Pečky vyjely poprvé ven a hned zvítězily

Pečky - V první basketbalové lize žen hrály Pečky poprvé na palubovkách soupeřů a přivezly z nich jedno vítězství.

29.10.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Martin Sidorják

Sika Brno B – Sokol Pečky 71:76

Obě družstva nastoupila s několika hráčkami hrající naši nejvyšší soutěž. K vidění byl oboustranně pohledný basketbal. Pečky opět těžily z hry Lenky Šípové. Jejich nejlepší střelkyně zaznamenala v první polovině 26 bodů a měla hlavní podíl na jejich desetibodovém náskoku, který si hosté vytvořili těsně před přestávkou.

Ve třetí čtvrtině Brňanky ubraly z vedení Peček tři body. K vyrovnání se schylovalo na začátku posledního hracího období, kdy domácí kolektiv dvěmi trojkami snížil na rozdíl jediného bodu. Pečky odpověděly stejným metrem a odskočily soupeřkám o osm bodů.

Béčko našeho vicemistra ještě jednou dotáhlo na rozdíl koše, ale v dramatické koncovce prokázaly větší taktickou vyzrálost hostující basketbalistky.

Body: L. Šípová 38, Taucová 14, K. Nováková 8, J. Horáková 7, Vavrošová 3, E. Šípová 2, Mazurová 2, Faflíková 2. Šestky: 25/22:22/11, trojky: 5:5, fauly: 20:21. Čtvrtiny: 20:19, 17:28, 19:16, 15:13.

BC Benešov – Sokol Pečky 65:61

Již ve čtvrté minutě prohrávali hosté 13:0, když většinu bodů zaznamenal Benešov z rychlých protiútoků. Od druhé čtvrtiny se hra vyrovnala. Pečky zpřesnily především střelbu z dálky a obranný doskok. Jejich zlepšený herní projev se projevil ve skóre. Sokolky se na začátku poslední čtvrtiny dostaly do vedení a těsný náskok si udržovaly až do předposlední minuty. V závěru, kdy Pečky dohrávaly bez několika vyfaulovaných hráček, proměnily domácí hráčky několik trestných hodů a vydřely těsné vítězství.

„V sobotu jsme odehráli proti kvalitnímu soupeři výborný zápas. V neděli to bylo naopak slabší. Citelně nám chyběla Lenka Šípová a její body. Úvodní čtvrtina byla z našeho pohledu tragická. Vůbec jsme nedokázali ubránit rychlý protiútok soupeřek. Naše hra se postupně zlepšila, více štěstí na straně soupeře v závěru zápasu a benevolence rozhodčích při posuzování některých obranných zákroků Benešovských basketbalistek nás připravila o lepší výsledek,“ zhodnotil víkendové zápasy trenér Peček Zdeněk Švec.

Body: Taucová 17, K. Nováková 14, Mazurová 14, Katrnošková 5, J. Horáková 4, Vavrošová 3, Faflíková 2, A. Nováková 2. Šestky: 26/22:8/4, trojky: 1:5, fauly: 15:26. Čtvrtiny: 19:6, 15:20, 12:15, 19:20.