Futsalisté konečně vyhráli

KOLÍN - Pět kol marně čekali na první body. Dočkali se až v tom šestém. Futsalisté SKP Kolín ve druhé lize konečně zabodovali. Na domácí palubovce porazili Sokolov. Ústředními postavami byli kanonýr Bálek, autor pěti gólů a brankář Černý. Ten v brance doslova čaroval.

13.11.2007

Petr Hübšt (vlevo) a Lukáš Slezák podnikají další útok na branku soupeře.Foto: DENÍK/Michal Bílek

SKP Kolín - Sokolov 8:2

V rámci šestého kola druhé futsalové ligy domácí Kolín hostil tým až ze Sokolova. Zápas sliboval zajímavé utkání. Kolín by v případě vítězství přeskočil o skóre právě hosty a opustil by tak poslední pozici tabulky.

Přesto, že domácí otevřeli skóre zápasu už ve 2. minutě po krásné kombinační akci třech hráčů na jeden dotek, se ale zápas vyvíjel oboustranně velmi opatrně. Hrál se průměrný futsal odpovídající postavení týmů v tabulce. Až v 10. minutě se opět skóre posunulo, a to zásluhou domácích. V závěru poločasu upravil Bálejm svým třetím gólem v řadě po samostatné akci na 3:0.

Druhý poločas se vyvíjel v podobné režii, jako poločas první. Oba týmy hrály opatrně. Nikdo nechtěl udělat chybu. Víc aktivity ale přesto bylo na straně Kolína. Především první čtyřka dělala hostům velké problémy. A ta také v úvodu poločasu rozhodla o vítězství domácích, kdy během čtyř minut dokázala posunout skóre na 6:1.

Velmi důležitý moment přišel za stavu 6:2, kdy domácí Černý v brance dokázal hostům chytit dva trestné kopy. „To byl jeden z klíčových momentů zápasů,“ uvedl hrající kouč Kolína Michal Škopek. V úplném závěru se konečně probudil i kanonýr Slezák a dvěma góly tak upravil na konečných 8:2.
“Věděli jsme, že tento zápas je pro nás velmi důležitý, možná dokonce klíčový a že prohra by pro nás znamenala velké starosti se záchranou. Bohužel jsem postrádal tři hráče základní sestavy, ale nakonec jsme toto utkání vítězně zvládli a zaslouženě soupeře porazili,“ řekl po zápase Michal Škopek.

Sestava a branky SKP Kolín: Černý - Škopek, Pangrác, P. Kloboučník, Funda - Váňa 1, Bálek 5, Slezák 2, Hübšt. Poločas: 3:0.

13.11.2007 VSTUP DO DISKUSE

Ředitel Pivovaru Rohozec František Jungmann (vpravo) kontroluje kvalitu rohozeckého piva na projížďkách po Českém ráji. Na snímku se u jedné z hospůdek právě setkal se sládkem Pivovaru Svijany Petrem Menšíkem.
4

František Jungmann: Byli jsme vandráci, neseděli jsme ale celý den u hospody

TPCA Beat festival přilákal hudební nadšence.
230

Vítězem klání regionálních kapel je Prasákův gauč

OBRAZEM: Štolmíř ožila pečením chleba

Štolmíř - Tradiční pečení chleba opět do malé vsi nedaleko Českého Brodu přilákalo spoustu návštěvníků. Kromě výborného chleba mohli příchozí ochutnat také dalamánky a nechyběla výborná pomazánka z červené řepy, která chuť vynikajícího pečiva výborně podtrhla.

OBRAZEM: Do kouřimského skanzenu zavítali kováři

Kouřim - Celý sobotní den byl v kouřimském skanzenu v rámci cyklu Řemeslné pohádkové léto věnován kovářskému řemeslu. Kováři vytvářeli své výrobky v kovárně a samotné výrobě přihlíželi návštěvníci skanzenu již od 10 hodin.

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

Kolínsko ochromil výpadek elektřiny

Kolínsko - Celkem dvacet obcí se podle našich informací potýká s výpadkem elektřiny v důsledku odpolední bouřky. Bez proudu je také samotné město Kolín.

Během dne hrozí silné bouřky, výstraha platí do půlnoci

Meteorologové vydali varování před bouřkami. Čechy by měly zasáhnout dnes mezi 11:00 a 23:00, na Moravě platí výstraha od 14:00 do půlnoci.