Kolín/ Házenkářské týmy z Kolína mají za sebou další kolo ve svých soutěžích.

Fotogalerie
7 fotografií

Z utkání Kutná Hora - HC Kolín B.Foto: Klára Važanová

TJ LOKO Louny – HC Kolín 29:28 (13:17)

Kolíňáci odjížděli k utkání II. ligy k vedoucímu týmu soutěže namlsáni dobrým výkonem z minulého kola, uhrát zde dobrý výsledek a dobrou hru. A začátek utkání byl pro hosty doslova pohádkový. Než se domácí rozkoukali bylo to v 10. minutě 9:1 pro Kolín. V tu chvíli se jim dařilo vše – „co šlo na branku, to tam spadlo“. Domácí si vzali oddechový čas a zároveň přitvrdili v obraně, z čehož pramenila jedna červená pro domácího hráče. Zvýšená tvrdost však na kolínské hráče začala platit. Domácí začali pomalu stahovat náskok hostů. Ve 27. minutě za stavu 9:16 pro Kolín hosté netakticky přišli třikrát zbrkle o míč a domácí nekompromisně trestali, takže se šlo do kabin za stavu 13:17.

I když v kabině bylo o přestávce hlučněji při vzájemném vysvětlování, nástup do druhé půle byl pro Kolín ještě katastrofálnější než konec prvního poločasu. Nedůrazná střelba a technické chyby měli za následek pětibrankový příděl od domácích, takže v 36. minutě to bylo rázem 18:17. Po oddechovém čase se Kolínu podařilo domácí zabrzdit a do konce utkání již ani jedno družstvo neodskočilo více jak o dvě branky. Utkání gradovalo mezi 58. a 59. minutou za stavu 28:27 pro domácí, kdy hosté šli dvakrát do trháku, ale bohužel nedali. V 60. minutě dali 29 branku domácí a hosté stihli už pouze výsledek zkorigovat. „Nebýt taktické nedisplinovanosti některých hráčů ke konci prvního poločasu a na začátku druhého, mohlo se zrodit největší překvapení soutěže. I tak je nutno chlapce pochválit za bojovný a kvalitní výkon celého mančaftu,“ řekl k utkání trenér HC Kolín Václav Havlíček.

Sestava: Michal Sauer, Libor Šimáně - Michal Pazdera 7, Standa Olt, Radek Sauer 1, Rostislav Souček 3, Michal Pokorný 3, Pavel Prachař 8, Tomáš Svoboda 3, Aleš Řebíček, Pavel Capouch 3.

I „B“ tým zajížděl k vedoucímu týmu Společné regionální ligy – na derby k sousedům do Kutné Hory.

TJ Sparta Kutná Hora – HC Kolín „B“ 37:18 (20:9)

Hosté na začátku utkání předváděli pohlednou házenou a nic nenasvědčovalo tomu, že hraje první celek tabulky s předposledním. A když Kolín vedl v 10. minutě 6:5, vypadalo to na velkou bitvu. Pak ale jako mávnutím kouzelného proutku a hlavně osobní obranou kolínského Michala Pazdery, domácí hráči ukázali, proč jsou lídrem soutěže - výborné zákroky brankáře, účelná obrana a souhra celého týmu v útočných akcích. Naopak hosté nepředvedli až ne několik vyjímek nic převratného a budou chtít na tenhle zápas určitě honem rychle zapomenout.

Sestava: Koděra – Malý 5, Formánek 3, Pazdera 2, Šuch J. 2, Růžička 2, Protiva 2, Šimáně 1,