Ekonom Devils - Kolín 3:2 sn

Sobotní prohry budou kolínští hokejbalisté dlouho litovat. K výhře neměli daleko a nakonec se zápas protáhl až do samostatných nájezdů, ve kterých prohráli.

Kolín měl k vítězství nakročeno lépe. Na branku domácích z úvodní třetiny reagoval hned na začátku dějství druhého, když Bášti v početní převaze nechytatelně od modré udeřil k tyčce. A za vyrovnaného stavu měl ještě navíc více ze hry. Jenže ne a ne dát gól. V závěru druhé patnáctiminutovky se hostům ale přece jen zadařilo. V sólo akci se prosadil Terč a poslal svůj tým do vedení.

A to drželi Kolínští dlouho. I když hráli posledních patnáct minut téměř pořád v oslabení, dobře se bránili a gólman Skořepa také svůj tým držel nad vodou. Ale nakonec sklapla klec. Necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby domácí vyrovnali. Proměnili svou osmou přesilovku ve třetině, a získali tak možnost dovést zápas až k nájezdům.

A v nich navíc i uspěli. Po pěti základních nájezdech byl stav vyrovnaný 1:1, a tak rozhodovala náhlá smrt, ve které domácí hned prvním pokusem rozhodli. Otočili zápas a získali dva body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech.

„Byl to pohledný vyrovnaný zápas plný šancí, ve kterém dominovali oba brankáři. Vzhledem k průběhu a k příležitostem, které jsme za stavu 2:1 pro nás zahodili, je pro nás výsledek ztrátou. Tradičně jsme doplatili na nedisciplinovanost a také na velké množství zahozených šancí. Pozitivem je určitě předvedená hra,“ okomentoval sobotním zápas střelec jediného gólu v nájezdech Petr Skořepa.

Branky: Bášti, Terč. Třetiny: 1:0, 0:2, 1:0, 1:0. Kolín: M. Skořepa – Bášti, Dvořák, Volavka, Novák - Novotný, Marek, P. Skořepa – J. Kunášek, Š. Kunášek, Vondra - Terč, Jiránek.

Kolín – Ďáblové Praha B 2:4

V nedělním utkání Kolínští naprosto propadli. Postupně se tedy dostávali do tempa a vsítili i první branku utkání, ale tou jakoby se nechali ukolébat. Přestali běhat a hosté jejich zaváhání využili. Během minuty potrestali dvě hrubé chyby obrany a rázem vedli. Když pak přidali trefu třetí po chybě gólmana, měli za výhrou dobře nakročeno.

Domácí mančaft se snažil podcenění druhé třetiny v posledním dějství dohnat. Ale nepodařilo se. Jedna branka Kolína znamenala pořád jednogólový náskok hostů. A ti ho pak ještě navýšili při kolínské hře bez brankáře. Kolín podlehl 2:4.

„Zápas jsme si jasně prohráli vlastním velice špatným výkonem a naprostou laxností a nedostatkem pohybu. Pakliže chceme uspět v play-off, musíme se hodně rychle poučit a přístup hráčů se musí rapidně změnit,“ řekl po nedělním utkání kolínský kapitán Michael Kašpar.

Branky: Flídr, Bášti. Třetiny: 0:0,1:3, 1:1. Kolín: M. Skořepa – Kašpar, Novák, Bášti, Smeták – Novotný, Marek, Dvořák - J. Kunášek, Š. Kunášek, Flídr – Volavka, Vondra.