VYBERTE SI REGION

Házenkáři poslední utkání sezony nezvládli

Kolín/ K poslednímu utkání II. ligy házené nastupovali kolínští hráči na „své půdě“ v Ledči nad Sázavou proti ambicióznímu družstvu TJ Chodov, který okupuje horní patra tabulky.

21.5.2008

Michal Pazdera (v souboji vpravo).Foto: DENÍK/René Svoboda

Kolín - Chodov 19:27 (10: 17)

Začátek zápasu byl oproti postavení týmů v tabulce vyrovnaný a obě družstva se střídala ve vedení, takže v 17. minutě byl stav 7:7. Potom však hosté pěti slepenými brankami získali náskok a začali domácím ukazovat, že ne náhodou jim patří druhé místo v tabulce. A tak stav utkání po prvním poločase 10:17 pro hosty byl výsledkem poměru sil na hřišti.
Do druhého poločasu nastoupili domácí s vůlí zvrátit nepříznivý stav, ale soupeř byl tentokrát nad jejich síly a svou kvalitní hrou nepřipustil jakékoliv dohady o dramatickém konci zápasu.
I když domácím v sestavě chyběl Radek Sauer, Tomáš Svoboda a David Kaisner, je třeba konstatovat, že to byl nejkvalitnější soupeř v jarní části soutěže a jeho vítězství bylo zasloužené.
Kolínští měli již před tímto utkáním zajištěnou pohodovou 9. příčku v konečné tabulce soutěže a splnili tak jeden z cílů před touto sezonou – nesestoupit.

Sestava: M. Sauer, Koděra - P. Prachař 5, Pazdera 4, Souček 3, Pokorný 3, Olt 2, Semenec 1, Měchýř 1, Capouch, Řebíček.

Béčko kvůli nepřízni počasí nehrálo

„B“ tým měl v neděli sehrát své utkání Společné regionální ligy se Zručí nad Sázavou na svém hřišti v Borkách. Protivníkem obou týmů se však stalo počasí a vydatný déšť, který znemožnil sehrání regulérního zápasu a bylo rozhodnuto o odložení na náhradní termín.

Nově instalované kamery budou hlídat ulice Jevan

Jevany – Kamery. Jedni tvrdí, že pomáhají snižovat kriminalitu, druzí je odmítají kvůli zásahům do soukromí obyvatel.

Právě jsme se narodili

Kolínsko - Díky vstřícnosti kolínské porodnice Vám na našich stránkách přinášíme fotografie nejmladších obyvatel Kolínska. Každý týden zajíždíme do kolínské nemocnice a fotíme nově narozená miminka.

Češi berou neférově nízké platy. Proč nedostávají víc?

Místo hotových výrobků děláme jen polotovary. A za směnu toho zvládneme vyrobit méně než Němci.