. V závodu na 200m volným způsobem open (bez rozdílu kategorií) se i mezi staršími a zkušenějšími plavkyněmi neztratila a vybojovala stříbrnou medaili.

Skvělý výkon předvedla v jedné z hlavních disciplín na 50m volným způsobem open, v němž postoupila do finále, ve kterém pak dohmátla na skvělém čtvrtém místě. Výborné šesté místo pak vybojovala v disciplíně 100m prsa.

Obtížnou pozici měla Pavlína Kubátová, která v loňském roce startovala ještě za starší žačky. Od ledna patří do kategorie dorostenek a dospělých, a tak má opravdu silné soupeřky. Nejlepšího umístění dosáhla v závodu na 100m volným způsobem, ve kterém doplavala na velmi dobrém třináctém místě.

Jen o jednu příčku hůře skončila v disciplíně 100m motýl a velmi pěkné osmnácté místo vybojovala v závodu na 200m volným způsobem. Ve sprintu na 50m motýl dohmátla dvaadvacátá.

Nevyrovnané výkony předváděla Denisa Försterová. Ve své kategorii mladších žaček si vedla výborně. V závodu na 100m volným způsobem doplavala jen těsně za medailovými pozicemi na čtvrtém místě, v polohovém závodu na 200m pak dohmátla pátá a v disciplíně 100m motýl devátá. Ovšem v otevřených závodech, v nichž se mohla předvést i mezi staršími soupeřkami, se jí nedařilo.

Ve sprintu na 50m volným způsobem předskočila a byla diskvalifikována a v závodu na 200m volným způsobem měla potíže s brýlemi a po velmi nevydařeném výkonu skončila až na sedmačtyřicáté pozici.

Čtvrtou kolínskou plavkyní byla v Hradci Králové Veronika Puchnerová, která startovala v kategorii starších žaček. Jejím nejlepším umístěním bylo jedenadvacáté místo v disciplíně 100m motýl a dvaadvacáté místo v disciplíně 100m prsa. V závodu na 100m volným způsobem doplavala třicátá.

Také klukům se v Hradci Králové dařilo. V kategorii starších žáků se představil Jakub Dušek, který zaznamenal vynikající sedmé místo v závodu na 100m volným způsobem a stejně výborné osmé místo obsadil v disciplíně 100m motýl. V závodu na 200m znak doplaval na výborném čtrnáctém místě.

Další dva kolínští závodníci soutěžili v kategorii mladších žáků. Dennis Slavík si dvakrát vyplaval vynikající páté místo, a to v závodu na 100m volným způsobem a v disciplíně 100m motýl. V polohovém závodu na 200m dohmátl na výborném šestém místě. Martin Toman dosáhl nejvýše v disciplíně 100m motýl, v níž doplaval jedenáctý. Devatenácté místo obsadil v závodu na 100m volným způsobem a v polohovém závodu na 200m pak uzavíral dvacítku nejlepších plavců.

„Letos byl Jarní pohár obsazen velmi kvalitně,“ řekl po závodech vedoucí trenér Sportovního oddílu plavání Kolín Miloslav Lhotka.

"Startovalo i několik českých reprezentantů. Takže každé umístění v první desítce je velkým úspěchem. Z tohoto pohledu jsou výkony a umístění Marie Neumannové opravdu skvělé. I ostatní podávali výkony na hranicích svého maxima. Mrzí nás nevyrovnané výkony Denisy, která již není žádným nováčkem, přesto ve dvou závodech udělala školácké chyby, které ji stály dobré umístění,“ dodal Lhotka.

(Petr Černý)

14.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vizualizace budoucí podoby tréninkové a sportovní haly v Borkách
3

Kolín dolaďuje poslední detaily sportovní haly

Ilustrační foto.

KRIMI MIX: Házel odpadky ze třetího patra

Vytíženou cyklostezku možná osvětlí solární lampy

Hradišťko I – Obec Veltruby letos uspěla s žádostí v grantovém programu TPCA pro Kolínsko s projektem na osvětlení cyklostezky od bývalé firmy Písek – Beton do Hradišťka. „V hlasování veřejnosti jsme skončili na krásném třetím místě. Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kteří nám dali hlas. I díky tomuto hlasování jsme získali dotaci ve výši 700 tisíc korun,“ říká starosta Ivan Kašpar.

K vrcholům turistické sezony bude patřit příjezd harleyářů

Střední Čechy – Jaký symbol by bylo ideální použít pro turistickou nabídku Středočeského kraje? Nemusí to být zrovna silueta Karlštejna, což by asi leckoho napadlo v prvním plánu. Možností se může nabízet víc. Což třeba jedinečná podoba chrámu svaté Barbory? Nebo snad stylizovaný skanzen? A pokud bychom chtěli být aktuální a připomenout si chystané akce k stému výročí ukončení první světové války a vzniku samostatného Československa, nabízelo by se i Konopiště – vždyť smrtí tamějšího pána v Sarajevu hrůzy Velké války vlastně začaly…

FOTO: Mládežnický fotbal ve výsledcích

Kolín – Fotbalové mládežnické týmy z Kolínska mají za sebou další kolo v okresních soutěžích. A jak se jim vedlo?

Debata o budoucnosti nemocnic měla spíš podobu hádky o minulých krocích

Střední Čechy – Se ziskem v řádu milionů korun – od jednoho do devíti – hospodařily uplynulém roce krajské nemocnice v Benešově, Příbrami a Kolíně. V úterý to na jednání středočeských zastupitelů uvedl náměstek hejtmanky Martin Kupka (ODS), jehož kompetencí je oblast zdravotnictví. Dvě nemocnice se naopak propadly do hluboké ztráty: ta se v případě mladoboleslavské nemocnice vyšplhala na 71,4 milionu korun – a v případě nemocnice v Kladně dokonce 171,4 milionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení