Försterová je nejrychlejší českou jedenáctiletou plavkyní

Beroun /FOTO/ - V Berouně vyvrcholila plavecká sezona pro jedenáctileté plavce Pohárem České republiky jedenáctiletého žactva. Sportovní oddíl plavání Kolín na něm reprezentovalo celkem osm plavců a nevrátilo se s prázdnou.

15.12.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Hynek Dlouhý

Jednou z nejúspěšnějších plavkyň poháru se stala Denisa Försterová, která vybojovala celkem pět medailí. V nejkratším sprintu na 50m volným způsobem nenašla přemožitelku, stala se nejrychlejší plavkyní Čech a vystoupala na zlatý stupínek. I další medaile si Denisa vyplavala v kraulových disciplínách. V závodu na 200 a 800m volným způsobem získala stříbrné medaile a v závodech na 100 a 400m volným způsobem pak dohmátla bronzová. K pěti medailím přidala ještě výborné sedmé místo v disciplíně 100m prsa.

Šestou medaili pro kolínské barvy vybojoval Dennis Slavík, a to bronzovou v závodu na 100m volným způsobem. I v několika dalších závodech byl Dennis blízko zisku medaile, ale chyběl jen kousek. V závodu na 200m znak dohmátl na nepopulárním, avšak skvělém, čtvrtém místě a dvakrát doplaval pátý, a to v disciplíně 100m znak a v závodu na 400m volným způsobem. V nejkratším sprintu na 50m volným způsobem dosáhl na šestou pozici.

Ještě dva kolínští plavci se na Poháru jedenáctiletých probojovali do první desítky. Martin Coubal doplaval na výborném sedmém místě v závodu na 400m volným způsobem a Martin Toman si vyplaval vynikající osmé místo v disciplíně 100m motýl. Martin Coubal si doplaval ještě pro velmi pěkné dvanácté místo v závodu na 200m volným způsobem a šestnáctý dohmátl na poloviční trati a v polohovém závodu na 100m. Martin Toman získal čtyřiadvacátou příčku v závodu na 200m volným způsobem a pětadvacátý doplaval v disciplíně 50m motýl.

Všichni ostatní kolínští reprezentanti se probojovali do první dvacítky. Patnácté místo v disciplíně 50m motýl a šestnácté místo na dvojnásobné trati vybojovala Anna Kuchařová. Ve stejné disciplíně 100m motýl doplavala patnáctá Natálie Kleiberová a na poloviční trati obsadila dvacátou příčku. Devatenácté místo v polohovém závodu na 200m si vyplaval Filip Pospíšil a k němu přidal ještě velmi pěkné jedenadvacáté místo v disciplíně 200m znak a dvaadvacátý doplaval v závodu na 100m motýl.

Osmou kolínskou závodnicí v Berouně byla Eliška Dvořáková, která podpořila děvčata ve štafetě na 4x50m volným způsobem a v polohové štafetě na 4x50m. V obou případech děvčata obsadila sedmé místo. O něco úspěšnější byli chlapci, kteří ve štafetě na 4x50m volným způsobem obsadili vynikající čtvrtou příčku a v polohové štafetě na 4x50m vybojovali šesté místo.

„Bylo to výborné vyvrcholení zimní sezony. I proti létu byl vidět velký pokrok, jak v počtu disciplín, ve kterých se naši plavci na Pohár jedenáctiletých probojovali,v létě to 26, v zimě 31, tak i v počtu získaných medailí,v létě dvě, v zimě šest. Naši jedenáctiletí plavci ukázali, že patří mezi nejlepší v Čechách a že na špici určitě hodlají zůstat,“ potěšilo trenéra Petra Černého.