V kategorii nejmladších soutěžila čtyřčlenná družstva (3+1), ale i jednotlivkyně. Zúčastnilo se pět družstev a celkem 32 žákyň. Kolínské družstvo bylo tříčlenné a přestože byla děvčata na bradlech nejlepší, obsadila 4. místo za družstvy Příbrami, Kladna a Prahy Kampa.

Velice dobře si v závodě vedla Lucie Olivová (2003), která obsadila 2. místo za závodnicí Pavlíčkovou z Kladna, za kterou zaostala o pouhých 0,016 bodu! Další kolínská závodnice Eliška Voglová (2001) obsadila 17. místo a Magdalénka Vavřínová (2002), která v tomto závodě debutovala, podlehla trémě a skončila na 27. místě.

V kategorii mladších žákyň měly startovat dvě kolínské závodnice, ale Nela Bauerfeindová podlehla těsně před závodem nějakému viru a tak do Plzně odjela s trenérkou Jirsovou jen Eliška Černušáková (2000).

„Eliška přistoupila k závodu velice zodpovědně a soustředěným výkonem si zajistila 4. místo a postup do přeboru ČR,“ uvedla trenérka Jana Jirsová. V této kategorii startovalo 26 závodnic.

Závod starších žákyň proběhl za účasti pouhých 12 závodnic. Příčinou o nezájem startu v tomto závodě může být jednak skutečnost, že v této kategorii je účast v přeboru ČR zajištěna (není povinnost startovat v oblasti Čechy-Morava – pozn. red.), také možnost, že některé závodnice hlavně z východních Čech zamířily raději do Ostravy, kde se konalo totéž pro oblast Moravy a poslední příčinou by mohl být i nezájem starších děvčat o tento sport a raději přecházejí na jiné sporty, pro které získaly předpoklady právě ve sportovní gymnastice.

Z Kolína se tohoto závodu zúčastnily tři závodnice, z nichž si nejlépe vedla Zuzana Pražáková (1997), jejíž sestava na bradlech byla rozhodčími ohodnocena nejvyšší známkou, a stejně jako Eliška Černušáková, obsadila nepopulární 4. místo.

Další závodnicí byla Denisa Zubcová (1999), která skončila na 6. místě a Anička Försterová, která se stále nemůže vyrovnat s bradlovou sestavou, se umístila na předposledním 11. místě.

(Blanka Nejtková)