HbK Benátky nad Jizerou – HBC Kolín 3:6

Kdo ale první gólově udeřil, byli domácí. Do vedení se dostali už ve třetí minutě, když do šibenice trestali dvojnásobné oslabení Kolína. Nebýt vyhroceného závěru duelu, mohla být tohle taky poslední trefa domácích. Kolín totiž zápasu vévodil. Vyrovnání poslal ve čtvrté minutě ze své hole od modré Bášti a v osmé z mezikruží deklaroval herní převahu Jozef Pittel.
V palbě se hosté zabrzdili během druhé třetiny díky někonečné řadě faulů a hře v oslabení, Benátky pro ně však hrozbou nebyly.
Rozhodující moment utkání nastal ve druhé minutě třetí třetiny. Dva rychlé kolínské góly znamenaly pro Benátky definitivní stopku. Nejprve udeřil Radim Dedek. Na kruzích v souboji s dvěma hráči vybojoval míček a pozici, kdy stál sám před gólmanem stoprocentne využil kličkou do bekendu. Na tří gólový rozdíl zvyšoval Petr Skořepa dorážkou vlastní střely po Markově perfetní práci za brankou – 1:4.
Benátečtí převahu Kolína nezvládli a a výsledkem byla rvačka, která hru přerušila téměř na dvacet minut. Rozhodčí si se situací absolutně nevěděli rady a domácí se jim rozhodně ukočírovat nepovedlo. Helma, která přistála na trestné lavici těsně vedle hlavy kolínského hráče, mluví za vše.
Zápas se ale dohrát musel. A vyprodukoval ještě čtyři góly. Hosté krůček po krůčku navyšovali svůj počet gólů. Pátá branka padla po výborné práci Dedka ve vlastním oslabení. V útočné třetině si pohrával s domácími hráči a nakonec posunul míček na modrou na Báštiho, který svou dělovkou znovu skóroval. Šestou branku přidal David Miška a zdálo se, že Kolín skutečně nic nemůže ohrozit. To by ale nesměla nastat čtyřicátá třetí minuta. Kolínský gólman si dal neprve vlastní gól, a pak nekryl střelu od modré. Domácí tedy v závěru upravili hrozivě vypadající výsledek na 3:6.

„Jsem naštvaný za posledních deset minut zápasu. Brnkaly nervy a řešily se osobní záležitosti z celé série. Jinak od nás odehráno fantasticky. Samozřejmě až na to faulování a oplácení. Zkrátka na nedisciplinovanost. Byli jsme jasně lepší, Benátky na nás neměly. Škoda ještě dvou gólů, které jsme v závěru dostali. Klidně to mohlo naši výhru ohrozit. V euforii, že vedeme 6:1 se začaly dělat srandičky a nevyplatilo se to,“ okomentoval zápas kouč Kolína Petr Zámostný.

Branky: Bášti 2, Pittel, Dedek, Skořepa, Miška. Třetiny: 1:2, 0:0, 2:4.
Kolín: M. Šupík – Kašpar, E.Šupík, Smeták, Bášti – Marek, Prokop, Skořepa – Pittel, Novotný, J. Kunášek – Miška, Vagenknecht, Dedek - Koláčný.