Jenže Kolín třemi výhrami v řadě sérii otočil a na dlouho dovolenou poslal hokejbalisty z Rakovníka.

Po dvou domácích výhrách zajížděli kolínští hokejbalisté do Rakovníka k pátému rozhodujícímu zápasu. A jasno měli od začátku: „Když už sem jedeme, musíme vyhrát.“ A taky že ano.

Kolín si šel za výhrou celý pětačtyřicet minut. Tempo zápasu diktoval od první minuty. „Měli jsme výraznou převahu. Počet střel 11:3 pro nás mluví za vše. Jen jsme ještě nedali branku,“ popsal průběh první třetiny kolínský asistent kapitána Petr Skořepa.

Přetavit tlak v gól se Kolínu podařilo ve druhé třetině. To vzali osud utkání pořádně do rukou. Do rakovnické branky poslali rovnou tři míčky. A všechny z hokejek obránců. O první dva se postaral Václav Volavka. Nejprve se napřáhl od modré a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Napodruhé trefil šibenici. „Byla to pumelenice do šibenice,“ popsal s úsměvem na tváři po utkání autor dvou branek Václav Volavka. Do třetice se pak v přesilovce trefil z kruhů další obránce, Radek Novák, a Kolín vedl už 3:0.

V úvodu závěrečného dějství pak dostali domácí od sudích dlouho přesilovku pět na tři, kterou využili. Na víc už se ale nezmohli. Kolín si vedení pohlídal a mohl slavit postup do dalšího kola vyřazovacích bojů.

„Oslavy byly bujaré. Začaly už jsme už v autobuse,“ nastínil Skořepa, že si hráči společně s zhruba třiceti fanoušky, kteří je do Rakovníka doprovodili, oslavy užili.

Nyní už ale konec oslav. Další etapa play-off začíná. O velikonočním víkendu čekají na kolínské hokejbalisty dva zápasy v Benátkách nad Jizerou. Na kolínské hřiště se série přemístí v sobotu 30. dubna a případně v neděli 1. května. Všechny zápasy série začínají v 16.00 hodin.

„Benátky jsou asi favoritem, ale my chceme rozhodně postoupit. Měli bychom se sejít v dobré sestavě, takže proto udělám vše. Na Benátky se těšíme, protože s nimi vždycky hrajeme vyrovnaná utkání. Oni hrají podobný styl jako my, hodně útočí, takže se těšíme na ofenzivní hokejbal,“ slibuje kolínský útočník Petr Skořepa.

Rakovník – Kolín 1:3
Branky Kolína: Volavka 2, Novák. Třetiny: 0:0, 0:3, 1:0.
Kolín: Baumruk – Volavka, Dvořák, Smeták, Novák, Petr – Skořepa, Novotný, Š. Kunášek – Mejzr, Pospíšil, J. Kunášek – Turek, Pohl, Musil – Červinka.