HC Kolín – HC TJ Náchod B 31:14

Již před zápasem bylo jasné, že nemůže nastoupit opora domácích brankář Michal Sauer. „Do utkání ho nepustilo zranění ruky, má zánět šlach,“ uvedl mluvčí kolínského klubu Pavel Prachař.

Kolín vlítl do zápasu doslova jak uragán a hosté se nedokázali přizpůsobit vysokému tempu, ve kterém Kolín odehrál začátek prvního poločasu.
Po necelých patnácti minutách byl stav 9:1 a hostující trenér musel hodit pomyslný ručník do ringu. Oba celky prostřídaly sestavy a Náchodským se přece jenom podařilo vsítit několik branek a zastavit tak nápor domácích. Po patnácti minutách se bohužel zranil domácí křídelník Rosťa Souček, který si natáhl vazy v koleni. „Zranění bylo nezaviněné,“ přiznal Prachař.

Domácí vyprodukovali do konce poločasu celou řadu nevynucených chyb. I přesto bylo poločasové vedení výrazné, a to 16:8.

Druhý poločas nenabídl žádnou výraznou změnu v herním projevu hostujících hráčů a tak se Kolínským dařilo pravidelně navyšovat skóre. Za druhý poločas dostali domácí pouze šest branek, což svědčí o zlepšené obraně a je to také vynikající vizitka pro brankáře domácích.

Do zápasu naskočil jako první gólman Libor Šimáně a celý zápas podával výborný výkon. „Dokázal, že chytat umí a tvoří tak s Michalem Sauerem vyrovnanou golmanskou dvojici,“ pochvaloval si po zápase trenér Kolína Václav Havlíček.

Do týmu se podařilo zabudovat i Radka Hovorku. Po zranění nahradil na pravém křídle Rosťu Součka a vedl si velmi dobře. „Radek mě příjemně překvapil. Je vidět, že chce hrát, a že je to bojovník, pronesl na jeho konto Havlíček.

Nejlepším střelcem se stal Michal Pazdera se 7 góly. „Michal má největší střelecký potenciál a tolik branek od něj očekávám téměř každý zápas podotkl domácí trenér a dodal: „Do zápasu jsme vstoupili dobře. Myslím, že to byl doposud nejslabší soupeř, se kterým jsme se potkali. Neumím si představit, že bychom nad takovým soupeřem měli někdy prohrát. Dělali jsme spoustu technických chyb. Sice jsme vyhráli vysokým rozdílem, ale ten rozdíl měl být ještě výraznější. Musíme zapracovat na struktuře rychlého útoku, někdy se mi zdá, že to hrajeme takzvaně na náhodu.“

Další utkání sehrají Kolíňáci v sobotu. Od 18.00 hodin hostují v Mladé Boleslavi.

Sestava a branky: Šimáně – Pazdera 7, Prachař 6, Pokorný 6, Hovorka 3, R. Sauer 2, Souček 2, Svoboda 2, Kaisner 1, Capouch 1, Olt 1. Poločas: 16:8.

1 Louny 8 7 0 1 235 : 178 14
2 Kolín 8 6 0 2 214 : 173 12
3 Chomutov 8 6 0 2 208 : 182 12
4 Dukla jun. 8 5 0 3 230 : 185 10
5 1.HC Pardubice 8 4 1 3 213 : 204 9
6 Ústí n.L. 8 4 1 3 214 : 206 9
7 Jablonec9 3 1 5 194 : 214 7
8 TJ Sokol Bělá7 3 0 4 155 : 179 6