Body byly blízko, házenkáři na ně ale opět nedosáhli

Kolín/ Další porážku ve druhé lize utrpěli svěřenci trenéra Ladislava Prachaře na domácím hřišti, když v ledečské hale nestačili na „sešívané“ z Prahy.

24.4.2008

Z utkání Kolín - Ústí (30:31).Foto: Petra Šuchová

Kolín - Slavia Praha 23:24 (10:14)

A nutno podotknout, že hosté přijeli jako velmi zkušené mužstvo mírně favorizované. Obě mužstva se až do 15. minuty střídala ve vedení, ale první odskok se podařil hostům, kdy čtyřmi slepenými brankami do sítě domácích odskočili a do konce poločasu si čtyřbrankové vedení pohlídali.
Úvod druhého dějství měl hostující tým usnadněný o přesilovou hru a výhodu dokázal využít bezezbytku a ve 38. minutě už na ukazateli svítil pro Kolín nelichotivý stav 12:19.
Poté ale kolínští hráči zrychlili přechod do útoku a z utkání, které vypadalo na jasnou záležitost, se stalo drama. Domácí postupně ukrajovali z náskoku soupeře, ale ten poslední krok k získání bodů již nedokázali udělat. Několik slibných protiútoků v závěru utkání trestuhodně nevyužili a všechny body tak putovaly do Prahy.

Sestava a branky: M. Sauer, Koděra - R. Sauer 5, Capouch, P. Prachař 5, Měchýř 2, Pokorný 5, Svoboda 1, Pazdera, Olt, Souček 1, Semenec 4, Kaisner, Řebíček.

Z Kolína si odvezl body i Chodov B

Pražský tým hostil i „B“ tým, když ve svém prvním jarním domácím zápase hostil lídra Společné regionální ligy TJ Jižní Město Chodov „B“.

Kolín B - Chodov B 13:18 (5:8)

Utkání bylo poznamenáno počasím, když na mokrém asfaltovém hřišti se příliš „kouzlit“ s míčem nedalo, a tak to byl spíše boj než pohledná házená. Kolínští hráči udrželi vyrovnaný stav pouze v úvodu zápasu. Ve 14. minutě již hosté vedli o čtyři branky a tento náskok si takticky hlídali po celý zbytek zápasu. Obě mužstva předvedla i přes již zmiňovaný kluzký povrch několik pohledných akcí, a tak i hrstka diváků mohla zatleskat, zejména však výborným zákrokům obou brankářů.

Sestava a branky: Koděra, Šimáně – Linhart 5, Svoboda 3, Capouch 2, Formánek 2, Protiva 1, Malý, Růžička, Souček, Schandl.

O nadcházejícím víkendu snad již kolínští házenkáři nějaký ten bod přivezou. „A“ tým zajíždí v sobotu v podvečer do bašty házené – Havlíčkova Brodu a rezerva změří síly v sobotu odpoledne na palubovce Železného Brodu.