Kolín – Econom Praha 0:2

V sobotu odpoledne zakončili kolínští hokejbalisté druholigovou sezonu. Do třetího zápasu finálové série s pražským Economem si nesli dvě porážky z pražského hřiště (4:0 a 6:4) a jedině výhra by mohla znamenat cestu dál. Kolín však po tuhém boji podlehl 0:2.
Hosté se dostali do vedení rychle a už na konci třetí minuty vedli. Markovu přihrávku středem hřiště soupeř vystihl a poslal míček nechytatelně k tyčce.
Od té doby ale měli pražští hráči problémy. Nemohli se dostat do pohody a u kormidla byl po dvě třetiny Kolín. Domácí většinu času okupovali útočné pásmo a bravurně zvládli i vlastní oslabení. Branku ale ne a ne vstřelit. I přes drtivý tlak a převahu se k nim štěstíčko neobrátilo.
Rozhodující moment zápasu přišel deset minut před koncem, kdy Dedek nezvládl své emoce a odpochodoval předčasně do sprch. Jeho tým pak místo dalších pokusů o gól musel pět minut vzdorovat náporu Economu a neubránil se. Ve třicáté osmé zpečetili hosté svou výhru gólem na 0:2.
„Byl to náš nejlepší výkon ze všech tří zápasů. Chtěli jsme hrát a bylo to znát. Soupeře jsme tlačili, ve druhé třetině dokonce i přehrávali. Byli jsme lepší. Neproměnili jsme ale jasné šance, což rozhodlo. Vyloučení Dedka bych jako klíčový moment neviděl. Neměli jsme štěstíčko na gól a nespočetně šancí už bylo dávno předtím,“okomentoval zápas kolínský trenér Petr Zámostný.
Kolín: M. Šupík – Přibyl, Kunášek J., Bášti, Smeták, E. Šupík, Novák – Marek, Prokop, Skořepa – Miška, Novotný, Pittel – Dedek, Pospíšil, Terč - Švec. Třetiny: 0:1, 0:0, 0:1.