South Park Cos – HBC Kolín 2:3

Po více jak dvě třetiny vévodili utkání hosté, kteří na domácí branku pálili střelu za střelou. Nakonec se ujaly ale jen střely tři a v závěru toho mohli kolínští hráči litovat.
Za Kolín se trefoval obránce Meloun dělovkou od modré. Druhou branku přidal z dorážky Daniel Terč a do třetice se stal úspěšným Skořepa, který po krásné akci své pětky využil svého důrazu před brankou.
V závěru zápasu ale hostům zatrnulo. Domácím se podařila vsítit branka, která je nakopla kupředu, a když o minutu později přidali další, Kolín se začal opravdu bát. Nakonec ale udržel aspoň jednogólový náskok a po sedmé v řadě zopakoval výsledek 3:2.
„Měli jsme strašně moc šancí. Nikdo by se nemohl divit, kdyby na našem kontě bylo pět nebo i šest branek. Celý zápas byl defakto v naší režii. Až pět minut před koncem dali domácí dva góly a byli jsme ještě rádi, že jsme vedení udrželi,“ přiznal kapitán Kolína Michael Kašpar.

Branky: Skořepa, Meloun, Terč. Třetiny: 0:1, 0:2, 2:0.
Kolín: M. Šupík – Kašpar, Meloun, Bášti, Novák – Miška, Novotný, Skořepa – Dedek, Pittel, Terč – Kunášek J, Koláčný

HBC Kolín – HBC Hostivař 1:3

V neděli kolínští hokejbalisté nejenže nezopakovali tradiční výsledek, ale ani nevyhráli. V sedmém kolem hostili vedoucí celek z Hostivaře a zbraň na ní nenašli.
Kolín v deseti hráčích konkurovali vedoucímu týmu soutěže dlouho a po celou první třetinu se hrála vyrovnaná hra. Až v jejím závěru šli do vedení hosté, když jejich rána od modré přesně vystihla horní okraj branky.
Za domácí kontroloval vývoj zápasu Dedek. V devatenácté minutě z kruhů vypálil a míček šel neomylně pod břevno.
Vyrovnaný stav ale dlouho nevydržel. Šest minut před koncem druhé třetiny šli hosté znovu do vedení a tentokrát už natrvalo. Kolín nedokázal znovu vyrovnat, promrhal několik šancí a při hře bez brankáře v poslední minutě hry ještě inkasoval třetí branku.
„Řekl bych, že to byl náš letošní nejhorší výkon. Neběhali jsme, všude jsme byli o několik kroků déle. Byla to hrůza. Mysleli jsme, že se vyhraje samo, ale to jsme se spletli,“okomentoval nedělní výkon hrající trenér Kašpar.

Branka: Dedek. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:1.
Kolín: M. Šupík – Kašpar, Meloun, E. Šupík, Soukup – Marek, Novotný, Skořepa – Dedek, Pittel, Miška.